Aktualności

  Zielone wsparcie

  Uchwałą nr XI/221/2019 z dnia 11 kwietnia 2019 r. przedłużono realizację pilotażowego programu osłonowego "Zielone wsparcie" do końca 2020 r.

  Więcej szczegółów poniżej:
  Zielone wsparcie - kontynuacja (pdf, 380 kB)

  Zielone wsparcie - likwidacja pieca na paliwo stałe (pdf, 590 kB)

  Dodano: 2019-05-21

  Festyn z okazji Dnia Dziecka - Wesoły Targówek

  W programie:
  - występy sceniczne
  - malowanie buziek
  - konkursy i zabawy dla dzieci
  - dmuchane zabawki i wiele innych atrakcji
  - stoisko ćwiczeń rehabilitacyjnych dla dzieci

  Park Stefana "Wiecha" Wiecheckiego
  31 maja 2019 r. (piątek)
  godz. 14:00 - 19:00


  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Festyn z okazji Dnia Dziecka - plakat (pdf, 3,6 MB)


  Dodano: 2019-05-21

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2019-05-14

  Program Aktywizacja i Integracja 2019

  Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej zaprasza do uczestnictwa w Programie Aktywizacja i Integracja, w okresie 01.06 – 30.09.2019, który adresowany jest do osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku, klientów Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach Programu będą realizowane równocześnie 2 działania, łącznie 20 godz. tygodniowo:

  • Zajęcia z zakresu integracji społecznej (warsztaty, indywidualne poradnictwo specjalistyczne) w wymiarze 10 godzin tygodniowo,
  • Prace Społecznie Użyteczne w placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy w wymiarze 10 godz. tygodniowo / 40 godz. miesięcznie. Stanowisko pracy: pracownik gospodarczy, stawka: 8,30 zł/godz.

  Szczegółowe informacje i zapisy w Zespole Aktywności Zawodowej i Społecznej.

  ZAPRASZAMY

  Dodano: 2019-05-07

  Akcja „Dzień bez śmiecenia”

  18 maja (sobota) o godz. 10:00, OPS Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy razem z przedstawicielami mieszkańców z Osiedla Bródno, zapraszają wszystkich mieszkańców, którym bliskie są tematy związane z ekologią i ochroną środowiska, ale nie tylko takie, do włączenia się w działania nawiązujące do akcji facebookowej „10 minut dziennie dla Polski”.
  Aktywni mieszkańcy chcą zwrócić uwagę sąsiadek i sąsiadów na to, jak to jest z czystością podwórek, zielonych skwerów, lasów..., i zachęcić do wspólnego wyjścia w teren, by tym razem „odśmiecić” fragment Lasu Bródnowskiego.
  W najbliższym czasie na stronie i profilu OPS Dzielnicy Targówek podamy miejsce spotkania. Tam zaczniemy wspólne „sprzątanie „brudu” na Bródnie”.
  Organizatorzy akcji zapewniają sprzęt ułatwiający sprzątanie: jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci.
  Zgodnie z regulaminem akcji „za każdy worek uzbieranych śmieci będzie można otrzymać zioła w doniczce”.
  Akcja jest częścią, realizowanego przez OPS Dzielnicy Targówek Programu Organizowania Społeczności Lokalnej, w ramach którego działa „Partnerstwo na Targówku” i nieformalna grupa sąsiedzka „Zjednoczone Pokolenia”.

  Dodano: 2019-05-02

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie

  Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych mieszkańców Osiedla Bródno na kolejne spotkanie sąsiedzkie w środę 08.05.2019 r. w godz. 17:30 - 19:30. Już tradycyjnie zapraszamy dzięki uprzejmości właściciela do restauracji na Bródnie o klimatycznym wnętrzu mianowicie: Gospody Polskiej, która mieści się przy ul. Św. Wincentego 92.
  Podczas zaplanowanego spotkania będziemy kontynuować przygotowywania kolejnych wydarzeń zaplanowanych w okresie maj - czerwiec, zgodnie z wypracowanym harmonogramem na rok 2019.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-05-02

  Podwórkowa Pisanka 2019 pt. „Mazurki, mazury i pisanki”

  12 kwietnia w Czytelni Naukowej Nr 1, Biblioteka Publiczna Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy odbyły się przedświąteczne rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty dla mieszkańców Osiedla Bródno.
  Podwórkowa Pisanka 2019 to jedna z wielu inicjatyw organizowana wspólnie już od lat w ramach działań „Partnerstwa na Targówku”, w skład którego wchodzą przedstawiciele: nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia”, lokalnych instytucji, organizacji i biznesu.
  W tym dniu w godz. 16:00-17:00 najmłodsi uczestnicy pomagali zajączkowi odnaleźć pochowane jajka wielkanocne w ogródku Dziennego Domu Pobytu przy ul. Św. Wincentego 85. A od godz. 17:00 w Czytelni Naukowej mieszkańcy wspólnie wykonywali m.in. kartki świąteczne, palmy wielkanocne, koszyczki z sizalu, ozdabiali pisanki oraz dekorowali małe mazurki. Wspólnymi siłami powstała również dużych rozmiarów pisanka wielkanocna, którą można podziwiać w Czytelni. W trakcie tworzenia prac słychać było opowieści jakie zwyczaje, obrzędy i tradycje lubimy i jakie przetrwały po dzień dzisiejszy. Dziękujemy na mile spędzony czas i do zobaczenia wkrótce.
  Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019 oraz Programu Organizowania Społeczności Lokalnej realizowanego przez OPS Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

  W tym miejsce składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tej lokalnej inicjatywy.  Dodano: 2019-05-02

  Tai Chi na Targówku

  Za Nami już kolejne zajęcia z Tai Chi, które organizowane są w ramach projektu na działanie społeczne autorstwa mieszkanki Osiedla Bródno - Teresy Matuszewskiej pt. „Świadomy ruch z Tai Chi do źródła energii”. Projekt realizowany jest przy współpracy aktywnych mieszkańców z grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia”, XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie oraz OPS Dzielnicy Targówek w ramach Programu Organizowania Społeczności Lokalnej.
  Projekt pt. „Świadomy ruch z Tai Chi do źródła energii” jest czwartym z siedemnastu nagrodzonych projektów w ramach „Akademii Lidera 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

  Więcej informacji poniżej:

  Tai Chi na Targówku (pdf, 125 kB)

  Dodano: 2019-04-24

  Z@opiekowani

  W dniu 15.04.2019 r. w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” odbyło się spotkanie podsumowujące i prezentujące rezultaty projektu „Z@opiekowani - kompleksowe wsparcie osób niesamodzielnych w m.st. Warszawie”.
  Na spotkaniu obecny był m.in. wiceprezydent m.st. Warszawy Pan Paweł Rabiej, który złożył życzenia świąteczne Seniorom, a także wszystkim zaangażowanym w sprawne i pełne sukcesów realizowanie projektu.
  Założenia oraz efekty końcowe nowego projektu, mającego na celu ulepszenie systemu usług społecznych w m.st. Warszawie, przedstawił Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Pan Tomasz Pactwa. Osoby zaangażowane w realizację projektu otrzymały świąteczne ozdoby wykonane przez placówki świadczące różnego rodzaju usługi dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także dyplomy z podziękowaniem za udział w projekcie.
  Obecni na spotkaniu Seniorzy wraz z opiekunami udzielili krótkich wywiadów dla „Telewizji Młodzieżowej”. Dzielnicę Targówek reprezentowała najliczniejsza grupa Seniorów, którzy mogli się poznać i wymienić swoje doświadczenia.

  Dodano: 2019-04-19

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie

  Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych mieszkańców Osiedla Bródno na kolejne spotkanie sąsiedzkie w czwartek 25.04.2019 r. w godz. 17:30 - 19:30. Już tradycyjnie zapraszamy dzięki uprzejmości właściciela do restauracji na Bródnie o klimatycznym wnętrzu mianowicie: Gospody Polskiej, która mieści się przy ul. Św. Wincentego 92.
  Podczas zaplanowanego spotkania wspólnie będziemy planować kolejne wydarzenia zaplanowane w okresie maj - czerwiec, zgodnie z wypracowanym harmonogramem na rok 2019.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-04-10

  Miłość do zdrowia

  Zapraszamy wszystkich, którzy szukają rozwiązań problemów zdrowotnych na spotkanie, na którym porozmawiamy o tym, jak funkcjonuje nasz układ sercowo - naczyniowy, jak powinien pracować przewód pokarmowy, jak wyleczyć alergie, gdzie jest nasza odporność, skąd czerpać siłę do codziennej pracy i działania.
  Środa 10 kwietnia o godz. 19:00 w Aptece Św. Wincentego przy ul. Kondratowicza 18

  Wstęp wolny


  Miłość do zdrowia - plakat (pdf, 90 kB)

  Dodano: 2019-04-09

  Podwórkowa Pisanka 2019 pt. „Mazurki, mazury i pisanki”

  OPS Dzielnicy Targówek wraz z innymi przedstawicielami „Partnerstwa na Targówku” w tym mieszkańcami z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Osiedla Bródno i nie tylko na spotkanie przedświąteczne w ramach którego w godz. 16:00 - 17:00 zostały zaplanowane w plenerze animacje dla najmłodszych w tym szukanie wielkanocnego króliczka, zaś od godz. 17:00 do 19:00 warsztaty dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek podczas których będzie można przygotować sobie m.in. plamę wielkanocną, koszyczek z sizalu czy ozdobić pisankę itp.
  Spotkanie realizowane jest w ramach działań programu Organizowania Społeczności Lokalnej w OPS i projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.
  Wstęp wolny

  Więcej informacji w załączonym plakacie.

  Podwórkowa Pisanka - plakat (pdf, 230 kB)

  Dodano: 2019-04-05

  Spotkanie edukacyjne pt. "AUTYZM - wczesna interwencja w przedszkolu"

  OPS Dzielnicy Targówek jako współorganizator spotkania edukacyjnego pt. "AUTYZM - wczesna interwencja w przedszkolu" zaprasza 15 kwietnia o godz. 17:00 osoby zainteresowane, w tym rodziców i opiekunów prawnych dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera z terenu dzielnicy Targówek. Spotkanie, podczas którego zostaną przekazane praktyczne informacje przydatne rodzinom wychowującym dzieci z zaburzeniami rozwoju, poprowadzą doświadczeni pedagodzy z Przedszkola Nr 18 pracujący na co dzień z dziećmi ze spektrum autyzmu.
  Spotkanie edukacyjne jest jednym z działań „Partnerstwa na Targówku” skupiających przedstawicieli aktywnych mieszkańców, lokalnych instytucji, organizacji i biznesu.
  Więcej niezbędnych informacji w załączonym plakacie.

  AUTYZM - wczesna interwencja w przedszkolu - plakat (pdf, 95 kB)

  Dodano: 2019-04-04

  Wiosna, zdrowie, radość

  Zapraszamy wszystkich, którzy szukają rozwiązań problemów zdrowotnych na spotkanie, na którym porozmawiamy o ważnych tematach dotyczących zdrowia, tj. tarczycy, odporności i oczyszczaniu. Wtorek 2 kwietnia o godz. 18:30 w Aptece Św. Wincentego przy ul. Kondratowicza 18

  Wiosna, zdrowie, radość - plakat (pdf, 90 kB)

  Dodano: 2019-04-02

  Drodzy sąsiedzi, mieszkańcy Osiedla Bródno !!!

  Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie sąsiedzkie w środę 03.04.2019 r. w godz. 17:30-19:30. Już tradycyjnie zapraszamy dzięki uprzejmości właściciela do restauracji na Bródnie o klimatycznym wnętrzu, mianowicie: Gospody Polskiej, która mieści się przy ul. Św. Wincentego 92.
  Informujemy jednocześnie, w wyniku spotkań sąsiedzkich powstał program najbliższego wydarzenia, które będzie organizowane w partnerstwie w ramach Podwórkowej Pisanki 2019 pt. "Mazurki, mazury i pisanki”. Inicjatywa, która będzie miała w programie animacje dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców zaplanowana jest na 12 kwietnia (pt.) w godz. 16:00-19:00 przy ul. Św. Wincentego 85. Więcej informacji przekażemy w najbliższym czasie za pośrednictwem strony i profilu OPS.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-04-01

  Tai Chi ... ruszamy z rekrutacją na zajęcia !!!

  OPS Dzielnicy Targówek jako partner projektu na działanie społeczne pt. „Świadomy ruch z Tai Chi do źródła energii” ma przyjemność zaprosić osoby w różnym wieku na bezpłatne zajęcia z Tai Chi, które ruszają od 9 kwietnia. Informujemy, że projekt jest skierowany do mieszkańców Targówka i ilość miejsc jest ograniczona, decyduje tym samym kolejność zgłoszeń.
  Więcej niezbędnych informacji znajduje się na plakacie.

  Tai Chi - plakat (pdf, 80 kB)

  Dodano: 2019-03-22

  Zdrowi, młodzi z energią na wiosnę

  Zapraszamy wszystkich, którzy szukają rozwiązań problemów zdrowotnych na kolejne spotkania, na których porozmawiamy tym razem o ALERGII (swędzącej skórze, oczach uporczywych wysiekach z nosa, złym samopoczuciu) oraz NACZYNIACH KRWIONOŚNYCH (pajaczkach, żylakach, miażdżycy). Już w najbliższą środę 20 marca o godz. 18:00 i sobotę 23 marca o godz. 15:00 w Aptece Św. Wincentego przy ul. Kondratowicza 18 odbędą się kolejne bezpłatne spotkania o tematyce zdrowotnej.

  Zdrowi, młodzi z energią na wiosnę - plakat (pdf, 83 kB)

  Dodano: 2019-03-19

  Projekt Akademia Lidera 60+ II edycja

  Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że jedna z Naszych mieszkanek Osiedla Bródno Pani Teresa Matuszewska, która od całkiem niedawna aktywnie działa w grupie sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia”, w ramach projektu Akademia Lidera 60+ II edycja ogłoszonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, ukończyła cykl szkoleniowy i uzyskała „Certyfikat Lidera”. W trakcie szkolenia powstały projekt na działanie społeczne pt. „Świadomy ruch z Tai Chi do źródła energii”, który został dofinasowany i zostanie zrealizowany w najbliższych miesiącach.
  Serdecznie gratulujemy uzyskania „Certyfikatu Lidera” Pani Teresko i życzymy dalszych sukcesów w realizacji zwycięskiego projektu społecznego.[więcej...]

  Dodano: 2019-03-19

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie 27.03.2019 r.

  Drodzy sąsiedzi, mieszkańcy Osiedla Bródno !!!

  Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie sąsiedzkie w środę 27.03.2019 r. w godz. 17:30-19:30. Już tradycyjnie zapraszamy dzięki uprzejmości właściciela do restauracji na Bródnie o klimatycznym wnętrzu, mianowicie: Gospody Polskiej, która mieści się przy ul. Św. Wincentego 92.
  Podczas tego spotkania przy gorącej herbacie wspólnie będziemy nadal planować i przygotowywać się do zorganizowania inicjatywy mieszkańców mianowicie: Podwórkowa Pisanka 2019. Ponadto zachęcimy Państwa do planowania inicjatywy lokalnej, która planujemy zorganizować w okresie letnim. [więcej...]

  Dodano: 2019-03-19

  Zaproszenie na spotkanie

  Już w najbliższy wtorek 12 marca o godz. 18:00 w Aptece Św. Wincentego przy ul. Kondratowicza 18 odbędzie się kolejne bezpłatne spotkanie o tematyce zdrowotnej pt. „Wiedza o Zdrowiu”. Podczas spotkania porozmawiamy o prawdziwym zdrowiu na wiosnę, oczyszczeniu i regeneracji we właściwy i skuteczny sposób.
  Spotkanie poprowadzi znana i doceniana lokalnie przez mieszkańców mgr farmacji Pani Anna Kobylińska. Zapraszam serdecznie w imieniu własnym i organizatora. Pani Anna Kobylińska jest jednym z przedstawicieli istniejącego „Partnerstwa na Targówku” koordynowanego przez OPS Dzielnicy Targówek w ramach realizowanego Programu Organizowania Społeczności Lokalnej.
  Spotkania o charakterze zdrowotnym są odpowiedzią na zgłaszane potrzeby przedstawicieli mieszkańców Osiedla Bródno spotykających się w ramach nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” i zaproponowanym pomysłem na zorganizowanie w partnerstwie cyklu spotkań pt. „Bądźmy zdrowi i piękni w każdym wieku”.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-03-11

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie

  Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie sąsiedzkie w środę 13.03.2019 r. w godz. 17:30-19:30. To spotkanie również dzięki uprzejmości właściciela proponujemy w klimatycznym wnętrzu Gospody Polskiej ul. Św. Wincentego 92.
  Podczas tego spotkania przy gorącej herbacie wspólnie będziemy planować i przygotowywać się do zorganizowania inicjatywy pomysłu mieszkańców mianowicie: Podwórkowa Pisanka 2019. Ponadto zachęcimy Państwa do planowania inicjatywy lokalnej, którą planujemy zorganizować w okresie letnim.
  Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby z Osiedla Bródno do udziału w spotkaniu oraz do kontaktu przez Facebook na profilu Zjednoczone Pokolenia.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-03-08

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2019-03-07

  "Ostatki w Gospodzie Polskiej", kolejna inicjatywa przygotowana w partnerstwie już za nami ...

  Zabawa i tym razem bardzo udana. Goście tańczyli, śpiewali i bawili się w ramach konkursu na najciekawsze przebranie. Przybyli goście czuli się bardzo swobodnie i chętnie wspólnie się bawili. Znana i lubiana muzyka porywała do tańca wszystkie obecne w Gospodzie osoby w tym gości restauracji. Wspólna praca i zaangażowanie mieszkańców, wolontariuszy i przedstawicieli "Partnerstwa na Targówku" i tym razem zaowocowała udaną inicjatywą, dzięki której mogliśmy "tanecznym krokiem, z muzyką i uśmiechem na ustach" pożegnać tegoroczny karnawał w towarzystwie swoich sąsiadów ... tj. mieszkańców Osiedla Bródno.
  W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób, tj. współorganizatorów tego wydarzenia lokalnego, mianowicie: właściciela Gospody Polskiej, Kierownika Czytelni Naukowej Nr 1, Koordynatorów wolontariatu z OPS Filia Nr 1 i wolontariuszy, a przede wszystkim mieszkańców z grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” oraz innych osób, które nas tym razem wsparli. Dziękujemy.

  Dodano: 2019-03-04

  OPS Dzielnicy Targówek – Ambasadorem Programu "FIO – Mazowsze Lokalnie"

  Informujemy o tegorocznej edycji Konkursu na mikrodotacje w roku 2019. Od dzisiaj tj. 25.02.2019 r. od godz. 12:00 rozpocznie się nabór wniosków na inicjatywy oddolne, wsparcie grup samopomocowych i rozwój organizacji z terenu województwa mazowieckiego. W ramach tych trzech ścieżek konkursu FIO-Mazowsze Lokalnie 2019 zostanie rozdysponowane blisko 261 000 PLN, z czego na ścieżkę „inicjatywy oddolne” przeznaczone jest ok. 130 500 PLN, na ścieżkę „wsparcie grup samopomocowych” 18 000 PLN, a na ścieżkę „rozwój organizacji” 112 500 PLN. Działania w ramach projektu będą mogły trwać max. 6 miesięcy (maj-październik 2019).
  [więcej...]

  Dodano: 2019-02-25

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie 7.03.2019 r.

  Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie sąsiedzkie wyjątkowo w czwartek 07.03.2019 r. w godz. 17:30-19:30. Po raz kolejny dzięki uprzejmości właściciela proponujemy spotkanie w klimatycznym wnętrzu Gospody Polskiej ul. Św. Wincentego 92.
  Podczas tego spotkania ponownie zaprosimy Państwa do wspólnego planowania wydarzeń lokalnych, dlatego każdy głos i pomysł jest ważny. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby z Osiedla Bródno do udziału w spotkaniu, a zwłaszcza mieszkańców zamieszkujących w budynkach znajdujących się u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara oraz do kontaktu przez Facebook na profilu Zjednoczone Pokolenia.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-02-25

  Bal Karnawałowy dla dzieci już za nami...

  Zabawa na balu wyśmienita ... zabawy, tańce, bawiły się i dzieci dla których został przygotowany bal jak i rodzice. Animacje i muzyka zostały przygotowane przez nauczycieli z Przedszkola Nr 18, a domowy poczęstunek również przez Przedszkole oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.<> W tym miejscu składam serdeczne podziękowania dzieciom i rodzicom, którzy przybyli w ostatnią sobotę na bal oraz za fantastyczną wspólną zabawę. Ponadto podziękowania dla współorganizatorów tego wydarzenia lokalnego, którzy są przedstawicielami „Partnerstwa na Targówku” koordynowanego przez OPS Dzielnicy Targówek mianowicie: Dyrekcji i pracownikom Przedszkola Nr 18 w Warszawie, ŚDS, Bibliotece Publicznej dzielnicy Targówek, Czytelni Naukowej Nr 1 oraz aktywnym mieszkańcom z grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia”.
  Bal karnawałowy dla dzieci był pierwszą w tym roku inicjatywą przygotowaną w ramach działań „Partnerstwa na Targówku”, w skład którego wchodzą przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji, biznesu oraz aktywni mieszkańcy z grupy sąsiedzkiej z Osiedla Bródno. Działania realizowane w ramach partnerstwa są przygotowywane z i dla lokalnej społeczności, głównie w oparciu o posiadane zasoby, talenty i umiejętności przy niewielkich nakładach finansowych.

  Izabela Drzazga
  Koordynator ds. Organizowania Społeczności Lokalnej
  Koordynator „Partnerstwa na Targówku”

  Dodano: 2019-02-25

  Zaproszenie na „Ostatki w Gospodzie Polskiej"

  Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z mieszkańcami z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” i przedstawicielami „Partnerstwa na Targówku”, w tym właścicielem Gospody Polskiej oraz Kierownikiem Czytelni Naukowej Nr 1 zapraszają serdecznie na „Ostatki w Gospodzie Polskiej” w dniu 1 marca w godzinach 18:00-21:00.
  Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach swoich zasobów z i dla mieszkańców Osiedla Bródno. W programie: fotobudka przygotowana i poprowadzona przez młodych wolontariuszy, tańce przy znanej muzyce oraz dla chcących podzielić się swoim talentem muzycznym - karaoke. Podczas wydarzenia przewidziany jest również konkurs na najciekawsze przebranie, dlatego mile widziane przebranie karnawałowe. Zapraszamy wszystkich mieszkańców bez wglądu na wiek.
  Więcej niezbędnych informacji na plakacie.

  Ostatki w Gospodzie Polskiej - plakat (pdf, 3,5 MB)

  Dodano: 2019-02-19

  Bal Karnawałowy dla dzieci już w najbliższą sobotę 23 lutego w godz. 10:00-12:00

  Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z mieszkańcami z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” i przedstawicielami „Partnerstwa na Targówku” zapraszają ponownie 23.02.2019 r. na godz. 10:00 dzieci w wieku 2-10 lat z rodzicem (opiekunem prawnym) na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w budynku Przedszkola Nr 18.
  Biletem wstępu jest własnoręcznie wykonany strój karnawałowy. Przypominamy, że sposób i materiał z którego będzie wykonany strój zostawiamy inwencji rodziców (opiekunów prawnych). Zakładamy jako organizatorzy, że szukanie z dzieckiem pomysłu na przebranie i czas poświęcony na jego przygotowanie będzie świetnym „wstępem” do fantastycznej zabawy podczas balu.
  Informujemy, że bezpłatne wejściówki na bal, które można było odbierać w Czytelni Naukowej Nr 1 z pierwotną datą balu 19.01.2019 r. zachowują ważność. Więcej niezbędnych informacji na załączonym plakacie.

  Bal karnawałowy - plakat (pdf, 630 kB)

  Dodano: 2019-02-19

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie

  Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie sąsiedzkie w środę 20.02.2019 r. w godz. 17:30-19:30. Po raz kolejny dzięki uprzejmości właściciela proponujemy spotkanie w klimatycznym wnętrzu Gospody Polskiej ul. Św. Wincentego 92. Podczas tego spotkania chcemy zaprosić Państwa do wspólnego planowania jednego z bieżących wydarzeń pt. Podwórkowa Pisanka 2019 oraz dodatkowo do pochylenia się nad jednym z większych wydarzeń, które planujemy w tym roku. Informujemy jednocześnie, że powstał już plan działań lokalnych na cały rok 2019, który jest efektem wspólnej pracy przedstawicieli „Partnerstwa na Targówku” w skład którego wchodzą aktywni mieszkańcy z grupy sąsiedzkiej oraz przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i biznesu.
  Każdy głos i pomysł jest ważny, tym samym zapraszamy do rozmowy i wymiany spostrzeżeń. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby z Osiedla Bródno do udziału w spotkaniu, a zwłaszcza mieszkańców zamieszkujących w budynkach znajdujących się u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara oraz do kontaktu przez Facebook na profilu Zjednoczone Pokolenia.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-02-12

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie

  Zapraszamy serdecznie na spotkanie sąsiedzkie w najbliższą środę 06.02.2019 r. w godz. 17:00-19:00. Dzięki uprzejmości właściciela proponujemy po raz kolejny spotkanie w klimatycznym wnętrzu Gospody Polskiej ul. Św. Wincentego 92. Już tradycyjnie przy gorącej herbacie i w miłej atmosferze zaprosimy Państwa, do planowania wydarzeń lokalnych, które chcemy, aby odbyły się w najbliższym czasie o czym będziemy informować Państwa na bieżąco. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby zamieszkujące na Osiedlu Bródno do udziału w spotkaniu, a zwłaszcza mieszkańców zamieszkujących w budynkach znajdujących się u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara. Informujemy, że spotkania sąsiedzkie mają charakter otwarty i każdy mieszkaniec jest mile widziany. Kontakt z Organizatorem społeczności lokalnej oraz aktywnymi sąsiadami również jest możliwy za pośrednictwem Facebook na profilu Zjednoczone Pokolenia.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-02-04

  "Warsztaty umiejętności wychowawczych"

  Dział Wsparcia Rodziny informuje, iż 4 lutego 2019 r. rozpoczynają się "Warsztaty umiejętności wychowawczych". Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 9:00 - 11:00 w budynku przy ul. Krasnobrodzka 11, piętro I (przy pętli autobusowej - wejście od strony parkingu), gdzie odbywają się zajęcia w ramach programu "Świetlik".
  Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22) 277 02 46.

  Więcej szczegółów w załączonym plakacie
  Warsztaty Umiejętności Wychowawczych - plakat (pdf, 1,51 MB)


  Dodano: 2019-01-31

  "Pozytywna Dyscyplina"

  Zapraszamy rodziców na nieodpłatny warsztat pn. "Pozytywna Dyscyplina" do OPS Dział Wsparcia Rodziny.
  Jeśli:

  • masz dosyć ciągłej walki z dzieckiem o poranne ubieranie się, zjedzenie śniadania albo odrabianie lekcji;
  • ogarnia Cię bezsilność i złość na siebie i swoje dziecko;
  • chcesz skutecznych wskazówek, co robić z korzyścią dla siebie i dziecka.

  zapisy: e-mail: m.zieba@ops-targowek.waw.pl
  tel. (22) 277 02 54 w godz. 8:00-16:00
  tel. kom. 797 318 163

  Więcej szczegółów w załączonym plakacie
  Pozytywna Dyscyplina - plakat (pdf, 85 kB)


  Dodano: 2019-01-31

  Zima w mieście 2019 - Chatka Puchatka

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Chatka Puchatka” w dniach 28.01 - 01.02.2019 r. w godz. 8:00-16:00
  Kontakt:
  Na miejscu pod adresem: ul. Węgrowska 1/3 lub tel. 797 318 178 w godz. 14:00 - 18:00

  Zima w mieście 2019 - Chatka Puchatka (pdf, 1,43 MB)

  Dodano: 2019-01-23

  Zima w mieście 2019 - Świetlik

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Świetlik” w dniach 28.01 - 01.02.2019 r. w godz. 8:00-16:00
  Kontakt:
  Na miejscu pod adresem: ul. Krasnobrodzka 11 lub tel. 797 318 130 w godzinach 14:00 – 18:00

  Zima w mieście 2019 - Świetlik (pdf, 217 kB)

  Dodano: 2019-01-23

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie

  Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie sąsiedzkie w środę 30.01.2019 r. w godz. 17:00-19:00. Dzięki uprzejmości właściciela proponujemy po raz kolejny spotkanie w klimatycznym wnętrzu Gospody Polskiej ul. Św. Wincentego 92. Już tradycyjnie przy gorącej herbacie, w miłej atmosferze zaprosimy Państwa, do kontynuowania wspólnie pracy nad tworzonym planem lokalnych działań w roku 2019.
  Każdy głos i pomysł jest ważny, tym samym zapraszamy do rozmowy, wymiany spostrzeżeń, zasygnalizowania potrzeb. Wówczas zastanowimy się co warto poprawić, co warto zorganizować oczywiście wspólnymi siłami, aby poprawić jakość życia mieszkańców w ich miejscu zamieszkania. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w spotkaniu, a zwłaszcza mieszkańców zamieszkujących w budynkach znajdujących się u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara oraz do kontaktu przez Facebook na profilu Zjednoczone Pokolenia.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-01-23

  UWAGA - Bal Karnawałowy dla dzieci 2019 - zmiana terminu

  Informujemy, że ze względu na ogłoszoną żałobę narodową termin Balu Karnawałowego dla Dzieci organizowanego w ramach działań „Partnerstwa na Targówku” zostaje przełożony na 23.02.2019 r. Rozdane wejściówki nadal są aktualne.

  Izabela Drzazga
  Koordynator „Partnerstwa na Targówku”

  Dodano: 2019-01-17

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie

  Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie sąsiedzkie w najbliższy wtorek (15.01.2019 r.) w godz. 17:00-19:00. Dzięki uprzejmości właściciela proponujemy po raz kolejny spotkanie w klimatycznym wnętrzu Gospody Polskiej ul. Św. Wincentego 92. Już tradycyjnie przy gorącej herbacie zaprosimy Państwa, tym razem do wspólnego planowania lokalnych działań w roku 2019.
  Każdy głos i pomysł jest ważny, tym samym zapraszamy do rozmowy, wymiany spostrzeżeń, zasygnalizowania potrzeb. Zastanowimy się wówczas co warto poprawić, co warto zorganizować oczywiście wspólnymi siłami, aby poprawić jakość życia mieszkańców w ich miejscu zamieszkania. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w spotkaniu, a zwłaszcza mieszkańców zamieszkujących w budynkach znajdujących się u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara lub do kontaktu przez Facebook na profilu Zjednoczone Pokolenia.

  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, Izabela Drzazga, tel. 519 513 257, email: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2019-01-10

  Zaproszenie na Bal Karnawałowy dla dzieci 2019

  Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z mieszkańcami z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” i przedstawicielami „Partnerstwa na Targówku” zapraszają serdecznie 19 stycznia na godz. 10:00 dzieci w wieku 2-10 lat z rodzicem (opiekunem prawnym) na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w budynku Przedszkola Nr 18.
  Biletem wstępu jest własnoręcznie wykonany strój karnawałowy. Sposób i materiał z którego będzie wykonany strój zostawiamy inwencji rodziców (opiekunów prawnych). Zakładamy jako organizatorzy, że szukanie z dzieckiem pomysłu na przebranie i czas poświęcony na jego przygotowanie będzie świetnym „wstępem” do fantastycznej zabawy podczas balu.
  Informujemy, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bezpłatne wejściówki na bal będą do odbioru od 7 stycznia w siedzibie Czytelni Naukowej Nr 1. Więcej niezbędnych informacji na załączonym plakacie. Zapraszamy ;-)

  Bal karnawałowy - plakat (pdf, 630 kB)

  Dodano: 2018-12-21

  Akcja „Wymiana ciepła” w Dzielnicy Targówek

  Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z Samodzielnym Zespołem Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek i Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek przyłączył się do ogólnopolskiej akcji pn. „Wymiana ciepła”. Projekt polega na zapełnianiu ustawionego wieszaka ciepłą odzieżą, z której skorzystają osoby potrzebujące.
  Każdy z nas ma zapewne odzież zimową, której już nie nosi. W szafie zalegają kurtki, płaszcze, bluzy polarowe czy czapki i rękawiczki. Akcja „Wymiana ciepła” jest zatem świetną okazją do przekazania odzieży, dzięki której osoby potrzebujące będą mogły przetrwać ten ciężki okres, jakim jest zima.
  W naszej Dzielnicy rozstawione są już trzy wieszaki przy ulicach: Rembielińskiej 8, Łojewskiej 6 i Kondratowicza 25.

  Zapraszamy, każdy z nas może pomóc.

  Wymiana ciepła - plakat (pdf, 445 kB)

  Dodano: 2018-12-14

  Sąsiad Sąsiadowi na zimę

  Wspólnie zbieramy zestawy ciepłych ubrań dla Sąsiadów bez domu.
  Przyjmujemy: kurtki, czapki, rękawiczki, szaliki w dobrym stanie i NOWE ciepłe skarpety. Wszystko po to, żeby potrzebujący mogli przetrwać najmroźniejsze miesiące roku.
  Ubrania zbieramy od 10 do 21 grudnia w godzinach 18:00 - 20:00 oraz w każdą środę w godzinach 11:00 - 13:00 na Bródnie w pasażu na Konratowicza 25

  ZAPRASZAMY!
  Więcej informacji na plakacie.
  Sąsiad Sąsiadowi na zimę - plakat (pdf, 172 kB)

  Dodano: 2018-12-10

  „Gwiazdka na Św. Wincentego” kolejne udane wydarzenie przygotowane z i dla mieszkańców Osiedla Bródno

  W dniu 5 grudnia 2018 r. odbyły się warsztaty świąteczne pt. Gwiazdka na Św. Wincentego zorganizowane w ramach akcji Podwórkowa Gwiazdka 2018. Wydarzenie było bezpłatnei ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Osiedla Bródno.
  Tradycyjnie podczas spotkania panowała sympatyczna atmosfera, która niewątpliwie pozwoliła wprowadzić uczestników spotkania w nastrój nadchodzących świąt. Przygotowane przez mieszkańców dla sąsiadów animacje i atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających gości wśród których były dzieci i osoby dorosłe w tym seniorzy. Sąsiedzi którzy zgromadzili się na warsztatach mogli porozmawiać ze sobą i wspólnie pokolędować podczas prac rękodzielniczych. Nie zabrakło również śpiewów dzieci, które kolędowały z karaoke oraz Św. Mikołaja, który wręczał drobne upominki wszystkim sąsiadom i tym dużym i tym małym. Na koniec z przygotowanych ozdób, została udekorowana choinka w siedzibie Czytelni Naukowej, która nas gościła.
  W przygotowanie tegorocznej „Gwiazdki na Św. Wincentego” zaangażowali się przedstawiciele Partnerstwa na Targówku koordynowanego przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, m.in.: Grupy Sąsiedzkiej Zjednoczone Pokolenia, Czytelni Naukowej Nr 1, Środowiskowego Domu Samopomocy, Dziennego Domu Pobytu, Stowarzyszenia Pomost oraz Opiekun Wolontariatu z OPS Targówek wraz z wolontariuszami.
  W tym miejscu wszystkim dziękuję za zaangażowanie i pomoc oraz za to, że byliście, bo tylko dzięki Wam, tj. organizatorom, wolontariuszom i uczestnikom udało się zorganizować kolejne ciekawe i sympatyczne spotkanie sąsiedzkie dla mieszkańców Osiedla Bródno.

  Dodano: 2018-12-07

  Przedstawiciele „Partnerstwa na Targówku” i ich aktywny udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Folwarku Bródno

  W ramach tego lokalnego wydarzenia w dniu 8 grudnia w godzinach 11:00 - 14:00 przedstawiciele „Partnerstwa na Targówku” poprowadzą wspólnie animacje skierowane do rodzin z dziećmi w ramach przygotowanego warsztatu świątecznego pt. „Poczta Mikołajowa”. Ponadto w ramach tego warsztatu znajdzie się również Punkt Informacyjny Straży Miejskiej.
  Wśród przedstawicieli lokalnego partnerstwa zainicjowanego i koordynowanego przez organizatora społeczności lokalnej z OPS Dzielnicy Targówek znajdują się aktualnie przedstawiciele: Czytelni Naukowej Nr 1 Biblioteka Publiczna Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Środowiskowego Domu Samopomocy, Dziennego Domu Pobytu, Straży Miejskiej, Przedszkola Nr 18, Stowarzyszenia POMOST, PGR Folwark Bródno, Gospody Polskiej, Ksero Mag, ZGN Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Delikatesów Wiśniewski oraz przedstawiciele mieszkańców z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia”. Grupy, która skupia mieszkańców zamieszkujących w budynkach u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara.
  Jarmarki Bożonarodzeniowe w Folwarku Bródno 8-9, 15-16, 22-23 grudnia 2018 realizowane są w ramach projektu „Polska smakuje” pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Więcej informacji na temat przygotowanych przez organizatora atrakcji znajdziecie Państwo na profilu Folwark Bródno.

  Dodano: 2018-12-03

  Zaproszenie na warsztaty świąteczne na ulicę Św. Wincentego

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek wraz z mieszkańcami z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” i przedstawicielami „Partnerstwa na Targówku” zapraszają serdecznie 5 grudnia 2018 w godz. 16:30 - 18:30 na bezpłatne warsztaty świąteczne zorganizowane w ramach Podwórkowej Gwiazdki 2018.

  Więcej informacji na plakacie.
  Warsztaty świąteczne - plakat (pdf, 16,3 MB)

  Dodano: 2018-11-29

  Targi Pracy - zajęcia przygotowujące

  Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek, ul Św. Wincentego 85 zaprasza do uczestnictwa w zajęciach związanych z Targami Pracy, przygotowujących do skutecznej komunikacji z pracodawcą:

  28.11.2018 (ŚRODA) 14:00 – 16:00
  „Rozmowa kwalifikacyjna – w poszukiwaniu nowych rozwiązań”

  29.11.2018 (CZWARTEK) 14:00 – 16:00
  „Przygotowanie profesjonalnego CV”

  Zapisy:
  telefonicznie pod nr 22 674 11 30, 797 318 151,
  lub osobiście w siedzibie Zespołu Aktywności Zawodowej i Społecznej.

  30.11.2018 (PIĄTEK) 13:00 – 15:00
  "Młodzieżowy Kiermasz Pracy – znajdź pracę z OHP”

  Dodano: 2018-11-26

  Targi Pracy na Targówku  Dodano: 2018-11-19

  Zaproszenie na Potańcówkę ...

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek wraz z mieszkańcami z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” i właścicielem Gospody Polskiej zapraszają serdecznie wszystkich bez względu na wiek w piątek 23 listopada 2018 w godz. 18:00-21:00 na „Potańcówkę na Wincentego”.

  Więcej informacji na plakacie.
  Potańcówka Wincentego - plakat (pdf, 595 kB)

  Dodano: 2018-11-16

  Minigranty - edycja XII 2018

  Ruszyła 12 edycja konkursu na wsparcie lokalnych projektów, ogłoszona przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Konkurs skierowany jest do mieszkańców, grup nieformalnych, organizacji, instytucji oraz wszystkich zainteresowanych, działających na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m. st. Warszawy. Dzięki konkursowi można zdobyć środki na realizację pomysłu, który ożywi najbliższą okolicę.
  Zwycięskie projekty mogą otrzymać dofinansowanie do 2 500 zł, a ich realizatorzy wsparcie animatorki Stowarzyszenia CAL w zaplanowaniu i przeprowadzeniu działań.
  Nabór projektów w ramach 12 edycji konkursu będzie trwać w terminie 13.11.2018 r. - 27.11.2018 r.
  Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

  Szczegóły w załączonym plakacie:
  Minigranty XII 2018 - plakat (pdf, 114 kB)

  Dodano: 2018-11-14

  Jak udoskonalić budżet partycypacyjny?

  Rozpoczął się kolejny etap konsultacji społecznych dotyczący zasad nowej edycji budżetu partycypacyjnego. Nad propozycjami zmian mieszkańcy mogą pracować w trakcie warsztatów oraz na spotkaniach. Swoje uwagi można również zgłaszać w punktach konsultacyjnych. Konsultacje trwają do 20 listopada br.

  Więcej szczegółów poniżej:
  Jak udoskonalić budżet partycypacyjny? (doc, 37 kB)
  Budżet partycypacyjny - plakat (pdf, 60 kB)

  Dodano: 2018-11-09

  Zaproszenie na spotkanie sąsiedzkie

  Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie sąsiedzkie w najbliższy piątek (09.11.2018 r.) w godz. 17:00-19:00. Dzięki uprzejmości właściciela proponujemy po raz kolejny spotkanie w klimatycznym wnętrzu Gospody Polskiej ul. Św. Wincentego 92. Już tradycyjnie przy gorącej herbacie zastanowimy się jak dopracować nasze pomysły na lokalne działania m. in. pomysł zorganizowania w listopadzie potańcówki sąsiedzkiej oraz dwóch warsztatów świątecznych w grudniu dla mieszkańców budynków znajdujących się przede wszystkim u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara oraz okolicznych osiedli.
  Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w spotkaniu lub do kontaktu przez Facebook na profilu Zjednoczone Pokolenia.
  Spotkania są inicjowane i prowadzone przez Organizatora społeczności lokalnej z OPS, tel. 519 513 257, e-mail: i.drzazga@ops-targowek.waw.pl

  Dodano: 2018-11-06

  Zaproszenie do Gospody Polskiej

  Zapraszamy na spotkanie sąsiedzkie we wtorek 30.10.2018 r. w godz. 17:00-19:00 do Gospody Polskiej ul. Św. Wincentego 92 zainicjowane przez Panią Izabelę Drzazgę - Organizatora społeczności lokalnej z OPS, tel. 519-513-257. Przy gorącej herbacie zastanowimy się jak zorganizować Podwórkową Gwiazdkę dla mieszkańców budynków znajdujących się u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara i okolicznych mieszkańców. Podwórkowa Gwiazdka to akcja społeczna, która ma na celu skupić sąsiadów bliższych lub dalszych podczas zorganizowanego wspólnie wydarzenia z i dla mieszkańców np. przy wsparciu przedstawicieli lokalnych instytucji, organizacji i przedsiębiorców, głównie w ramach posiadanych zasobów i talentów.
  Tym samym zapraszamy wszystkie chętne osoby z w/w okolicy, którym nieobojętne jest to co się dzieje w ich miejscu zamieszkania i gdzie i jak spędzają czas wolny np. ich pociechy. Do zobaczenia. Spotkanie: 30 października 2018 r. (wtorek), godz. 17:00-19:00, Gospoda Polska.

  Dodano: 2018-10-24

  Zaproszenie na Święto Dyni

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek zaprasza w najbliższy weekend na Święto Dyni do PGR Folwark Bródno. My też tam będziemy z aktywnymi mieszkańcami z nieformalnej grupy „Zjednoczone Pokolenia”, którzy w godz. 12:00 - 15:00 poprowadzą animacje dla dzieci w ramach warsztatów „Jesienne Klimaty”.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Święto Dyni - plakat (pdf, 570 kB)


  Dodano: 2018-10-09

  Minigranty - edycja XI 2018

  Ruszyła 11 edycja konkursu na wsparcie lokalnych projektów, ogłoszona przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Konkurs skierowany jest do mieszkańców, grup nieformalnych, organizacji, instytucji oraz wszystkich zainteresowanych, działających na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m. st. Warszawy. Dzięki konkursowi można zdobyć środki na realizację pomysłu, który ożywi najbliższą okolicę.
  Zwycięskie projekty mogą otrzymać dofinansowanie do 2 500 zł, a ich realizatorzy wsparcie animatorki Stowarzyszenia CAL w zaplanowaniu i przeprowadzeniu działań.
  Nabór projektów w ramach 11 edycji konkursu będzie trwać w terminie 24.09.2018 - 08.10.2018 r.
  Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: http://centrumpaca.pl/minigranty-2
  Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Minigranty - plakat (pdf, 130 kB)


  Dodano: 2018-09-25

  Aktywna zawodowo po urlopie macierzyńskim

  Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Aktywna zawodowo po urlopie macierzyńskim. Projekt wprowadzający na rynek pracy.”
  Projekt realizowany jest w ramach IV edycji budżetu partycypacyjnego. Ma na celu wsparcie mam, które chcą powrócić na rynek pracy po dłuższej przerwie zawodowej związanej z wychowywaniem dzieci. Zajęcia trwają od września do października.
  W ramach projektu można skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym, prawnikiem, psychologiem i coachem oraz warsztatów.
  Spotkanie informacyjne odbędzie się 17.09.2018 r. o godz. 10:00 w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. Św. Wincentego 87 (sala konferencyjna).

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Aktywna zawodowo po urlopie macierzyńskim - plakat (pdf, 59 kB)


  Dodano: 2018-09-13

  Pogotowie lekcyjne

  Rusza kolejna edycja programu ,,Pogotowie lekcyjne’’.
  Zapraszamy młodszych i trochę większych do udziału w zajęciach w każdą środę w godzinach 16:00 - 18:00 w Sali konferencyjnej w OPS przy ul. Św. Wincentego 87.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Pogotowie lekcyjne - plakat (pdf, 115 kB)


  Dodano: 2018-09-04

  Wakacyjna Giełda Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Wakacyjną Giełdę Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Wakacyjna Giełda Pracy - plakat (pdf, 213 kB)


  Dodano: 2018-07-20

  Ruszyły Niebieskie Wtorki Wolne od Przemocy

  ,,Niebieskie wtorki wolne od przemocy" to wspólna inicjatywa dzielnicowych z Komisariatu Policji Warszawa Targówek i przedstawicieli Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Dzielnicy Targówek. W każdy wtorek w Rewirze Dzielnicowych KP Targówek przy ul. Motyckiej 15 będą odbywały się dyżury skierowane do osób, które doznają przemocy domowej.
  Pamiętaj! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.


  Dodano: 2018-07-17

  Fundusze Inicjatyw Lokalnych - wnioski

  Jako ambasador FIO - Funduszy Inicjatyw Lokalnych zachęcamy do składnia wniosków na stronie mazowszelokalnie.pl Projekt „Mazowsze Lokalnie uruchamia energię społeczną”, współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Środki, które można uzyskać w ramach projektu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, obejrzenia programów zeszłorocznych i zachęcamy do składania wniosków w generatorze - tylko tysiąc znaków na początek może zmienić życie grupy - minimum 3 osób lub młodej instytucji pozarządowej - działającej mniej niż 30 miesięcy. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.mazowszelokalnie.pl Generator wniosków dostępny jest na stronie www.generator.mazowszelokalnie.pl lub do którego prowadzą linki bezpośrednio ze strony głównej mazowszelokalnie.pl Przypominamy, że termin naboru wniosków (fiszek) we wszystkich trzech ścieżka trwa tylko do 19 lipca 2019 roku do godz. 15:00

  Dodano: 2018-07-12

  Korepetycje z matematyki

  Spotykamy się w Sali Konferencyjnej (I piętro) Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Św. Wincentego 87.

  Zgłoszenia pod telefonem: 022 277 02 21

  Więcej szczegółów poniżej:
  Korepetycje z matematyki - plakat (pdf, 68 kB)

  Dodano: 2018-06-20

  Wakacyjny plecak

  Już w czwartek 21.06.2018 r. powitamy wakacje pod Chatką Puchatka przy ulicy Węgrowskiej 1/3. Będzie wielokulturowo, zdrowo i smacznie. Wakacje to cudowny czas, pakując wakacyjny plecak, na wyprawę nad morze, czy górska wędrówkę, warto zabrać , zdrowe przekąski, uśmiech i miłe słowo dla spotkanych turystów. Na szlak wyruszamy o 15:00.

  Więcej szczegółów poniżej:
  Wakacyjny plecak - plakat (pdf, 418 kB)

  Dodano: 2018-06-20

  Zielone wsparcie

  W dniu 22 marca 2018 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr LXIII/1744/2018 w sprawie przyjęcia Pilotażowego programu osłonowego „Zielone wsparcie do 100%” na dofinansowanie wkładu własnego dla osób, które uzyskały ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe.

