Chatka Puchatka

  pokaż obrazek

  Dział Wsparcia Rodziny
  zaprasza rodziny, dzieci i młodzież
  do udziału w Programie „Chatka Puchatka”
  przy ul. Węgrowskiej 1/3,
  w ramach którego realizowane są
  następujące projekty socjalne:

  1. „Społeczność”
  2. „Wesołe motylki”
  3. „Figle - migle”
  4. „Kulinarne podróże"
  5. „Magiczne zasady”

  „Społeczność”

  Grupa wsparcia dla dzieci i młodzieży, której głównym celem jest rozmowa i nauka wypowiadania się w grupie oraz umiejętność słuchania innych. Uczestnicy decydują o zasadach, jakie mają panować na zajęciach, uczą się odpowiedzialności, uczciwości i bezinteresowności wobec siebie nawzajem.

  Zajęcia prowadzi: konsultant psycholog i specjalista pracy z rodziną

  „Wesołe motylki”

  Zajęcia z elementami muzykoterapii, które mają na celu umuzykalnianie uczestników i kształtowanie ich wrażliwości artystycznej poprzez zabawę dźwiękami i różnorodnością rytmów. Program zawiera również elementy edukacji prozdrowotnej.

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Figle - migle”

  Zajęcia teatralno - muzyczne, mające na celu zapewnienie ciekawych form spędzania czasu wolnego dzieciom z różnych środowisk, w tym szczególnie z grup defaworyzowanych oraz zapobieganie zachowaniom niepożądanym społecznie. Istotnym celem jest też integracja i twórcza współpraca uczestników zajęć w tworzenie miniteatru.

  Zajęcia prowadzi: instruktor ds. kulturalno - oświatowych

  „Kulinarne podróże”

  Zajęcia edukacyjno - kulinarne, których celem jest zapoznanie uczestników z zasadami zdrowego odżywiania, estetycznego przygotowania i podania posiłku, samodzielne przygotowanie listy zakupów i wykonania potraw, poznania i wdrożenia nawyków zdrowego żywienia oraz zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej o potrawach z różnych stron świata i Polski.  

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Magiczne zasady”

  Zajęcia psychoedukacyjne, które mają na celu wyposażenie uczestników programu w wiedzę na temat bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach i zapoznanie się z zasadami dbania o własny wizerunek.  

  Zajęcia prowadzi: konsultant psycholog i specjalista pracy z rodziną

  Zapisy i informacje dotyczące uczestnictwa w zajęciach można uzyskać pod numerem tel. 797 318 178, w godz. 14:00 - 18:00, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście przy ul. Węgrowskiej 1/3


  Zima w mieście 2019 - Chatka Puchatka

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Chatka Puchatka” w dniach 28.01 - 01.02.2019 r. w godz. 8:00-16:00
  Kontakt:
  Na miejscu pod adresem: ul. Węgrowska 1/3 lub tel. 797 318 178 w godz. 14:00 - 18:00

  Zima w mieście 2019 - Chatka Puchatka (pdf, 1,43 MB)

  Zima w mieście 2018 - Chatka Puchatka

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Chatka Puchatka” w dniach 15 - 19 stycznia 2018 r. w godz. 8:00-16:00
  Zapisy:
  Na miejscu pod adresem: ul. Węgrowska 1/3 lub tel. 797 318 178 w godz. 14:00 - 18:00

  Zima w mieście 2018 - Chatka Puchatka (pdf, 1,32 MB)

  Lato w mieście 2017

  Dział Wsparcia Rodziny w dniach od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. brał udział w organizacji akcji „Lato w mieście 2017" w ramach  realizowanego programu pn. "Chatka Puchatka", w którym uczestniczyło 30 dzieci.
  Uczestnicy programu wzięli udział w otwarciu akcji „Lato w mieście” na Agrykoli, gdzie odbywał się piknik pod hasłem „Bądź bezpieczny latem w mieście”. Podczas pikniku zaprezentowali się przedstawiciele różnych służb mundurowych. Można było zobaczyć m.in. pojazdy i specjalistyczny sprzęt używany na co dzień przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Żandarmerii Wojskowej.  Dodatkowe atrakcje sportowe zapewnił Uczniowski Klub Sportowy Akademia Walki oraz Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”.
  Kolejnymi atrakcjami "Lata w mieście" były: zwiedzanie  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, i udział w zajęciach pn. „Gry i zabawy - jak się dobrze razem bawić”, pokaz naukowym NUD w DK Praga „Kolorowa chemia”, udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę, dodatkowo uczestnicy wspinali się po ściance wspinaczkowej, zjeżdżali kolejką grawitacyjną oraz obejrzeli filmy: „Auta 3” i „Smerfy” oraz brali udział w seansie w Cinema Park kino5D - „Przełącz się na ekologię”.
  Odpoczynek po licznych atrakcjach odbywał się podczas zabaw na kompleksie basenów odkrytych przy ul. Szczęśliwickiej i basenu zakrytego „Potok”. Podczas różnych zajęć dzieci miały okazje zdobyć kolejne doświadczenia i wiedzę oraz dobrze się bawić.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek