Dom Dziennego Pobytu

  DOM DZIENNEGO POBYTU

  ul. Św. Wincentego 85
  GSM: 797 318 146

  Nadzór: specjalista – koordynator Monika Nowak

  DDP funkcjonuje:
  Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00


  Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych dysponuje 30 miejscami. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16. Uczestnicy w porze obiadowej mają zapewniony gorący posiłek. Do dyspozycji uczestników są trzy dobrze wyposażone sale: pomieszczenie do gimnastyki, do zajęć „warsztatowych” i salę telewizyjno – świetlicową, a także pomieszczenie do wydawania i spożywania posiłków.
  Uczestnicy mogą również korzystać z zadrzewionego trawnika przylegającego do budynku, gdzie spędzają czas relaksując się na świeżym powietrzu.
  Dom oferuje uczestnikom różnorodne zajęcia w szczególności.:

  • rysunkowo - malarskie;
  • gimnastyka na przyrządach - bieżni, atlasie, rowerkach, która przyciąga wielu chętnych, jak również „kijki”, czyli nordic walking;
  • zajęcia manualne - wycinanki, prace na drutach i szydełku, cieszą się popularnością głównie wśród pań, które często włączają panów np. do nawijania wełny i innych prac pomocniczych;
  • biblioterapia - wzbudzająca zainteresowanie, pracownicy mobilizują uczestników do wystąpień publicznych np. poprzez wspólne czytanie, opowiadanie wydarzeń z przeszłości, życiorysów sławnych ludzi, itp.

  Rodzaj i charakter zajęć w Domu ustalany jest przez uczestników i dostosowany do indywidualnych zainteresowań. Między innymi: codzienny przegląd prasy, wspólne oglądanie wybranych programów telewizyjnych, spacery krajoznawcze po okolicy, nordic – walking, cykliczne spotkania tematyczne w Bibliotece Publicznej, stały kontakt z Domem Kultury, imprezy okolicznościowe – imieniny, Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia, Dzień Seniora, Mikołajki, Święto Niepodległości. Zajęcia cykliczne: biblioterapia, zajęcia plastyczne, rysunek, malarstwo, rękodzieło, układanie puzzli, wspólne śpiewanie.
  Wielką popularnością cieszy się program „Łączymy pokolenia”, którego celem jest integracja międzypokoleniowa uczestników Domu oraz dzieci z Przedszkola, Szkoły Podstawowej a także dzieci rodziców korzystających z pomocy Ośrodka. Spotkania są okazją do wspólnego celebrowania różnego rodzaju świąt (Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny), a także do wspólnego udziału w warsztatach artystycznych (malarstwo, wykonywanie kartek okolicznościowych, ozdób świątecznych, pisanek, itp.).


  W styczniu 2016 po raz kolejny odbył się wieczorek taneczny, który został uświetniony przez grupę wokalno – muzyczną „Dur i moll” na charytatywnym koncercie, który rozpoczął się od wspólnego śpiewania kolęd, a następnie przeszliśmy do wspólnej zabawy tanecznej, wszyscy bawili się wyśmienicie.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Z codziennego życia Domu Dziennego Pobytu.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Kwiaty zrobione własnoręcznie przez uczestników, wspólne spędzanie czasu na rozmowach i śpiewaniu.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Wielką pasją Seniorów jest wspólne śpiewanie, zajęcia śpiewu odbywają się cyklicznie raz w tygodniu po obiedzie we czwartki, ton śpiewu nadaje Pani Lilianna – instruktor kulturalno - oświatowy. Jest to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Regularnie odwiedza uczestników Pani Anna Caban - poetka z Targówka, która z uśmiechem recytuje i śpiewa na cyklicznych podwieczorkach poetyckich.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Na śniadanie Wielkanocne w Dziennym Domu Pobytu przybyli goście honorowi: Pani Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska, oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Pan Krzysztof Miszewski. Gospodarzem uroczystości była Pani Alicja Witoszyńska - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

  pokaż obrazek

  Wiosną 2016 roku odwiedził naszą placówkę Pan Andrzej Wroński - dwukrotny Złoty Medalista Olimpijski z Seulu (1988 r.), Atlanty (1996 r.) oraz 15 - krotny Mistrz Polski Zapasów.

  W czerwcu Seniorzy zorganizowali piknik pod świerkami.

  pokaż obrazek

  12 września 2016 r. uczestnicy Domu Dziennego Pobytu, grup samopomocowych „60+ - nie jesteś sam” oraz „Jesień życia” udali się na cykliczną wycieczkę – w tym roku Seniorzy z Targówka pojechali do Nieborowa – zwiedzali Zamek, słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się spacerami po przynależącym do Zamku Parkiem Arkadia.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Pod wpływem pięknej pogody oraz wspomnień z czerwcowego biesiadowania Seniorzy ponownie zorganizowali grilla pod świerkami.

  pokaż obrazek

  Jak co roku pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek wraz z Fundacją Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”, chcąc zaakcentować dzień seniora przypadając na miesiąc październik i tym razem z tej okazji dnia 4 października 2016 roku została zorganizowana uroczystość dla 120 osobowej grupy seniorów z Dzielnicy Targówek na terenie PGR Bródno.
  Honorowym patronatem został Burmistrz Dzielnicy Targówek Pan Sławomir Antonik. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Pani Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska, Przewodniczący Rady Dzielnicy Pan Krzysztof Miszewski, Prezes Fundacji Pan Mateusz Mikołaj Rolewski.
  W programie uroczystości na seniorów czekało wiele atrakcji od występu samych seniorów po zabawę taneczną, pieczenie kiełbasek i pokazy techniki chodzenia z kijkami nordic walking. Pogoda dopisała, humory również dlatego wspólne śpiewy i zabawa trwały do późnych godzin popołudniowych.
  Dla każdego gościa czekały bilety do kina Świt, upominek został przekazany seniorom przez dzieci z Klubów Świetlik i Chatka Puchatka w specjalnie przez nich ozdobionych kopertach.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Uczestnicy zajęć w DDP na Starym Mieście

  Dnia 10.11.2016 r. uczestnicy zajęć w Domu Dziennego Pobytu wraz z dwójką pracowników korzystając z Akcji „Bezpłatny Listopad na zwiedzanie Rezydencji Królewskich” wybrali się miejskim autobusem linii 227 na Stare Miasto. Odbyli tam spacer przy sprzyjającej pogodzie i w miłej atmosferze na trasie Barbakan - Rynek Starego Miasta - Zamek Królewski.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Uczestnicy zajęć cyklicznie spotykają się na śpiewaniu, czytaniu literatury pięknej i powieści oraz wspólnym wykonywaniu pięknych rękodzieł oraz gimnastyce.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  30.11.2016 r. podczas poetycko – muzycznego wieczoru andrzejkowego Seniorzy spożywali słodki poczęstunek. Salę wypełniało światło świec. Uczestnicy słuchając pięknej muzyki i śpiewów Zespołu Śląsk ; skupiliśmy się na genezie i historii świętowania Andrzejkowych wróżb. Uczestnicy dzielili się swoimi wspomnieniami z tych zabaw.

  pokaż obrazek


  1 grudnia 2016 r. kilkoro uczestników wzięło udział spotkaniu zorganizowanemu przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Delegatury w Dzielnicy Targówek i Policję „Babciu, Dziadku nie daj się oszukać”. Panie Policjantki opowiadały o szczegółowych metodach manipulowania i wyłudzania informacji od Seniorów. Uczestnikami szkolenia byli także pracownicy socjalni i asystenci rodziny. Podczas spotkania zostały rozdane ulotki.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Świąteczne spotkanie w DDP

  22.12.2016 r. w Domu Dziennego Pobytu uroczysty poczęstunek z uczestnikami spożyli: pani Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek Pan Witold Harasim oraz Wiceprzewodniczący Rady Seniorów Pan Remigiusz Sikora. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Alicja Witoszyńska. Spotkanie upłynęło na śpiewaniu kolęd i kosztowaniu wigilijnych potraw. Świąteczne spotkanie uprzyjemniła nam śpiewem Natalia Świątkowska.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Karnawał w DDP

  W dniu 24.01.2016 r. Dom Dziennego Pobytu odwiedził zespół Dur–Moll. Artyści śpiewali piosenki z lat 20-tych, co bardzo pozytywnie wpłynęło na samopoczucie Uczestników. Seniorzy tańczyli z uśmiechem na twarzach wspominając młode lata. Serdecznie dziękujemy za umilenie karnawału.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Karnawał w DDP - film (mp4, 148 MB)


  26.01.2017 r. - Dzieci z przedszkola nr 120 ul. Tokarza 2 zorganizowały przepiękne przedstawienie dla Seniorów z Domu Dziennego Pobytu z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Spotkania odbywają się w ramach integracji międzypokoleniowej. Dzieci zrobiły dla uczestników DDP piękne zakładki do książek i został zorganizowany pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Seniorzy - pasjonaci układania puzzli stworzyli kolejne dzieło.... Widać zadowolenie na twarzach. Życzymy kolejnych sukcesów. A tuż przed finałowym dopasowaniem ostatniego puzzla - ćwiczenia.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  30.03.2017 r. to kolejny dzień, który spędziliśmy w gronie radosnych i pełnych życia dzieci z Przedszkola nr 113 W Słonecznym Kręgu. Dzieci wspólnie z Seniorami malowały farbami i robiły pisanki.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  6 kwietnia Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu wraz z pracownikami zorganizowali wielkanocny poczęstunek. Swoją obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek Pan Krzysztof Miszewski. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Alicja Witoszyńska. Uczestnicy wymienili się życzeniami pełnymi optymizmu.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  13 kwietnia Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu odwiedzili dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 120 mieszczącego się przy ul. Tokarza 2. Czas upłynął bardzo szybko na robieniu ozdobnych koszyczków wielkanocnych. Pracownicy przedszkola wspaniale animowali zajęcia. Seniorzy wraz z dziećmi wspierali się w naklejaniu ozdób oraz malowaniu pisanek. Zostało zaplanowane kolejne spotkanie już w maju. Czekamy na Was.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  W dniu 11.05.2017 grupa 52 seniorów zrzeszonych przy OPS Targówek w różnych grupach samopomocowych, postanowiła wybrać się na jeden dzień do Tomaszowa Mazowieckiego. Zwiedzanie rozpoczęli od Skansenu Rzeki Pilicy gdzie zgromadzone zostały eksponaty wydobyte z rzeki z okresu drugiej wojny światowej. Następnie udali się na zwiedzanie Grot Nagórzyckich. Pełni wrażeń i w dobrych nastrojach udali się na posiłek który, dał seniorom chwilę wytchnienia. Nasyceni, wypoczęci udali się do Inowłodza na zwiedzanie Bunkra w miejscowości Konewka. I tak czas wycieczki powoli dobiegł końca, w drodze powrotnej zwiedzili ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, oraz posłuchali historii budowy kościoła św. Idziego jako wotum dziękczynnego za cudowne narodziny Bolesława Krzywoustego. Seniorzy nie chcieli wracać, podziękowali pilotowi wycieczki za widzę jaką im przekazał oraz organizatorom za mile spędzony dzień.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  W dniu 25.05.2017 r. odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 120 mieszczącego się przy ul. Tokarza 2 - odbyły się zajęcia w naszym ogrodzie. Dzieci wspólnie z Seniorami dekorowały ciastka - uśmiechy nie schodziły z buziek dzieci a i nasi stali bywalcy Domu Dziennego Pobytu aktywnie włączyli się w prace. Oczywiście prace zjadane były na bieżąco.... Czekamy na spotkanie w czerwcu!

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  30.05.2017 r. z racji rozpieszczającej nas pogody odbyło się uroczyste otwarcie ogródka przynależącego do Domu Dziennego Pobytu. Dzięki współpracy z Dyrektorem Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami oraz integracji pracowników wraz z Seniorami do upiększania ogrodu, uczestnicy zajęć mogą bezpiecznie korzystać z zamkniętego terenu. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Alicja Witoszyńska. Seniorzy także na pamiątkę przecinali wstęgę. Zasadzone kwiaty i krzewy oraz zadbany trawnik oraz drewniane meble ogrodowe przyciągają spojrzenia okolicznych mieszkańców. Na potkanie przybyła także Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Filii Nr 2 Pani Izabela Konca - Wysocka.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  W dniu 01.06.2017 r. odbyło się spotkanie w Domu Dziennego Pobytu w sprawie budżetu partycypacyjnego. Prowadzący prelekcję Pan Mariusz Szumański aktywnie włączył do dyskusji Seniorów z Fundacji "Hej Koniku" oraz Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wójtowskiej 13 z Warszawy. Uczestnicy spotkania wymieniali się uwagami, dopytywali o szczegóły głosowania na projekty. Gościliśmy 6 osób z Domu Pomocy Społecznej z dwiema instruktorkami kulturalno-oświatowymi Dorotą Krągiel i Anną Wieczorek. Osiem osób to przedstawiciele Fundacji "Hej Koniku". W trakcie spotkania uczestnicy spożywali ciasta i pili gorące napoje. Niestety zimny wiatr uniemożliwił nam spotkanie w naszym ogrodzie. Wymieniliśmy się informacjami na temat działalności, seniorzy nawiązali nowe znajomości. Nasi goście byli zaskoczeni ilością rękodzieła - Panie instruktor kulturalno-oświatowy Małgorzata Zalewska oraz st. instruktor kulturalno-oświatowy Lilianna Braksal wstępnie opowiadały o metodach tworzenia naszych arcydzieł. Liczymy na kolejne spotkanie, gdyż otrzymaliśmy zaproszenie z Domu Pomocy Społecznej na warsztaty.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  08.06.2017 r. - Dom Dziennego Pobytu gościł grupę czterolatków z Przedszkola nr 18 mieszczącego się przy ul. Bolivara 6. Dzieci opowiedziały i zaśpiewały piosenki o dzikich zwierzętach z ZOO. Perfekcyjne przygotowanie oraz cudowne stroje sprawiły Seniorom wiele radości i wzbudziły podziw. Dzieci bawiły się w ogrodzie, kolorowały dzikie zwierzęta i jadły łakocie. Zabrakło czasu na układanie puzzli i grę memo. Nadal będziemy się spotykać, by uczyć się od siebie nawzajem otwartości i radości.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  W dniu 27.06.2017 r.  Seniorzy Domu Dziennego Pobytu wzięli udział w I Senioralnym Kongresie Obywatelskim zorganizowanym przez Fundację Pomocy Dzieciom i Niepełnosprawnym "Hej Koniku". Spotkanie odbywa się w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek. W trakcie Kongresu przewidziane są prelekcje oraz debata panelowa. Zakończenie Kongresu przewidziane jest na popołudnie na terenie PGR Bródno.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Z uwagi na rozpoczętą słoneczną jesień Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu korzystają z aury na codziennych spacerach. Podczas pieszych wycieczek zbierają kasztany i obserwują zmieniające się kolory. Znajdują także czas na chwilę zadumy.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  W ramach kampanii profilaktycznych funkcjonariusze Policji odwiedzili Dom Dziennego Pobytu, gdzie osobiście informowali o sposobach, którymi posługują się oszuści i uczulali osoby starsze, że w przypadku odebrania telefonu od osoby podającej się za krewnego, znajomego lub policjanta sugerujących przekazanie pieniędzy - TO OSZUSTWO! Ze spotkania Seniorzy dowiedzieli się także, że o takim zdarzeniu powinni poinformować osobę z rodziny lub zadzwonić na alarmowy numer Policji 112 lub 997. Dziękujemy za informowanie o zagrożeniach i zapraszamy do regularnych odwiedzin.

  pokaż obrazek

  Słoneczna pogoda nastraja Seniorów z Domu Dziennego Pobytu do podziwiania ogródka, którego są współtwórcami i o który dbają przynosząc nowe rośliny.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Seniorzy w pochmurne dni nie nudzili się - zorganizowali potańcówkę w przerwach między zajęciami z ćwiczenia pamięci.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  04.10.2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu socjalnego „Jesteśmy sobie potrzebni” spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola nr 120,  Panią Małgorzatą Ruszkowską, która opowiedziała dzieciom i Seniorom o roślinach dziko rosnących. Przewodnik został opłacony przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” w ramach programu „My Sąsiedzi” dofinansowanego ze środków  m.st. Warszawy. Pani Małgorzata Ruszkowska opowiedziała dzieciom o rodzajach roślin ukrywających się w najbliższym otoczeniu. Spacer odbył się na terenie PGR Bródno dzięki uprzejmości Dyrektora – Pana Waldemara Rolewskiego. W przerwie dzieci zjadły kiełbasę z grilla oraz grillowany chleb. Dzieci i Seniorzy z zaciekawieniem  słuchali o właściwościach leczniczych i smakowych mniszka lekarskiego czy krwawnika. W spotkaniu uczestniczyli także Seniorzy z grup wsparcia działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej „60+. Nie jesteś sam” oraz „Jesień życia”.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Obchody Dzielnicowego Dnia Seniora

  W dniach 6 - 7 października odbył się Dzielnicowy Dzień Seniora połączony z I Kongresem Zdrowotnym. Święto Seniorów zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym. Piątek obfitował w szereg wykładów i paneli tematycznych, które odbywały się w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej przy ul. Szczęśliwickiej 40, zaś sobota to czas zabawy na terenie PGR Bródno. 6 października Seniorzy mogli wysłuchać wykładów pracowników naukowych: dr Katarzyny Ziomek - Michalak, dr Anny Kruk, dr inż. Katarzyny Kowalcze, dr. Andrzeja Michalskiego oraz mgr Karoliny Kruszewskiej. Podczas wykładów  słuchacze mogli dowiedzieć się o zasobach osobistych, możliwościach aktywizacji zawodowej, zasadach żywieniowych i zasadach opieki paliatywnej. Dr Michalski opowiadał o Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej udział w sesji tematycznej dotyczącej „Przemocy domowej a zdrowie Seniorów” wzięła Pani Katarzyna Gałązka - Grąbczewska – Kierownik Zespołu Wsparcia ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Prelegentami byli również Anna Chabiera przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich, Danuta Kuciewicz Naczelnik Wydziału ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Komisarz Roman Kulik.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  7 października podczas plenerowego drugiego dnia Kongresu Edukacji Zdrowotnej został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Targówek oczami Seniora” – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Alicja Witoszyńska wręczyła nagrody w formie biletów do kina DK Świt. Laureaci:  3 miejsce Pan Zbigniew Klimek; 2 miejsce Pani Monika Gliga, zwycięzcą został Pan Dariusz Pietras. Wyróżniony został także Klub Seniora Podgrodzie. Seniorzy bawili się przy muzyce, oglądali Kabaret Stare Dranie, brali udział w ćwiczeniach Nordic Walking. Dodatkową atrakcją było wspólne ozdabianie Drzewa życzeń, które mają się spełnić….