  Więcej szczegółów poniżej:
  Zielone wsparcie (pdf, 27 kB)

  Zielone wsparcie - Zarządzenie 812/2018 (pdf, 64 kB)

  Dodano: 2018-06-18

  Wakacyjna Giełda Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Wakacyjną Giełdę Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Wakacyjna Giełda Pracy - plakat (pdf, 209 kB)


  Dodano: 2018-06-04

  Spotkanie integracyjne w Domu Dziennego Pobytu

  24 maja 2018 roku odbyło się spotkanie integrujące Wolontariuszy i Seniorów. Aktualnie podpisanych jest 16 porozumień pomiędzy Wolontariuszami i Seniorami. Goście zostali powitani przez Panią Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Alicję Witoszyńską oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Q-Rozwojowi – Wiceprezesa Zarządu Agatę Bąk i Iwonę Bernaciak. Współpraca jest bardzo owocna i długotrwała. Podczas spotkania zostały zaprezentowane prace wykonane przez Seniorów Domu Dziennego Pobytu oraz techniki ozdabiania przez Instruktorów ds. kulturalno-oświatowych Panią Liliannę Braksal oraz Małgorzatę Zalewską.
  Od początku 2018 łączymy projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla Seniora” – Wolontariusze z Zaloguj i pomagaj wraz z projektem „Z@opiekowani - kompleksowe wsparcie osób niesamodzielnych w m.st. Warszawie” z Seniorami wymagającymi opieki - aktualnie mamy już 3 takie pary.
  Serdecznie dziękujemy za serce i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że nawiązane znajomości i przyjaźnie przetrwają lata.

  Dodano: 2018-05-28

  RODO

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych oraz o przysługujących prawach z tym związanych.

  Szczegóły w załączonym dokumencie
  RODO (pdf, 45 kB)


  Dodano: 2018-05-25

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2018-04-05

  Podwórkowa Pisanka 2018

  Tegoroczne spotkanie wielkanocne "Podwórkowa pisanka", zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek oraz Dom Dziennego Pobytu wraz z partnerami tj. Środowiskowym Domem Samopomocy "Na Targówku", Strażą Miejską, Przedszkolem nr 18, Stowarzyszeniem POMOST, odbyło się w dniu 17.03.2018 r.
  Na spotkanie zaproszeni zostali również uczestnicy grup samopomocy prowadzonych przez OPS tj. seniorzy, rodzice z dziećmi niepełnosprawnymi, uczestnicy Klubu Promyk, a także mieszkańcy Bródna.
  Wspólnie wykonywano świąteczne ozdoby na stół, do koszyka i nie tylko ... Podczas spotkania odbyły się takie atrakcje jak: robienie palm wielkanocnych oraz strojenie mazurków, które będą mogły stanowić dekorację na stołach podczas rodzinnych spotkań wielkanocnych. Nie zabrakło miejsca na rozmowy oraz wymianę zwyczajów i tradycji kultywowanych w domach rodzinnych uczestników związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Spotkanie osłodził poczęstunek w postaci ciasta i ciepłych napojów.
  Nad bezpieczeństwem podczas spotkania czuwali Funkcjonariusze Straży Miejskiej z VI Oddziału Terenowego straży Miejskiej m. st. Warszawy.

  Dodano: 2018-03-23

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2018-03-15

  Żegnamy zimę, witamy wiosnę

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz ze Stowarzyszeniem dla Rodzin zapraszają w dniu 21.03.2018 r. na wspólne Powitanie Wiosny. Miejsce spotkania: przed budynkiem OPS ul. Węgrowska 1/3 - „Chatka Puchatka”, godzina 15:30

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Witamy wiosnę - plakat (pdf, 1,59 MB)


  Dodano: 2018-03-15

  Aktywna zawodowo po urlopie macierzyńskim - spotkanie informacyjne

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne 23.03.2018 roku (piątek) o godz. 11:00 przy ul. Stojanowskiej 12/14 w Warszawie.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Aktywna zawodowo plakat (pdf, 230 kB)


  Dodano: 2018-03-13

  Dzień Kobiet w Świetliku

  W dniu 08.03.2018 r. będzie miało miejsce świętowanie Dnia Kobiet przez uczestniczki grupy samopomocy "Między Nami Rodzicami", prowadzonej przez asystentów rodziny - Dział Wsparcia Rodziny. W programie: makijaże, fryzury, zdobienie paznokci, sesja fotograficzna, a także kobiece rozmowy na ważne tematy przy kawie i ciasteczku. Zapraszamy.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Dzień Kobiet w Świetliku (pdf, 59 kB)


  Dodano: 2018-03-02

  "Warsztaty umiejętności wychowawczych"

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek informuje, iż 5 lutego 2018 r. rozpoczęły się "Warsztaty umiejętności wychowawczych". Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 9:00 - 11:00 w budynku przy ul. Krasnobrodzkiej 11, piętro I (przy pętli autobusowej - wejście od strony parkingu). Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22) 277 02 46.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Warsztaty Umiejętności Wychowawczych (pdf, 1,51 MB)


  Dodano: 2018-02-15

  Usługi opiekuńcze

  Od 01.02.2018 r. organizatorem i koordynatorem świadczenia usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych jest Centrum Usług Społecznych "Społeczna Warszawa". Szczegółowe informacje na temat: http://politykaspoleczna.um.warszawa.pl/sites/politykaspoleczna.um.warszawa.pl/files/zal_siwz_2_standard_uslug.pdf
  Przyznawaniem usług zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania osoby, ubiegającej się o tego rodzaju pomoc. Na podstawie Uchwały Nr LIX/1566/2017 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 15 grudnia 2017 r. ceny usług wynoszą:

  • 17,75 zł za godzinę - za usługi opiekuńcze,
  • 22,19 zł za godzinę - za specjalistyczne usługi opiekuńcze.
  Uchwała zwalnia m.in. z odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze realizowane przez m.st. Warszawę w zakresie zadań własnych gminy uczestników Powstania Warszawskiego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/87C128D4-8F69-4826-9EC0-04B35CB87C29,f...
  Ponadto świadczone są specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Cena za godzinę usług wynosi 27,50 zł. Szczegółowe informacje w rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20051891598

  Dodano: 2018-02-13

  Pilotażowy program osłonowy "Zielone wsparcie"

  W dniu 16 listopada 2017 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr LVII/1489/2017 w sprawie przyjęcia Pilotażowego programu osłonowego dla osób, które poniosły zwiększone koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów ograniczających niską emisję „Zielone wsparcie”.
  Aby uzyskać pomoc, należy złożyć wniosek w ośrodku pomocy społecznej, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że na stronie http://zielona.um.warszawa.pl znajduje się zakładka: Pomoc dla mieszkańców „Zielone wsparcie”, w której umieszone są informacje nt. Programu – http://zielona.um.warszawa.pl/pilota-owy-program-os-onowy-zielone-wsparcie

  Dodano: 2018-02-13

  Program Aktywizacja i Integracja 2018

  Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej zaprasza do uczestnictwa w Programie Aktywizacja i Integracja, w okresie 15.03 – 14.07.2018, który adresowany jest do osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku, klientów Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach Programu będą realizowane równocześnie 2 działania, łącznie 20 godz. tygodniowo:

  • Zajęcia z zakresu integracji społecznej (warsztaty, indywidualne poradnictwo specjalistyczne) w wymiarze 10 godzin tygodniowo,
  • Prace Społecznie Użyteczne w placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy w wymiarze 10 godz. tygodniowo / 40 godz. miesięcznie. Stanowisko pracy: pracownik gospodarczy, stawka: 8,10 zł/godz.

  Szczegółowe informacje i zapisy w Zespole Aktywności Zawodowej i Społecznej.

  ZAPRASZAMY

  Dodano: 2018-01-29

  Zima w mieście 2018 - Chatka Puchatka

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Chatka Puchatka” w dniach 15 - 19 stycznia 2018 r. w godz. 8:00-16:00
  Zapisy:
  Na miejscu pod adresem: ul. Węgrowska 1/3 lub tel. 797 318 178 w godz. 14:00 - 18:00

  Zima w mieście 2018 - Chatka Puchatka (pdf, 1,32 MB)

  Dodano: 2018-01-11

  Zima w mieście 2018 - Świetlik

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Świetlik” w dniach 15 - 19 stycznia 2018 r. w godz. 8:00-16:00
  Zapisy:
  Na miejscu pod adresem: ul. Krasnobrodzka 11 lub tel. 797 318 130 w godzinach 14:00 – 18:00

  Zima w mieście 2018 - Świetlik (pdf, 214 kB)

  Dodano: 2018-01-11

  Spotkanie dla Rodzin Wspierających i Wspieranych

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w dniu 29.12.2017 r. po raz kolejny zorganizował dla Rodzin Wspierających i Wspieranych spotkanie integracyjno - edukacyjne, które odbyło się w strefie rozrywki w „HulaKula” przy ul. Jagiellońskiej 82B. Po zakończonych rozgrywkach przedstawiciele rodzin zostali nagrodzeni medalami i słodkim upominkiem za wytrwałą grę, która miała wpływ na nawiązania relacji między rodzinami i otwartości na kontynuację dalszej współpracy. Następnie prowadzone były pogadanki na temat idei rodzin wspierających oraz długofalowych rezultatach w rodzinach objętych taką formą  wsparcia.  Rodzinom wspierającym wręczone zostały  podziękowania w formie dyplomów połączone z dużymi brawami od rodzin wspieranych. Podczas poczęstunku panowała rodzinna atmosfera, omawialiśmy bieżące sprawy, dzieliliśmy się doświadczeniami. W spotkaniu wzięło udział 40 osób, w tym 22 dzieci z rodzin wspierających i wspieranych. Efektem spotkania edukacyjnego jest kontynuacja idei rodzin wspierających w OPS.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Dodano: 2018-01-11

  Podwórkowa Choinka

  Ośrodek Pomocy Społecznej  Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z partnerami: Ta Szansa i Stowarzyszeniem dla Rodzin zorganizował dla mieszkańców Targówka Mieszkaniowego „Podwórkową Choinkę” z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
  Tegoroczne spotkania miały miejsce 7 i 8 grudnia 2017 r. na placu przed budynkiem OPS przy ul. Węgrowskiej 1/3. Podczas spotkań panowała atmosfera, która niewątpliwie pozwoliła mieszkańcom poczuć nastrój nadchodzących świąt. Przygotowane animacje i atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających gości, wśród których uczestniczyli głównie najmłodsi mieszkańcy dzielnicy z rodzicami.
  Uczestnicy spotkań mieli możliwość włączenia się w przygotowanie rekordowo długiego łańcucha choinkowego, który ozdobił przestrzeń wokół budynku. Dużą popularnością cieszyła się „niszczarka złych uczynków”. W trakcie spotkania mieszkańcy, a szczególnie dzieci uczestniczyły w zabawach organizowanych przez św. Mikołaja i Jego pomocnika, który obdarowywał wszystkich upominkami w postaci słodyczy i książek. 
  Uczestnicy programów „Chatka Puchatka” i „Świetlik” oraz duet „Natalia i Marika” wprowadzili wszystkich zgromadzonych w nastrój Świąt, poprzez wspólne kolędowanie. Był też świąteczny poczęstunek przypominający tradycje smaki oraz symbole z nimi związane.
  Życzenia świąteczne zgromadzonym mieszkańcom przekazała Małgorzata Kwiatkowska - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek oraz Alicja Witoszyńska - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Dodano: 2017-12-21

  Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

  Od grudnia 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania w ramach Pilotażowego programu osłonowego "Zielone wsparcie". Pomoc w formie zasiłku celowego z przeznaczeniem na dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania budynków/lokali mieszkalnych udzielana będzie osobom, które:

  • faktycznie zamieszkują w budynku/lokalu mieszkalnym na terenie m.st. Warszawa, w którym nastąpiła trwała zmiana systemu ogrzewania na podstawie jednego z poniższych warunków:
  • są właścicielem budynku/lokalu mieszkalnego,
  • są użytkownikiem budynku/lokalu mieszkalnego na podstawie umowy z właścicielem, a także bezpośrednio ponoszą koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego,
  • są najemcą budynku/lokalu mieszkalnego.

  Więcej szczegółów:
  http://politykaspoleczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/pomoc-dla-mieszka-c-w-zielone-wsparcie

  Dodano: 2017-12-19

  Konferencja "Wolontariat dla Seniora"

  14.12.2017 r. podczas Konferencji "Wolontariat dla Seniora" Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymała dyplom z podziękowaniami za szczególny wkład w tworzenie systemu wolontariatu na rzecz Seniorów w Warszawie.
  Konferencja była zorganizowana na cześć Wolontariuszy, którzy współpracują z Seniorami i zyskują na tym obopólnie. Targówek mógł się poszczycić występem 3 par Wolontariusz - Senior, którzy opowiadali o dobrych praktykach we współpracy. Został także odczytany wiersz pani Zofii Roksisz dla Joanny Kalickiej...

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Dodano: 2017-12-19

  Podwórkowa Gwiazdka

  16.12.2017 r. odbyła się, z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek, „Podwórkowa Gwiazdka”. Imprezę zorganizowano wspólnie z nieformalną grupą "Zjednoczone Pokolenia", Stowarzyszeniem POMOST, Środowiskowym Domem Samopomocy „Na Targówku”, Strażą Miejską. Podczas spotkania można było udekorować pierniczki, nauczyć się pierwszej pomocy i przygotować własnoręcznie kartki świąteczne oraz dekoracje na choinkę. Uczestnicy śpiewali kolędy przy akompaniamencie gitary, fletu i harmonijki ustnej. Serdecznie dziękujemy za wkład Pań z przedszkola nr 18, strażników miejskich, pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy, POMOSTU oraz oczywiście pracowników socjalnych naszego OPS.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Dodano: 2017-12-19

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2017-12-14

  „Podwórkowa Gwiazdka”

  Ośrodek Pomocy Społecznej  Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, nieformalna grupa "Zjednoczone Pokolenia" oraz lokalni partnerzy zapraszają na sąsiedzkie świętowanie do Środowiskowego Domu Samopomocy "Na Targówku", ul. Św. Wincentego 85 - w sobotę 16.12.2017 r. w godzinach 10:00 - 14:00.

  Szczegóły w załączonej informacji.
  Podwórkowa Gwiazdka - plakat (pdf, 3,5 MB)

  Dodano: 2016-12-07

  Zajęcia - Targi Pracy

  Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej zaprasza do uczestnictwa w zajęciach związanych z Targami Pracy przygotowujących do skutecznej komunikacji z pracodawcą:

  • 22.11.2017 (ŚRODA) 14:00 – 16:00
   „Rozmowa kwalifikacyjna  – w poszukiwaniu nowych rozwiązań”
  • 23.11.2017 (CZWARTEK) 14:00 – 16:00
   „Przygotowanie profesjonalnego CV”

  Zapisy: telefonicznie pod nr 22 674 11 30, lub osobiście w siedzibie ZAZ.

