Idź do treści

21.10.2019 – Dzień Seniora w Dzielnicy Targówek

„Jedni są wiecznie młodzi, drudzy wiecznie starzy – bo to kwestia charakteru, a nie kalendarzy”. Słowa Jana Sztaudyngera oddają niemal całą prawdę o wieku człowieka – wieku nie kalendarzowym, a wieku na który się czujemy i który przeżywamy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, Fundacji Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku” i Teatru Rampa jak co roku zorganizowali spotkanie pozwalające godnie uczcić święto Seniorów.
Po powitaniu uczestników spotkania, życzenia z okazji Dnia Seniora złożyły: Zastępca Burmistrza Pani Małgorzata Kwiatkowska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani  Alicja Witoszyńska i Prezes Fundacji Pani Magdalena Bojarska.
Spotkanie rozpoczęło się od rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego „Cztery pory roku na Targówku”. Nagrody otrzymali: I i III miejsce zdobył Pan Zbigniew Klimek, II miejsce zdobyła Pani Maria Krakowiak. Wśród wyróżnionych znalazły się: Pani Zofia Baryczka oraz Joanna Sadowska. Uroczystość uprzyjemnił występ aktorów Teatru „Rampa” w spektaklu Antoniego Czechowa „Niedźwiedź”.
Następnie uczestnicy spotkali się na kawie i poczęstunku przy akompaniamencie muzycznym.