  Dodano: 2017-11-16

  Targi Pracy na Targówku

  21 listopada 2017 r., w godz. 10:00 - 14:00 odbędą się Targi Pracy na Targówku.
  Targi są okazją, by w przeciągu kilku godzin nawiązać kontakt z wieloma potencjalnymi pracodawcami.
  Zapraszamy! Wstęp wolny.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Targi Pracy - ulotka (pdf, 1,25 MB)
  Targi Pracy - plakat (pdf, 2,5 MB)


  Dodano: 2017-11-06

  Konsultacje - obwodnica śródmiejska

  Zapraszamy mieszkańców do udziału w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej, która połączy Pragę-Południe i Targówek.
  Projektowany odcinek od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej rozpoczyna się w rejonie skrzyżowania ul. Międzyborskiej z al. Stanów Zjednoczonych i przebiega przez rondo Wiatraczna, ul. Wiatraczną i tereny kolejowe. Po stronie Targówka ma znaleźć się w linii obecnej ul. Zabranieckiej i Naczelnikowskiej, a zakończyć węzłem z ul. Radzymińską na terenach Pracowniczego Ogrodu Działkowego "Pratulińska".
  Na Targówku  dyżury konsultacyjne odbędą się:

  • 8 listopada (środa), godz. 17.30-20.00, SP im. T. Gajcego, ul. Mieszka I nr 7
  • 25 listopada (sobota), godz. 11.00-16.00 LO im. płk. L. Lisa-Kuli, ul. Oszmiańska 23/25
  • 5 grudnia (wtorek), godz. 17.30-20.00, LO im. płk. L. Lisa-Kuli, ul. Oszmiańska 23/25
  • 3 grudnia (niedziela), godz. 11.00-16.00, SP im. W. Łukasińskiego, ul. Radzymińska 227

  Swoją opinię można przesłać e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pisemnie na adres Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, ul. Sokratesa 15, 01-909 Warszawa
  Konsultacje trwają do 15 grudnia 2017 roku.
  Szczegółowe informacje z opisem inwestycji i z dokumentacją znajdują się na stronach:

  Obwodnica śródmiejska - plakat (pdf, 115 kB)

  Dodano: 2017-10-30

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2017-10-12

  Obchody Dzielnicowego Dnia Seniora

  W dniach 6 - 7 października odbył się Dzielnicowy Dzień Seniora połączony z I Kongresem Zdrowotnym. Święto Seniorów zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym. Piątek obfitował w szereg wykładów i paneli tematycznych, które odbywały się w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej przy ul. Szczęśliwickiej 40, zaś sobota to czas zabawy na terenie PGR Bródno. 6 października Seniorzy mogli wysłuchać wykładów pracowników naukowych: dr Katarzyny Ziomek - Michalak, dr Anny Kruk, dr inż. Katarzyny Kowalcze, dr. Andrzeja Michalskiego oraz mgr Karoliny Kruszewskiej. Podczas wykładów  słuchacze mogli dowiedzieć się o zasobach osobistych, możliwościach aktywizacji zawodowej, zasadach żywieniowych i zasadach opieki paliatywnej. Dr Michalski opowiadał o Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej udział w sesji tematycznej dotyczącej „Przemocy domowej a zdrowie Seniorów” wzięła Pani Katarzyna Gałązka - Grąbczewska – Kierownik Zespołu Wsparcia ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Prelegentami byli również Anna Chabiera przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich, Danuta Kuciewicz Naczelnik Wydziału ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Komisarz Roman Kulik. [więcej...]

  Dodano: 2017-10-10

  „Promyk szczęścia” – projekt Funduszu Animacji Kultury

  „Promyk szczęścia” to projekt Staromiejskiego Domu Kultury realizowany przy współudziale Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga - Północ m.st. Warszawy oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Projekt finansowany jest z Funduszu Animacji Kultury.

  Więcej szczegółów pod adresem:
  http://www.multibiblioteka.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4508&Itemid=185

  Dodano: 2017-10-03

  Zaproszenie na spotkanie badawcze: działania Dzielnicowych Domów Kultury

  Jeśli jesteś rodzicem, którego dzieci nie korzystają z zajęć w domach kultury, zapraszamy do udziału w spotkaniu badawczym w Domu Kultury Zacisze, które odbędzie się w niedzielę, 8 października 2017 r., od godz. 16:00.

  Więcej szczegółów poniżej:
  Zaproszenie - plakat (pdf, 887 kB)

  Dodano: 2017-09-29

  Jesienny piknik sąsiedzki

  Zapraszamy na piknik, który odbędzie się 1 października (niedziela), w godzinach 12:00 - 15:00, na placyku przy ul. Siarczanej (w okolicach placu zabaw i boiska).

  Realizatorzy:
  Mierz Wysoko, ROTF, OPS Targówek, Dom Kultury Kadr

  Więcej szczegółów poniżej:
  Jesienny piknik sąsiedzki - plakat (pdf, 683 kB)

  Dodano: 2017-09-27

  „Łączy Nas Kobiecość"

  „Łączy Nas Kobiecość" to 6 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Weź udział w akcji i wykonaj badanie mammograficzne, a otrzymasz prezent w postaci kosmetyku z oferty drogerii Rossmann.
  W czasie trwania akcji możesz skorzystać z:

  • bezpłatnej mammografii dla kobiet w wieku 50-69 lat (roczniki między 1948 a 1967), które ostatnią mammografię wykonały przynajmniej 2 lata temu,
  • mammografii dla kobiet niekwalifikujących się do programu Narodowego Funduszu Zdrowia w cenie 56 zł (cena regularna 80 zł).

  Badanie wykonasz:

  6 Października 2017 r. (piątek)
  Warszawa
  Gravitan
  Targówek Park
  ul. Malborska 39


  Zapisz się na mammografię telefonicznie pod numerami: 42 254 64 10; 517 544 004 lub przez internet na stronie www.salvemedica.pl/mammografia

  Więcej szczegółów poniżej
  Informacja (pdf, 42 kB)
  Plakat (pdf, 240 kB)


  Dodano: 2017-09-22

  Jestem w drodze

  Serdecznie zapraszamy na bezpłatny warsztat pt. „Życzliwość wobec kobiet w ciąży”, adresowany do przyszłych i obecnych mam, osób zainteresowanych tematem ciąży i rodzicielstwa, ale też społeczników, którzy chcieliby promować postawy życzliwości wobec kobiet w ciąży.  Spotkania odbędą się we wszystkich warszawskich dzielnicach.

  Termin warsztatów: 18 września – 18 października 2017 r.
  Godzina: 14:00 – 16:00
  Miejsce: 18 dzielnic Warszawy
  Szczegóły i rejestracja: www.jestemwdrodze.pl/warsztaty oraz www.facebook.com/events/115663452475537/

  Więcej szczegółów poniżej
  Jestem w drodze - informacja prasowa (pdf, 217 kB)
  Jestem w drodze - plakat (pdf, 67 kB)


  Dodano: 2017-09-22

  Zostań Wolontariuszem!

  Jeśli jesteś osobą:

  • chętną do pomocy innym,
  • zaangażowaną,
  • odpowiedzialną,
  • otwartą na nowe doświadczenie -

  przyłącz się do naszego zespołu wolontariuszy!!!
  Osoby chętne zapraszamy na spotkanie informacyjne do Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Św. Wincentego 87, klatka II (I piętro), Sala Konferencyjna w dniu 26 września 2017 r. o godz. 14:30.
  Kontakt telefoniczny od pn – pt w godzinach 8-16: (22) 277 02 47, (22) 277 02 08

  Więcej szczegółów poniżej:
  Zostań Wolontariuszem - plakat (pdf, 67 kB)


  Dodano: 2017-09-20

  Od szkolenia do zatrudnienia – EFS

  20 wrzesień 2017 r.
  godz. 15:00
  Centrum Przedsiębiorczości Smolna,
  ul. Smolna 4 / Kruczkowskiego 5


  Punkt  Informacji Europejskiej  Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Od szkolenia do zatrudnienia - EFS”, który odbędzie się w środę 20 września br. o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Judyta Zasuwa - Koordynator Wojewódzki Projektu, Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.

  Więcej szczegółów poniżej:
  Zaproszenie - Od szkolenia do zatrudnienia (pdf, 120 kB)


  Dodano: 2017-09-12

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2017-09-04

  Konsultacje społeczne w sprawie zmiany statutu Targówka

  Zapraszamy mieszkańców Targówka do konsultacji spolecznych dotyczących zmiany granicy pomiędzy dzielnicami Praga - Północ i Targówek. Projektowana zmiana zakłada włączenie do Dzielnicy Targówk terenu zaznaczonego na mapie. Opinie, uwagi i wnioski mozna zgłosić od 1 do 21 września 2017 r.

  • elektonicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • pocztą: Wydział Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, ul. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa, z dopiskiem: konsultacje granic
  • osobiście: Wydział Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, ul. Kondratowicza 20, stanowisko nr 8, od wtorku do piątku w godz. 8:00 - 16:00, w poniedziałki 8:00 - 18:00

  Więcej szczegółów w załączonym plakacie:
  Konsultacje społeczne - granica Targówka - plakat (pdf, 5,3 MB)

  oraz pod adresem:
  http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/konsultacje-w-sprawie-zmiany-statutu-targowka-polegajacej-na-zmianie-granic-dzielnicy

  Dodano: 2016-09-01

  Targówek oczami Seniora

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy wraz z Fundacją "Hej Koniku" zapraszają Seniorów do udziału w konkursie fotograficznym "Targówek oczami Seniora".
  Prace nzleży nadsyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dostarczać osobiście na nośniku elektronicznym do siedziby Ośrodka przy ul. Stojanowskiej 12/14 do pokoju 13. Termin skladania prac do 29 września 2017 r.

  Więcej szczegółów w załączonym plakacie.
  Targówek oczami Seniora - plakat (pdf, 280 kB)

  Dodano: 2016-08-31

  Piknik Integracyjny

  W dniu 27.08.2017 r. na placu przy ul. Węgrowskiej 1/3 odbył się ósmy Piknik Integracyjny organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Honorowym Patronatem imprezę objęli: Pan Krzysztof Miszewski - Przewodniczący Rady Dzielnicy oraz Pan Sławomir Antonik - Burmistrz Dzielnicy Targówek. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie mieszkańców Targówka Mieszkaniowego. Głównymi odbiorcami imprezy były dzieci, których obecność była bardzo liczna. Dla nich między innymi przygotowane było wiele atrakcji: gry i zabawy z nagrodami. Ponadto dla wszystkich uczestników pikniku przygotowany był poczęstunek. Tradycją corocznych spotkań stał się także udział służb mundurowych: Policji i Straży Miejskiej. Można było pobrać odciski palców, pomalować twarz, zobaczyć od środka radiowóz policyjny. Uczestnicy imprezy mogli również spróbować swoich sił w wykonywaniu dekoracji z gliny, kreatywnych zabawek, a także zmierzyć się w konkursie robienia największych baniek mydlanych. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Fundacji Miejsce Kreatywne, gdzie samodzielnie przygotowywano naleśniki – można było spróbować też wielu innych przysmaków. Gwiazdą imprezy był – Pan Michał Kisielewski z zespołu KOLOROFONIA, który poprowadził imprezę oraz także uświetnił ją swoim występem.
  Pogoda jak co roku dopisała, było wesoło, gwarnie, kreatywnie i tanecznie.
  Piknik Integracyjny na trwałe wpisał się do kalendarza corocznych imprez organizowanych na terenie Dzielnicy Targówek.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Dodano: 2016-08-29

  Warsztaty "Jak być dobrym i skutecznym rodzicem"

  Jeśli:

  • masz dosyć ciągłej walki o poranne wstawanie, ubieranie się, zjedzenie śniadania albo odrabianie lekcji,
  • ogarnia cię bezilność i złość na siebie i swoje dziecko,
  • chcesz skutecznych wskazówek, co robić z korzyścią dla siebie i dziecka,

  przyjdź na nieodpłatny warsztat wprowadzający do Pozytywnej Dyscypliny.

  Gdzie: OPS ul. Krasnobrodzka 11 ( I piętro ) program "Świetlik"
  Kiedy: 14 września 2017 r. godz. 17:00
  zapisy: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  tel. (22) 277 02 46 w godz. 8:00-16:0

  Więcej szczegółów w załączonym plakacie.
  Warszaty - plakat (pdf, 1,15 MB)

  Dodano: 2016-08-29

  Informacja

  Od września 2017 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy rozpoczyna działalność Punkt Informacji, Wsparcia i Pomocy dla osób zagrożonych przemocą w rodzinie.
  Z porad Punktu mogą skorzystać mieszkańcy Dzielnicy Targówek w każdą środę w godz. 16 - 18 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zespole Wsparcia ds. Przeciwdziałania Przemocy przy ul. Św. Wincentego 87, piętro I pokój 43; tel. 22 277 02 58.
  Porad i konsultacji udzielają pracownicy socjalni Zespołu Wsparcia ds. Przeciwdziałania Przemocy.
  Celem działania Punktu jest udzielanie informacji mieszkańcom Dzielnicy Targówek o formach wsparcia i pomocy w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

  Dodano: 2016-08-17

  Piknik Integracyjny

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza w dniu 27 sierpnia 2017 r. w godz. 12:00 - 16:00 na "Piknik Integracyjny". Miejsce spotkania - plac przed budynkiem Ośrodka ul. Węgrowska 1/3.

  Więcej szczegółów w załączonym plakacie.
  Piknik Integracyjny - plakat (pdf, 250 kB)

  Dodano: 2016-08-17

  Rekrutacja do Projektu "Aktywni wracają"

  W związku z realizacją Projektu pn. „Aktywni wracają”  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020 Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy informuje, iż w dniach 1 sierpnia - 30 września 2017 roku prowadzona będzie rekrutacja osób zainteresowanych udziałem w Projekcie. Celem Projektu jest zwiększenie aktywności społeczno -  zatrudnieniowej 20 osób, w tym 13 kobiet, w wieku aktywności zawodowej zagrożonych ubóstwem, wykluczeniem lub wykluczonych społecznie na terenie Dzielnicy Targówek w latach 2017 - 2018.

  Więcej szczegółów w załączonym plakacie.
  Rekrutacja - plakat (pdf, 102 kB)

  Dodano: 2016-08-17

  Wakacyjna Giełda Pracy - 11.07.2017

  W związku z dużym zainteresowaniem Wakacyjną Giełdą Pracy, w dniu 11.07.2017,  w siedzibie Zespołu Aktywności Zawodowej i Społecznej organizujemy kolejną jej edycję.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Wakacyjna Giełda Pracy - plakat (pdf, 210 kB)

  Dodano: 2016-06-27

  Wakacyjna Giełda Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Wakacyjną Giełdę Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Wakacyjna Giełda Pracy - plakat (pdf, 210 kB)


  Dodano: 2016-06-06

  OTWARTA RAMPA

  OTWARTA RAMPA to inicjatywa, którą chcemy przekroczyć niewidzialną granicę między instytucjami kultury a codziennym życiem. Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu KONTOWERSJE. W ramach spotkania chcemy razem z Wami obejrzeć film Urszuli Nawrot "Umbra", o którym po projekcji porozmawiamy.
  Projekcja filmu wraz ze spotkaniem odbędzie się 9 czerwca 2017 r. o godz. 19:00 w Przestrzeni Eksperymentalnej Teatru Rampa (ul. Kołowa 20).
  Więcej informacji na temat Otwartej Rampy znajdziecie na: http://www.teatr-rampa.pl/otwarta-rampaa
  Facebook: https://www.facebook.com/OtwartaRampa

  Więcej szczegółów poniżej.
  Otwarta Rampa (pdf, 470 kB)


  Dodano: 2017-06-01

  IV Festiwal Rodziny

  10 czerwca 2017 roku na Stadionie Legii w Warszawie odbędzie się już czwarta  edycja Festiwalu Rodziny. W tym roku wydarzenie jest organizowane przez Fundację A.R.T. oraz Fundację Legii.  Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy moc atrakcji!
  Festiwal Rodziny jest bezpłatnym, całodniowym, otwartym warsztatem rodzinnym. Partnerem wydarzenia jest Biuro Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Pragi Północ. Pokazujemy jak aktywnie, bez wielkich nakładów finansowych oraz przy małych modyfikacjach w stylu życia scalić rodzinę, dać dzieciom więcej poczucia bezpieczeństwa i wzmocnić w nich poczucie własnej wartości. Chcemy także pokazać, że Stadion Legii jest miejscem otwartym i przyjaznym rodzinom.

  Więcej szczegółów poniżej.
  IV Festiwal Rodziny (pdf, 470 kB)

  Dodano: 2017-06-01

  Spotkanie integrujące Wolontariuszy z Seniorami oraz Stowarzyszeniem Q-Rozwojowi

  Późnym popołudniem 29.05.2017 r. odbyło się także spotkanie integrujące Wolontariuszy z Seniorami oraz Stowarzyszeniem Q-Rozwojowi. Pani Alicja Witoszyńska - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej na wstępie podziękowała Wolontariuszom za zaangażowanie i niesienie uśmiechu. Seniorzy wymienili się numerami telefonów i chwalili współpracę z Wolontariuszami. Atmosfera pełna radości. Wolontariusze, którzy regularnie współpracują z Seniorami zostali wyróżnieni podziękowaniami. Sala została nieodpłatnie wypożyczona przez Urząd Dzielnicy Targówek, za co serdecznie dziękujemy.

  Dodano: 2017-05-29

  Spotkanie z pracownikami NZOZ

  W dniu 29.05.2017 r. z inicjatywy Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek odbyło się spotkanie z pracownikami NZOZ - przybyły Panie z Pragi Północ - Przychodnia Radzymińska i Gilarska oraz Bródno, które miało na celu przedstawienie oferty OPS dla dzieci i seniorów. Przyjął także zaproszenie Teatr Rampa, który przedstawił ofertę na najbliższy czas.  Prezentująca strukturę Kierownik Filii Nr 1 Pani Ewa Osińska opowiedziała także o zasadach przyznawania pomocy. Pracownicy poszczególnych Działów i Zespołów przedstawili oferty: Domu Dziennego Pobytu, współpracy z asystentami rodziny oraz przeciwdziałania przemocy. Spotkanie służyło także nawiązaniu bezpośrednich relacji między pracownikami jednostek.

  Dodano: 2017-05-29

  Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

  W tym roku już po raz 13 warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się w Warszawie.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Informacja o stypendiach (pdf, 660 kB)
  Pismo do Urzędu Dzielnicy Targówek (pdf, 480 kB)

  Dodano: 2017-05-26

  Zaproszenie na Dzień Rodziny

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Dział Wsparcia Rodziny serdecznie zaprasza uczestników Programu „Świetlik” z rodzicami na Dzień Rodziny w dniu 26 maja 2017 r. w godz. 15:00 – 17:30. Miejsce spotkania: ul. Krasnobrodzka 11. Zaplanowane atrakcje: warsztaty rodzinne, wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Dzień Rodziny - plakat (pdf, 105 kB)


  Dodano: 2017-05-25

  Projekt „LSW – dobry start, wspólna przyszłość”

  Jeśli:

  • mieszkasz na obszarze rewitalizowanym w dzielnicy Praga-Południe, Praga-Północ lub Targówek,
  • chcesz rozwinąć umiejętności społeczne swoje i swoich bliskich,
  • chcesz podnieść lub uaktualnić swoje kwali.kacje zawodowe,
  • chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe,
  • chcesz zapewnić swoim dzieciom pomoc w rozwoju i nauce,

  to zapraszamy Ciebie i Twoją rodzinę do udziału w naszym projekcie!

  Więcej informacji na stronie internetowej:
  www.um.warszawa.pl/LSW oraz pod numerem telefonu (22) 443 14 98

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Projekt LSW - plakat (pdf, 540 kB)


  Dodano: 2017-04-27

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2017-04-27

  "Rodzina bez uzależnień"

  W ramach tego projektu oferujemy bezpłatne, indywidualne konsultacje psychologiczne dla osób współuzależnionych, żyjących w rodzinach borykających się z problemem uzależnienia bądź obawiających się wystąpienia uzależnienia u swoich dorastających dzieci. W ramach projektu będzie też można wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach grupy rozwojowo-wsparciowej. Będziemy również przeprowadzać warsztaty profilaktyczne w szkołach ponadpodstawowych. Wszystkie działania są prowadzone przez doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, którzy poddają się stałej superwizji.

  Więcej informacji poniżej:
  Rodzina bez uzależnień (pdf, 300 kB)

  Dodano: 2017-04-26

  O Podwórkowej Pisance

  Ośrodek Pomocy Społecznej  Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z partnerami  tj. Środowiskowym Domem Samopomocy „Na Targówku”, Strażą Miejską, Przedszkolem nr 18, Stowarzyszeniem POMOST  już po raz kolejny zorganizował Podwórkową Pisankę w ramach realizowanego programu „Organizowania Społeczności Lokalnej”.

  Więcej informacji poniżej:
  O Podwórkowej Pisance (pdf, 2,74 MB)

  Dodano: 2017-04-19

  Podwórkowa Pisanka 2017

  W dniu 31 marca 2017 roku na placu przy ul. Węgrowskiej 1/3 pod budynkiem programu „Chatka Puchatka” Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek odbyła się kolejny raz Podwórkowa Pisanka. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Ośrodek. Podwórkową Pisankę honorowym patronatem objęli: Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek - Pan Krzysztof Miszewski oraz Burmistrz Dzielnicy Targówek – Pan Sławomir Antonik. Uroczystość otworzyła Pani Małgorzata Kwiatkowska – Zastępca Burmistrza, serdecznie witając wszystkich przybyłych gości.

  Więcej informacji poniżej:
  Podwórkowa Pisanka 2017 (pdf, 590 kB)

  Dodano: 2017-04-06

  Akcja - 5 minut od serca

  • pobór krwi
  • rejestracja dawców szpiku
  • nauka pierwszej pomocy

  Sobota - 1 kwietnia 2017 r. - w godz. 10:00 - 15:00
  Parking Urzędu Dzielnicy Targówek ul. Kondratowicza 20

  Więcej informacji poniżej:
  5 minut od serca - plakat (pdf, 160 kB)

  Dodano: 2017-03-30

  Podwórkowa Pisanka - zaproszenie

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz lokalni partnerzy zapraszają w sobotę 1 kwietnia 2017 r. w godzinach 11:00 - 15:00 na Podwórkową Pisankę. Wstęp wolny.

  Więcej informacji poniżej:
  Podwórkowa Pisanka - plakat (pdf, 3,77 MB)

  Dodano: 2017-03-27

  Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

  Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

  Więcej informacji poniżej:
  Stypendia SPES - informacje (pdf, 126 kB)
  Stypendia SPES - plakat (pdf, 68 kB)


  Dodano: 2017-03-27

  Zaproszenie na Podwórkową Pisankę

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza w dniu 31 marca 2017 r. w godz. 16:00 - 18:30 na „Podwórkową Pisankę”. Miejsce spotkania: plac przed budynkiem Ośrodka ul. Węgrowska 1/3.

  Więcej informacji poniżej:
  Podwórkowa Pisanka - plakat (pdf, 197 kB)

  Dodano: 2017-03-23

  FIO - Mazowsze Lokalnie

  Do 20 marca 2017 r. można składać wnioski w tegorocznym konkursie dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa mazowieckiego. W ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie wspartych zostanie ok. 150 projektów kwotą ponad 675 tys. zł.
  Jako ambasadorzy FIO ML zapraszamy grupy nieformalne i NGO-sy do składania wniosków na minigranty w edycji 2017 FIO ML. Szczegóły na www.mazowszelokalnie.pl

  Więcej informacji poniżej:
  FIO - ML - nabór wniosków (pdf, 305 kB)
  FIO - ML - plakat (pdf, 290 kB)

  Dodano: 2017-03-14

  Konsultacje klimatyczne na Targówku

  Dokucza ci smog? Masz dość podtopień? Latem upał daje ci się we znaki? Przyjdź i podziel się swoimi POMYSŁAMI na KLIMAT.
  Zapraszamy mieszkańców Targówka na spotkanie konsultacyjne:  
  22 marca 2017 r. (środa), godz. 18:00
  Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L. Kondratowicza 20

  Więcej informacji poniżej:
  Konsultacje klimatyczne na Targówku (pdf, 84 kB)
  Konsultacje klimatyczne na Targówku - plakat (pdf, 3,05 MB)

  Dodano: 2017-03-10

  E-hologram dla osób, które nie mają dochodów

  Wszyscy mieszkańcy Warszawy, którzy nie mają dochodów, mogą wyrobić sobie Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka i korzystać z tańszych biletów komunikacji miejskiej oraz ze zniżek w wielu instytucjach kultury czy ośrodkach rekreacyjnych.  
  Warunkiem uzyskania uprawnień jest zamieszkanie w Warszawie i złożenie PIT-u 36 lub 37 bezpośrednio w urzędzie Skarbowym lub przez Internet. Jeśli podatnik nie osiąga dochodu, rubryce dotyczącej wysokości osiągniętego dochodu należy wpisać zero. Po złożeniu zeznania podatkowego, w najbliższym POP-ie ZTM lub WOM-ie w urzędzie dzielnicy zostanie wgrany e-hologram.

  Więcej informacji poniżej:
  e-hologram (pdf, 27 kB)

  PIT0 (pdf, 7,94 MB)

  Dodano: 2017-03-08

  Punkt Informacyjny dla rodzin osób z otępieniem i chorobą Alzheimera

  Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi dla mieszkańców Dzielnicy Targówek Punkt Informacyjny dla rodzin osób z otępieniem i chorobą Alzheimera.
  W ramach działalności Punktu Informacyjnego pracownicy Ośrodka bezpłatnie udzielają informacji o pomocy medycznej, socjalnej, dostępności placówek pomocowych i specjalistycznych. Służą również wsparciem dla rodzin i opiekunów osób z chorobami otępiennymi, szczególnie z chorobą Alzhaimera.

  Porady i konsultacje świadczone są bezpłatnie, wyłącznie po uprzednim zapisaniu się.

  W Punkcie można skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów w zakresie:

  Psycholog – Dorota Krawczyk - Rosa – porady, konsultacje i pomoc w rozwiązywaniu trudności osobistych w opiece nad osobą chorą.

  Specjalista pracy socjalnej - koordynator – Monika Nowak – informacje na temat możliwości uzyskania pomocy dla osób z chorobami otępiennymi w tym z chorobą Alzheimera oraz ich rodzinom i opiekunom.

  Małgorzata Zalewska
  - informacje na temat sposobów uaktywniania osoby chorej.

  Zapisy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00
  Telefonicznie pod numerem: 0-22 277 02 48
  Osobiście: Św. Wincentego 87, I piętro, pokój 46
  Mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w mailu prosimy o podanie do siebie telefonu kontaktowego)

  GRAFIK PRACY PUNKTU INFORMACYJNEGO

  na najbliższe miesiące

  PSYCHOLOG

  Dorota Krawczyk-Rosa

  Pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca

  11:30 – 14:30

  (ostatni zapis na 13:30)

  Specjalista pracy socjalnej - koordynator

  Monika Nowak

  Każdy czwartek miesiąca

  11:30 – 14:30

  (ostatni zapis na 13:30)

  Małgorzata Zalewska

  Drugi i czwarty poniedziałek miesiąca

  11:30 – 14:30

  (ostatni zapis na 13:30)

  Więcej informacji w linku poniżej.
  Punkt Konsultacyjny (pdf, 115 kB)

  Dodano: 2017-03-01

  Akcja Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”

  Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie oraz Warszawska Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu Warszawy, w okresie 27.02 - 4.06.2017 r. do włączenia się w akcję  Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”.

  Akcja ta polega na zbieraniu złotych monet o nominale 1, 2, 5-groszowych, które po zważeniu i przeliczeniu zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z Warszawy. W tym roku Warszawska Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK przede wszystkim skieruje zebrane środki na akcję letnią dla dzieci i wyprawki szkolne. Przewidujemy organizację twórczych warsztatów dla dzieci, zajęć z pierwszej pomocy, gier i zabaw a swoją opieką szczególnie chcielibyśmy wesprzeć dzieci ze szkół, które wezmą udział w akcji Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”.

  Więcej informacji poniżej:
  Notatka (pdf, 492 kB)

  Regulamin (pdf, 525 kB)

  Plakat (pdf, 517 kB)
  Burmistrz Dzielnicy Targówek (pdf, 800 kB)

  Dodano: 2017-02-09

  Zima w mieście 2017 - Świetlik

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Świetlik” w dniach 13 - 17 luty 2017 r. w godz. 8:00-16:00
  Zapisy:
  Na miejscu pod adresem: ul. Krasnobrodzka 11
  Telefonicznie pod numerem: 797 318 130 w godzinach 14:00 – 18:00

  Zima w mieście 2017 - Świetlik (pdf, 218 kB)

  Dodano: 2017-02-01

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2017-01-23

  Zima w mieście 2017 - Chatka Puchatka

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Chatka Puchatka” w dniach 13 - 17 luty 2017 r. w godz. 8:00-16:00
  Zapisy:
  Dział Wsparcia Rodziny - Program „Chatka Puchatka”
  ul. Węgrowska 1/3 lub  tel. 797 318 178 w godz. 14:00 - 18:00

  Zima w mieście 2017 - Chatka Puchatka (pdf, 226 kB)

  Dodano: 2017-01-13

  Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

  Informujemy o przyjęciu Uchwałą nr XXXVIII/981/2016 Rady m.st. Warszawy z dnia 16.12.2016 r. Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w m.st. Warszawie na lata 2017 - 2020.
  Treść uchwały i Programu znajduje się pod poniższym linkiem: http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/6C2CA79E-FF9C-4305-A474-F21C6BB78DFB,frameless.htm
  Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działa przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.
  W załączeniu  szczegółowa informacja dot. funkcjonowania niniejszego Telefonu i oferty Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" prowadzonego przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia" na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA).

  Więcej szczegółów poniżej.
  Pogotowie Niebieska Linia (pdf, 672 kB)


  Dodano: 2017-01-11

  "Warsztaty umiejętności wychowawczych"

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek zaprasza Rodziców na "Warsztaty umiejętności wychowawczych". Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 9:00 - 11:00 w budynku przy ul. Krasnobrodzkiej 11, piętro I (przy pętli autobusowej - wejście od strony parkingu). Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22) 277 02 46.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Warsztaty Umiejętności Wychowawczych (pdf, 1,51 MB)


  Dodano: 2017-01-09

  Grupa samopomocy dla rodziców dorastających dzieci

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy - Zespół Pomocy Dziecku i Rodzinie rozpoczął nabór do grupy samopomocy dla rodziców dorastających dzieci. Szczegółowe informacje pod numerami telefonu 503 347 227 lub 797 318 128.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Grupa Samopomocy (pdf, 165 kB)


  Dodano: 2017-01-09

  Zaproszenie na spotkania Grupy samopomocy

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza RODZICÓW objętych wsparciem Asystenta Rodziny na spotkania Grupy samopomocy pn. „Między Nami Rodzicami”.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Grupa samopomocy - plakat (pdf, 265 kB)

  Dodano: 2017-01-09

  Informacja dla posiadaczy Karty Polaka

  Z dniem 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 15 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o Karcie Polaka (Dz. U. z 2016 r. poz. 2066) oraz ustawy o cudzoziemcach, która wprowadza zmiany do sposobu przyznawania i realizacji świadczenia pieniężnego
  dla posiadaczy Karty Polaka, zamierzających osiedlić się w Rzeczypospolitej Polskiej.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Informacja dla posiadaczy Karty Polaka

  Dodano: 2016-12-27

  Warszawa Rodzinna

  W niedzielę, 18 grudnia 2016 r., w godz. 11:00 - 15:00 zapraszamy mieszkańców na XIII Warszawskie Spotkanie Wigilijne na pl.Teatralnym.
  Wspólne kolędowanie, degustacja tradycyjnych potraw, szopka bożonarodzeniowa i orszak Świętej Rodziny to tylko część atrakcji jaka nas czeka podczas XIII Warszawskiego Spotkania Wigilijnego!!!
  Św. Mikołaj ze swoimi licznymi pomocnikami z Krainy Św. Mikołaja, wspólnie z najmłodszymi uczestnikami spotkania stworzy na Placu Teatralnym prawdziwą fabrykę pierników, ozdób świątecznych i zabawek. Dodatkowo na dzieci czekają liczne konkursy i niespodzianki. Każdy uczestnik wyjdzie z krainy z własnoręcznie wykonaną świąteczną pamiątką i z szerokim uśmiechem :-)

  Szczegóły na stronie: http://warszawarodzinna.um.warszawa.pl
  Facebook: https://www.facebook.com/warszawarodzinna

  Dodano: 2016-12-13

  „Podwórkowa Gwiazdka”

  Ośrodek Pomocy Społecznej  Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z partnerami  tj. Środowiskowym Domem Samopomocy „Na Targówku”, Strażą Miejską, Przedszkolem nr 18, Stowarzyszeniem POMOST , wolontariuszami z Gimnazjum nr 143  oraz z  grupą mieszkańców z budynków u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara o nazwie „Zjednoczone Pokolenia” zorganizował przedświąteczne spotkanie w ramach realizowanego programu „Organizowania Społeczności Lokalnej”.

  Szczegóły w załączonej informacji.
  Podwórkowa Gwiazdka (pdf, 6,2 MB)

  Dodano: 2016-12-07

  Pomoc Osobom Bezdomnym

  W dniu 23.11.2016r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawa przy ul. Św. Wincentego 87 miało miejsce spotkanie w sprawie problematyki osób bezdomnych. Spotkaniu przewodniczyła Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Pani Alicja Witoszyńska.
  Uczestniczyli w nim przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej,  Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”- Koordynator projektu „Streetworking dla bezdomnych” oraz Straży Miejskiej z VI Oddziału Terenowego.
  Podczas spotkania rozmawiano o działaniach interwencyjnych i prewencyjnych skierowanych do osób bezdomnych. Wymieniono się informacjami nt. miejsc niemieszkalnych na terenie Dzielnicy Targówek. Koordynator projektu „Streetworking dla bezdomnych” poinformował o celach i wymiarach projektu realizowanego w Dzielnicy Targówek (wymiar 12 godzin / miesięcznie).

  Szczegóły w załączonej informacji.
  Pomoc Osobom Bezdomnym (pdf, 25 kB)

  Dodano: 2016-12-07

  IV Mikołajki w spódnicy

  Zapraszamy na IV Mikołajki w spódnicy, które odbędą się 10 grudnia, start godz. 11:00 w Domu Kultury „Świt”, ul. Wysockiego 11.

  Szczegóły w załączonym plakacie oraz na stronie www.targowekwspodnicy.pl

  Zaproszenie - IV Mikołajki w spódnicy - plakat (pdf, 86 kB)

  Dodano: 2016-12-05

  Zaproszenie - 6.12.2016

  Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy - Krzysztof Miszewski oraz Burmistrz Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy - Sławomir Antonik zapraszają 6.12.2016 r. o godz. 17:15 na uroczyste włączenie Świątecznej Iluminacji oraz na koncert kolęd w wykonaniu Doroty Osińskiej - od godz. 17:30. Miejse - Urząd Dzielnicy Targówek ul. L. Kondratowicza 20
  Wstęp wolny.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Zaproszenie 6.12 - plakat (pdf, 63 kB)


  Dodano: 2016-12-05

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Dział Aktywizacji Zawodowej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2016-12-05

  Podwórkowa Gwiazdka

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek, Nieformalna Grupa "Zjednoczone Pokolenia" oraz Lokalni Partnerzy zapraszają na sąsiedzkie świętowanie w sobotę 3 grudnia 2016 r. w godz. 12:00 - 16:00

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Podwórkowa Gwiazdka - plakat (pdf, 3,5 MB)

  Dodano: 2016-11-24

  Podziękowanie - wsparcie akcji "Uratuj Oczko Kuby"

  Podziękowanie dla uczestników Domu Dziennego Pobytu oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy za czynne wsparcie akcji "Uratuj Oczko Kuby".

  Szczegóły w załączonym podziękowaniu.
  "Uratuj Oczko Kuby" - podziękowanie (pdf, 500 kB)

  Dodano: 2016-11-23

  Zaproszenie na "Podwórkową Choinkę"

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek zaprasza na wspólne, sąsiedzkie kolędowanie - „Podwórkowa Choinka” - zorganizowane dla mieszkańców Targówka Mieszkaniowego na placu przed budynkiem OPS, ul. Węgrowska 1/3 - Program „Chatka Puchatka”.
  W programie :

  • dekorowania sąsiedzkiej choinki,
  • świąteczny poczęstunek,
  • niespodzianki, którą wręczy św. Mikołaj,
  • śpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd,
  • wystawa ozdób świątecznych.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Podwórkowa Choinka - plakat (pdf, 2,62 MB)

  Dodano: 2016-11-21

  Zaproszenie na zajęcia przygotowujące do Targów Pracy

  Dział Aktywizacji Zawodowej zaprasza do uczestnictwa w zajęciach przygotowujących do Targów Pracy oraz skutecznej komunikacji z pracodawcą

  • 22.11 wtorek - godz. 14:00 – „Przygotowanie profesjonalnego CV”
  • 25.11 piątek - godz. 13:30 – „Rozmowa kwalifikacyjna – w poszukiwaniu nowych rozwiązań”
  • 28.11 poniedziałek - godz. 14:00 – „Przygotowanie profesjonalnego CV”
  • 29.11 wtorek, 30.11 środa – konsultacje indywidualne.

  Zapisy: tel. 22 674 11 30, lub osobiście w siedzibie DAZ.

  Dodano: 2016-11-17

  Targi Pracy na Targówku

  24 listopada 2016 r., w godz. 10:00 - 14:00 odbędą się Targi Pracy na Targówku.
  Targi są okazją, by w przeciągu kilku godzin nawiązać kontakt z wieloma potencjalnymi pracodawcami.
  Wstęp wolny.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Targi Pracy - plakat (pdf, 1,72 MB)


  Dodano: 2016-11-07

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Dział Aktywizacji Zawodowej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2016-11-03

  Ogłoszenie o otwartym naborze Partnera

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy poszukuje Partnera do projektu w ramach konkursu zamkniętego nr RPMA.09.01.00-IP.01-14-028/16 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

  Informacje o konkursie na nabór Partnera zawarte są na stronie:
  http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/fundusze_europejskie/Miasto_stoleczne_Warszawa_oglasza_konkurs_08_09_16_.htm

  1. Proponowany zakres działań Partnera będzie obejmował zadania dotyczące aktywizacji zawodowej uczestników projektu.
  2. Oferty prosimy składać nie później niż do dnia 10.11.2016 roku.

  Osoba do kontaktu: Małgorzata Juszczyńska, tel. 22. 277 02 39, 797 318 159

  Dodano: 2016-10-31

  "Warsztaty umiejętności wychowawczych"

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek zaprasza Rodziców na "Warsztaty umiejętności wychowawczych". Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 9:00 - 11:00 w budynku przy ul. Krasnobrodzkiej 11, piętro I (przy pętli autobusowej - wejście od strony parkingu). Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22) 277 02 46.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Warsztaty Umiejętności Wychowawczych (pdf, 1,51 MB)


  Dodano: 2016-10-20

  Grupa samopomocy dla rodziców dorastających dzieci

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy - Zespół Pomocy Dziecku i Rodzinie rozpoczął nabór do grupy samopomocy dla rodziców dorastających dzieci. Szczegółowe informacje pod numerami telefonu 503 347 227 lub 797 318 128.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Grupa Samopomocy (pdf, 165 kB)


  Dodano: 2016-10-20

  Dzień Seniora

  Jak co roku pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z Fundacją Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”, chcąc zaakcentować Dzień Seniora, zorganizowali w dniu 4 października 2016 r., uroczystość dla 120-osobowej grupy seniorów z Dzielnicy Targówek. Impreza odbyła się na terenie PGR Bródno.
  Honorowym patronem został Burmistrz Dzielnicy Targówek Pan Sławomir Antonik. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Dzielnicy Pan Krzysztof Miszewski, Zastępca Burmistrza Pani Małgorzata Kwiatkowska, Prezes Zarządu Fundacji „Hej Koniku” Pani Magdalena Bojarska, Prezes Zarządu PGR Bródno Pan Waldemar Rolewski oraz Dyrektor OPS Targówek Pani Alicja Witoszyńska.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Dzień Seniora (pdf, 2,6 MB)


  Dodano: 2016-10-17

  Wycieczka do Nieborowa

  W dniu 12.09.2016 r. uczestnicy Domu Dziennego Pobytu, grup samopomocowych „60+ - nie jesteś sam” oraz „Jesień życia” udali się na cykliczną wycieczkę. W tym roku Seniorzy z Targówka pojechali do Nieborowa – zwiedzali Zamek, słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się spacerami po przynależącym do Zamku Parku Arkadia.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Wycieczka Nieborów (pdf, 640 kB)


  Dodano: 2016-09-22

  Piknik Integracyjny

  W dniu 4 września 2016 r. odbył się siódmy Piknik Integracyjny organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Filia nr 2 oraz Stowarzyszenie Samopomocy Bursa im. H. Ch. Kofoeda. Partnerem przedsięwzięcia był PGR Bródno. Honorowy Patronat objął Burmistrz Dzielnicy Targówek Pan Sławomir Antonik wraz z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Panem Krzysztofem Miszewskim.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Piknik Integracyjny (pdf, 1,64 MB)


  Dodano: 2016-09-21

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Dział Aktywizacji Zawodowej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 210 kB)


  Dodano: 2016-09-20

  Punkt zwrotny

  Punkt Zwrotny to miejsce, w którym młodzież znajdująca się w trudnej sytuacji życiowej (bezdomność, brak kwalifikacji zawodowych, brak odpowiedniego zaplecza rodzinnego) może uzyskać kompleksowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb wsparcie w pracy nad poprawą własnej sytuacji. 

  Więcej szczegółów poniżej.
  Punkt zwrotny - informacja (pdf, 192 kB)
  Punkt zwrotny - plakat (pdf, 840 kB)

  Dodano: 2016-09-20

  Projekt SOS Rodzina - przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu mieszkańców m.st. Warszawy

  Jeśli ...

  • jesteś nieaktywny zawodowo lub bezrobotny,
  • korzystasz ze wsparcia i świadczeń z pomocy społecznej,
  • masz trudności opiekuńczo-wychowawcze,

  oraz chcesz

  • zdobyć doświadczenie zawodowe,
  • podnieść lub uaktualnić swoje kwalifikacje zawodowe,
  • rozwinąć umiejętności społeczne swoje i swoich bliskich,
  • zapewnić swoim dzieciom pomoc w rozwoju i nauce,
  • uzyskać wsparcie dla swojej rodziny i dzieci,
  • rozwiązać problemy finansowe.

  to zapraszamy Ciebie i Twoją rodzinę do udziału w naszym projekcie!
  Projekt trwa od 01.09.2016 r. do 30.06.2018 r.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Menu projektowe dla uczestnika (pdf, 340 kB)
  SOS - plakat (pdf, 270 kB)

  Dodano: 2016-09-20

  Wyprawka dla ucznia

  „Wyprawka dla ucznia” to akcja przeprowadzona przez Stowarzyszenie „Targówek Blisko Ludzi” w dniach od 16 do 29 sierpnia 2016 r. Już w czasie wakacji Stowarzyszenie pomyślało o zbliżającym się nowym roku szkolnym.
  Celem akcji było wsparcie rodzin, dla których koszt wyprawek szkolnych jest dużym obciążeniem finansowym w budżecie domowym. Artykuły do wyprawki można było przekazywać bezpośrednio członkom stowarzyszenia lub wrzucać do pudeł, ustawionych w  punktach partnerów, którzy współorganizowali to działanie: Przedszkolu nr 156, Domu Kultury Świt, w Bibliotekach Publicznych naszej dzielnicy oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek. Dzięki darczyńcom Stowarzyszanie zaprosiło 16 dzieci, których rodzice korzystają ze wsparcia OPS, do odebrania wyprawek. Otrzymane artykuły pozwolą najmłodszym z uśmiechem rozpocząć nowy rok szkolny.

  "Wyprawka dla ucznia" - podziękowanie (pdf, 304 kB)

  Dodano: 2016-08-31

  Akcja „Wyprawka dla ucznia”

  Stowarzyszenie Targówek Blisko Ludzi organizuje akcję „Wyprawka dla ucznia”. Celem akcji jest zbiórka podstawowych artykułów szkolnych  i przekazanie ich dzieciom przed rozpoczęciem zajęć. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Artykuły można przekazywać bezpośrednio członkom stowarzyszenia, po uprzednim kontakcie telefonicznym (kom. 608 611 467) lub wrzucać do pudeł ustawionych w następujących punktach:
  - Ośrodek Pomocy Społecznej: ul. Św. Wincentego 87, ul. Stojanowska 12/14 w godzinach pracy
  - Dom Kultury „Świt” ul. Wysockiego 11 w godzinach pracy
  - Biblioteki Publiczne w Dzielnicy Targówek: ul. Kondratowicza 23, ul. Bazyliańska 6, ul. Krasnobrodzka 11, ul. Suwalska 11, ul. Rembielińska 6a, ul. Kuflewska 6, ul. Św. Wincentego 64  w godzinach pracy
  Zbiórka prowadzona będzie od 16.08. do 29.08.2016.
  Zebrane artykuły zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

  Akcja "Wyprawka dla ucznia" - plakat (pdf, 115 kB)

  Dodano: 2016-08-02

  Projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora”

  Projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora” to warszawska inicjatywa finansowana ze środków m. st. Warszawy i realizowana przez Stowarzyszenie Q Rozwojowi, która ma na celu stworzenie społeczności wolontariuszy pomagających warszawskim seniorom. 
  Rejestrując się na platformie www.zalogujpomagaj.um.warszawa.pl możesz sprawić, że osoby starsze – zamiast siedzieć samotnie w domu – zaczną uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami i będą się cieszyć Twoim towarzystwem!

  Więcej szczegółów poniżej.
  Zalogu i pomagaj - plakat (pdf, 327 kB)
  Formularz seniora (doc, 51 kB)

  Dodano: 2016-07-04

  SCWO - System wsparcia dla organizacji pozarządowych

  SCWO oferuje wsparcie konsultacyjne i pomoc z zakresu prowadzenia NGO (tworzenia organizacji, zarządzania nią) dla organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Warszawy oraz dla osób planujących założyć organizację. Konsultacje dotyczą m.in.: zakładania stowarzyszenia, fundacji; rozwiązania organizacji; wypełniania formularzy do KRS; planowania i prowadzenia działalności odpłatnej pożytku publicznego; działalności gospodarczej; ubiegania się o status OPP; wolontariatu; pozyskiwania środków na działania społeczne, w tym pisania projektów i wniosków o dotacje; rzecznictwa interesów organizacji pozarządowych; samooceny organizacji i ewaluacji działań; rozliczania projektów.

  Więcej szczegółów na stronie: www.warszawa.ngo.pl/scwo

  SCWO

  Dodano: 2016-06-21

  Piknik Sąsiedzki

  Dnia 14 czerwca 2016 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek uczestniczył w Integracyjnym Pikniku Sąsiedzkim, na który mieszkańców zaprosił Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek Pan Krzysztof Miszewski oraz Burmistrz Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Pan Sławomir Antonik. Piknik zorganizowany został na podwórku w obrębie ulic: Rembielińskiej 15/17/19, Krakusa 2 i Bazyliańskiej 18. Wydarzeniu towarzyszyła, ciesząca się dużym powodzeniem wśród mieszkańców, Kapela z Targówka. Uczestnicy mieli zapewnione wspólne grillowanie, tańce oraz gry planszowe dla dzieci i dorosłych.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Piknik sąsiedzki (pdf, 818 kB)

  Dodano: 2016-06-17

  Podwieczorki z kulturą

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na letni cykl przedstawień teatralnych na Targówku. Podwieczorki z kulturą będą odbywać się w kolejne niedziele (19, 26 czerwca, 3, 10, 17, 24, 31 lipca oraz 7, 21, 28 sierpnia) na terenie zielonym przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Księcia Ziemowita 39 o godzinie 12:00 oraz na terenie zielonym przy Parafii św. Barnaby przy ul. Łodygowej 24 o godzinie 17:00. Spektakle zaprezentuje warszawski Teatr Dur-Moll. Wstęp na wszystkie spotkania teatralne jest wolny. Więcej informacji na:
  https://web.facebook.com/durmollek

  Więcej szczegółów na plakacie poniżej.
  Podwieczorki z kulturą - plakat (pdf, 818 kB)

  Dodano: 2016-06-16

  Dobry sen

  Polski Czerwony Krzyż nawiązał współpracę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek w ramach programu „Z serca dla dzieci”.  PCK przekazał produkty do wyprawek dla 73 dzieci w wieku 0-3 lat z rodzin potrzebujących, zamieszkałych na terenie Dzielnicy Targówek. Na wyprawki składała się: bielizna pościelowa, kołdra i poduszka, kocyk MINKY, piżamka, przytulanka Milusia. Akcja ta ma na celu polepszenie komfortu snu dzieci. Mamy nadzieję, że pomoc rodzinom w stworzeniu dzieciom godnych, komfortowych warunków przyczyni się do ich lepszego życia i rozwoju. Życzymy dzieciom kolorowych i spokojnych snów.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Dobry sen (pdf, 945 kB)

  Dodano: 2016-06-13

  Budżet Partycypacyjny Targówek 2017 - zapraszamy do głosowania!

  Głosowanie na projekty w budżecie partycypacyjnym na 2017 rok odbędzie się między 14 a 24 czerwca 2016 r.

  Więcej szczegołów poniżej.
  Budżet Partycypacyjny - lista punków do głosowania (pdf, 330 kB)

  Budżet Partycypacyjny - lista projektów (pdf, 230 kB)
  Budżet Partycypacyjny Targówek 2017 na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek

  Dodano: 2016-06-09

  Podsumowanie projektu remontów mieszkań w dzielnicy Warszawa-Targówek w roku 2015/16

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek  nawiązał współpracę z organizacją Habitat for Humanity Poland w zakresie przeprowadzenia remontów mieszkań komunalnych lub socjalnych dla podopiecznych naszej placówki. Misją tej Fundacji jest walka z ubóstwem mieszkaniowym i przeciwdziałanie bezdomności poprzez pomoc w rozwiązywaniu problemów remontowo-budowlanych dla osób uboższych i grup wykluczonych społecznie. Do programu zgłoszono 10 rodzin. Wzajemna współpraca polegała na  udzieleniu pomocy technicznej, pozyskaniu materiałów wykończeniowych oraz zorganizowaniu grupy wolontariuszy do pomocy w pracach niewymagających profesjonalnych umiejętności.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Podsumowanie projektu remontów mieszkań (pdf, 230 kB)


  Dodano: 2016-06-08

  Wakacyjna Giełda Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Dział Aktywizacji Zawodowej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Wakacyjną Giełdę Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Wakacyjna Giełda Pracy - plakat (pdf, 210 kB)


  Dodano: 2016-06-07

  Zatrudnienie wspomagane

  Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku” realizuje projekt „Zatrudnienie wspomagane”. Celem projektu jest znalezienie zatrudnienia przez osoby z niepełnosprawnościami przy wsparciu trenera pracy.  W modelu zatrudnienia wspomaganego trener pracy wspiera osobę z niepełnosprawnością od początku udziału w projekcie. Wspólnie poszukuje ofert pracy oraz miejsca odbywania stażu, współpracuje z pracodawcami, pomaga w procesie adaptacji w środowisku pracowniczym, monitoruje zatrudnienie. Na terenie Dzielnicy Targówek projekt jest realizowany przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie, mogą uzyskać dodatkowe informacje:

  Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, Koniku!”
  tel. 22 674 11 48 lub 510 094 484
  ul. Św. Wincentego 92
  03-291 Warszawa

  Zespół Ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych Ośrodka Pomocy Społecznej
  Dzielnicy Targówek M. St. Warszawy
  ul. Św. Wincentego 87
  03-291 Warszawa
  tel.: 22 277 02 48

  Więcej informacji na stronie internetowej: www.hejkoniku.org.pl

  Dodano: 2016-06-06

  Podsumowanie działań projektu „Wsparcie dla zadłużonych”

  W ramach realizowanego przez Centrum Informacji Społecznej projektu finansowanego z funduszy norweskich "Wsparcie dla zadłużonych" zawiązano w  dniu 28 sierpnia 2014 roku partnerstwo z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dzielnicy Targówek. Biuro Porad Obywatelskich dostrzegało od dawna potrzebę nawiązania współpracy z OPS Targówek. W dzielnicy tej nie istniał do tej pory punkt poradniczy BPO, a obserwowano duże zapotrzebowanie na usługi poradnicze, gdyż wielu mieszkańców Targówka szukało pomocy w głównej siedzibie BPO czy w punkcie na Pradze Północ.
  Celem w/w projektu było usprawnienie systemu niefinansowych usług socjalnych i wzmocnienie środowiskowej współpracy międzysektorowej w pracy z wykluczonymi społecznie, w tym klientami OPS. Ten cel udało się osiągnąć. Działania projektowe poprzedzono przeprowadzeniem rozpoznania zasobów dostępnych w dzielnicy.

  Więcej informacji poniżej
  Podsumowanie projektu "Wsparcie dla zadłużonych" (pdf, 145 kB)

  Dodano: 2016-05-25

  Lato w Mieście - Chatka Puchatka

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Zespól Pomocy dziecku i Rodzinie zaprasza na Lato w mieście 2016 "Chatka Puchatka". Serdecznie zapraszamy od 26 czerwca do 15 lipca 2016 w godzinach 8:00 - 16:00

  ul. Węgrowska 1/3
  tel. 797 - 318 - 178
  w godz. 14:00 – 18:00

  Szczegóły w załączonym plakacie
  Lato w mieście Chatka Puchatka - plakat (pdf, 315 kB)

  Dodano: 2016-05-24

  Wyróżnienie dla OPS Targówek

  W dniu 18 maja 2016 r. odbyło się spotkanie podsumowujące półrocze obowiązywania Zarządzenia 1243/2015 z dnia 01.09.2015 r. Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie stosowania klauzul społecznych w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego w Urzędzie m.st. Warszawy i wybranych jednostkach organizacyjnych m.st. Warszawy. Spośród jednostek wyróżniony został między innymi Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.  Podczas spotkania Pani Alicja Witoszyńska - Dyrektor Ośrodka odebrała podziękowanie od Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz za konsekwentne stosowanie klauzul społecznych, które mają istotne znaczenie ze społecznego punktu widzenia.

  Podziękowanie (pdf, 269 kB)

  Dodano: 2016-05-18

  Lato w Mieście - Świetlik

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na "Świetlikowe" Lato w mieście 2016. Serdecznie zapraszamy w godzinach 8:00 - 16:00 w terminach:

  • 11 lipca – 15 lipca
  • 18 lipca – 22 lipca
  • 22 sierpnia – 26 sierpnia

  Zapisy do 6 czerwca.
  ul. Krasnobrodzka 11
  tel. 797 – 318 – 130
  w godz. 14:00 – 18:00

  Szczegóły w załączonym plakacie
  Lato w mieście Świetlik - plakat (pdf, 340 kB)

  Dodano: 2016-05-17

  Zwycięskie 3 miejsce Seniorów z Targówka w konkursie na mikrodotacje ogłoszonym w ramach Programu FIO ML

  Seniorzy grupy samopomocy 60 Plus, zainicjowanej i animowanej przez pracowników socjalnych Filii nr 2 pod koniec lutego złożyła projekt na mikrodotacje pt. „Rusz po zdrowie Targówkowy Seniorze”. Pomysł na pozyskanie dofinasowania, pojawił się w związku z chęcią dalszego rozwoju grupy i rozszerzeniem oferty spotkań, szczególnie o tematykę rekreacyjno - zdrowotną.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Informacja dotycząca FIO - Mazowsze Lokalnie (pdf, 85 kB)


  Dodano: 2016-04-26

  Rzecz za rzecz. Wymiana sąsiedzka na Bródnie

  Masz w szafie niepotrzebne, za małe lub za duże ubrania ? Chcesz oddać, przyjąć lub wymienić się bezpłatnie różnymi rzeczami ? Przyjdź na spotkanie wymiany sąsiedzkiej, bo to idealna okazja, żeby odświeżyć swoją szafę ;-) Podczas spotkania będzie można bezpłatnie wymienić się wszystkim, co się znudziło, albo czego już nie potrzebujemy tzn. ubraniami, butami, torebkami, biżuterią, grami, płytami CD i DVD, zabawkami i wszystkim innym co zalega w szafach.

  Szczegóły w załączonych dokumentach.

  Wiosenne wietrzenie szaf - informacja (pdf, 60 kB)

  Regulamin wymiany sąsiedzkiej - (pdf, 37 kB)
  Wiosenne wietrzenie szaf - Plakat (pdf, 158 kB)


  Dodano: 2016-04-20

  Zaproszenie do udziału w projektach aktywizujących zawodowo

  Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projektach aktywizujących zawodowo.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Zaproszenie - plakat (pdf, 217 kB)


  Dodano: 2016-04-08

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Dział Aktywizacji Zawodowej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2016-04-07

  OPS Dzielnicy Targówek – Ambasadorem KONKURSU NA MINI GRANTY na wsparcie projektów lokalnych w latach 2016 - 2018

  OPS Dzielnicy Targówek jako Ambasador MINIGRANTÓW w imieniu własnym oraz organizatora konkursu tj. Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL zaprasza mieszkańców, grupy nieformalne, organizacje, instytucje oraz wszystkich zainteresowanych, działających na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m. st. Warszawy, do udziału w konkursie na wsparcie lokalnych projektów.

  Więcej informacji na plakatach poniżej.
  Informacja - Mini granty (pdf, 55 kB)
  Informacja - Mini granty - I edycja (pdf, 168 kB)

  Dodano: 2016-03-29

  „III Podwórkowa Pisanka” przygotowana z i dla mieszkańców Bródna

  W dniach 4 i 12 marca 2016 r. odbyły się po raz trzeci bezpłatne warsztaty sąsiedzkie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Podczas spotkań panowała sympatyczna atmosfera, która niewątpliwie pozwoliła uczestnikom poczuć nastrój nadchodzących świąt. Przygotowane przez mieszkańców dla sąsiadów animacje i atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających gości wśród których głównie byli najmłodsi mieszkańcy dzielnicy z rodzicami. W czasie „wielkanocnego rękodzieła” tworzone były ozdoby świąteczne w tym m.in. zdobione były  pisanki metodą decoupagu, robione były palmy wielkanocne oraz świąteczne stroiki. [więcej...]

  Dodano: 2016-03-16

  OPS Dzielnicy Targówek – Ambasadorem Programu "FIO – Mazowsze Lokalnie" cd.

  Informujemy, że ogłoszony został kolejny konkurs w ramach programu FIO – Mazowsze Lokalnie. Od 7 do 29 marca 2016 r. trwa nabór wniosków na rozwój młodych organizacji z terenu województwa mazowieckiego.  Wnioski można składać o dofinasowanie działań związanych z rozwojem młodych organizacji pozarządowych i starać się o dotacje w wysokości od 1500 do 5000 złotych. [więcej...]

  Dodano: 2016-03-15

  Zapraszamy na „III Podwórkową Pisankę” do Czytelni Naukowej Nr 1

  „Partnerstwo na Targówku”, koordynowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, w skład którego wchodzą przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji, biznesu i mieszkańców z budynków znajdujących się u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara zaprasza po raz trzeci na spotkania sąsiedzkie w ramach „Podwórkowej Pisanki 2016”. W programie sąsiedzkich spotkań przewidziane są ciekawe animacje dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty, które wprowadzą nas w nastrój nadchodzącej Wielkanocy. W czasie „wielkanocnego rękodzieła” po raz kolejny proponujemy wspólną zabawę przy tworzeniu świątecznych ozdób na stół, do koszyka i nie tylko… [więcej...]

  Podwórkowa Pisanka - plakat (pdf, 2,8 MB)

  Dodano: 2016-03-02

  OPS Dzielnicy Targówek – Ambasadorem Programu "FIO – Mazowsze Lokalnie" cd.

  W imieniu operatora Programu FIO ML oraz swoim składamy gratulacje tym, którzy zdecydowali się na udział w Konkursie na pozyskanie mikrodotacji w roku 2016 na realizację swoich pomysłów na inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych.
  Wyniki I etapu zostaną opublikowane 14 marca na stronie www.mazowszelokalnie.pl i wówczas dowiemy się, które grupy zakwalifikowały się do II etapu, czyli prezentacji projektu przed komisjami. W ramach przypomnienia informujemy, że w Warszawie będą dwie komisje.
  Poniżej informacja prasowa udostępniona przez operatora, a w niej więcej informacji na temat przebiegu tej edycji konkursu. Jednocześnie przypominamy, że wnioski na rozwój młodych organizacji pozarządowych będzie można składać przez generator wniosków dostępny na stronie www.mazowszelokalnie.pl od dnia 7 marca godz. 12:00 do dnia 28 marca 2016 do godz.15:00.

  Dodano: 2016-03-02

  FIO - Mazowsze Lokalnie - koniec naboru wniosków

  Zakończył się nabór wniosków FIO - Mazowsze Lokalnie 2016 w ścieżce: inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych. Wnioskodawcy mieli czas do piątku, 26 lutego b.r. do godz. 15:00 na wypełnienie fiszki w generatorze na stronie www.mazowszelokalnie.pl Kwota do rozdysponowania na obie ścieżki to ok. 550 000 zł.

  Informacja prasowa - FIO - koniec naboru wniosków (pdf, 258 kB)

  Dodano: 2016-03-02

  Festiwal Rodziny

  Dnia 29 maja 2016 roku na Stadionie Legii w Warszawie odbędzie się trzecia już edycja Festiwalu Rodziny organizowanego przez Fundację A.R.T. oraz Fundację Miejsce Kreatywne.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Festiwal Rodziny - informacja prasowa (pdf, 172 kB)

  Dodano: 2016-02-18

  Zima w mieście 2016 - Chatka Puchatka

  Podczas ferii zimowych dzieci spędziły czas w Ośrodku Sportu i Rekreacji Żoliborz na basenie oraz ściance wspinaczkowej, odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, brały udział w zajęciach w VIII Ogrodzie Jordanowskim  „Nauka jest wszędzie” oraz „W świecie rytmów”. Mogły także obejrzeć sztukę w teatrze Guliwer „Kot w butach”.

  Zima w mieście 2016 - Chatka Puchatka (pdf, 5,6 MB)

  Dodano: 2016-02-17

  OPS Dzielnicy Targówek – Ambasadorem Programu "FIO – Mazowsze Lokalnie"

  Informujemy o kolejnej edycji Konkursu na mikrodotacje w roku 2016. Aktualnie trwa nabór wniosków na inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych w ramach konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, obywatelskich grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa mazowieckiego.

  Więcej szczegółów poniżej.
  FIO Mazowsze Lokalnie - informacja OPS (pdf, 82 kB)


  Dodano: 2016-02-12

  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Mazowsze Lokalnie - informacja prasowa

  Chcecie odnowić plac zabaw, oczyścić staw aby stał się wspólną przestrzenią mieszkańców? A może zorganizować koncert, festiwal czy po prostu czas wolny dla dzieciaków z osiedla? Młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz samopomocowe od 5 do 26 lutego 2016 r. mogą składać wnioski w konkursie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie.  Uruchomione zostały dwie ścieżki działań – inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych. Mikrodotacje wynoszą od 1 500 zł do 5 000 zł, a łączna kwota do rozdysponowania to 543 000 zł.

  Więcej szczegółów poniżej.
  FIO Mazowsze Lokalnie - informacja prasowa (pdf, 278 kB)


  Dodano: 2016-02-12

  Program Aktywizacja i Integracja

  Dział Aktywizacji Zawodowej zaprasza do uczestnictwa w Programie Aktywizacja i Integracja, w okresie 03 – 06.2016, który adresowany jest do bezrobotnych (bez prawa do zasiłku, III profil w Urzędzie Pracy) klientów Ośrodka Pomocy Społecznej.
  W ramach Programu będą realizowane równocześnie 2 działania:

  1. Zajęcia z zakresu integracji społecznej (warsztaty, indywidualne poradnictwo specjalistyczne) w wymiarze 10 godzin tygodniowo,
  2. Prace Społecznie Użyteczne w placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy w wymiarze 10 godz. tygodniowo / 40 godz. miesięcznie. Stanowisko pracy: pracownik gospodarczy, stawka: 8,10 zł/godz.

  Szczegółowe informacje i zapisy w Dziale Aktywizacji Zawodowej.
  ZAPRASZAMY

  Dodano: 2016-01-22

  Mobilny Kiermasz Pracy

  Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Dział Aktywizacji Zawodowej OPS Targówek serdecznie zapraszają na "Mobilny Kiermasz Pracy - znajdź pracę z OHP".

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Mobilny Kiermasz Pracy - plakat (pdf, 207 kB)


  Dodano: 2016-01-14

  Zima w mieście

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Zespół Pomocy Dziecku i Rodzinie zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście" 2016
  Chatka Puchatka w dniach: od 1 do 5 lutego w godz. 8:00 - 16:00
  Świetlik w dniach: od 8 do 12 lutego w godz. 8:00 - 16:00.

  ZAPRASZAMY!

  Więcej szczegółów poniżej.
  Zima w mieście - Chatka Puchatka (pdf, 190 kB)

  Zima w mieście - Świetlik (pdf, 340 kB)

  Dodano: 2016-01-11

  Ambulansowa zbiórka krwi

  Ambulansowa zbiórka krwi odbędzie się 10 stycznia 2016 r. w godz. 9:00 - 14:00 na parkingu Urzędu Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20.

  ZAPRASZAMY!

  Więcej szczegółów poniżej.
  Ambulansowa zbiórka krwi (pdf, 195 kB)


  Dodano: 2016-01-05

   

  Archiwum aktualności