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu rozpoczęli naukę języka angielskiego z lektorką Panią Anną Starkey - finansowane przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” z budżetu m.st. Warszawy w ramach programu „My Sąsiedzi”. Spotkania będą się odbywać regularnie w każdą środę.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Aktywny dzień w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów: poranne działania w pracowni plastycznej , kolejna lekcja języka angielskiego - "My Family", codzienna gimnastyka, spontaniczne śpiewy i spacer - jest wykorzystywana każda chwila, by nasycić się słońcem.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Dziś, tj. 07.11.2017 r. pierwsze listopadowe spotkanie z przedszkolakami - dzieci z Przedszkola nr 18 mieszczącego się przy ul. Bolivara 6 wspólnie z Seniorami robiły kotyliony i śpiewały piosenki.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  16.11.2017 r. Przedszkole nr 156 zorganizowało występ z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wśród zaproszonych gości był wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek, Przewodniczący Związku Kombatantów, major Wojska Polskiego oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci śpiewały patriotyczne pieśni.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  17.11.2017 r. Dzieci z Przedszkola na 156 nie zapomniały także o Seniorach z Domu Dziennego Pobytu, którym zaśpiewały pieśni patriotyczne, wręczyły chorągiewki i piękne kartki, a na koniec Pani Dyrektor ugościła nas słodko... Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie się rozwijała...

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  28.11.2017 - Dziś Seniorów z Domu Dziennego Pobytu gościło Przedszkole nr 120 - wspólnie z przedszkolakami robiliśmy kartki dla Hospicjum przy ul. Tykocińskiej. Było wspaniale. Zaangażowanie pełne wszystkich uczestników...

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  15.12.2017 r. - Coroczne spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia – w Domu Dziennego Pobytu Pani Dyrektor Alicja Witoszyńska gościła Panią Burmistrz Małgorzatę Kwiatkowską, Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Pana Andrzeja Dębskiego, przedstawicielkę Rady Seniorów Dzielnicy Targówek Panią Ewę Musiał oraz Księdza Prałata Ryszarda Ladzińskiego. Uczestnicy śpiewali kolędy oraz został wyrecytowany wiersz ...

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  21.12.2017 r. odbyło się przedświąteczne spotkanie z pięciolatkami z Przedszkola nr 18, ul. Bolivara 6 - dzieci obdarowały Seniorów kartkami własnoręcznie zrobionymi kartkami. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy a dzieci robiły z Seniorami kartki dla swoich rodzin.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Alicja Witoszyńska wraz z Seniorami i kadrą Domu Dziennego Pobytu ugościli na uroczystym obiedzie Panią Burmistrz Małgorzatę Kwiatkowską i Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Andrzeja Dębskiego. Serdecznie dziękujemy za ciepłe życzenia.


  22.03.2018 r. - w dniu dzisiejszym Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu gościli grupę 4-letnich dzieci z Przedszkola nr 18 mieszczącego się przy ul. Bolivara 6. Dzieci wspólnie z Seniorami wykonywały kartki świąteczne, które wręczą rodzinom przy Wielkanocnym stole.


  W dniu 12.04.2018 r. grupa IV "Zuchy" z Przedszkola nr 18, ul. Bolivara 6 zaprosiły Seniorów z Domu Dziennego Pobytu na przedstawienie opisujące zwyczaje lanego poniedziałku. Seniorzy aktywnie włączyli się w zabawę śpiewając dzieciom piosenkę "Czerwone jabłuszko". Oczywiście wspólnie z dziećmi Seniorzy skosztowali zbożowych ciasteczek z cytrynową herbatą. Czekamy na następne spotkanie...


  16 maja Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu oraz dwóch grup wsparcia: program "60+. Nie jesteś sam" oraz "Jesień życia" udali się na coroczną całodniową wycieczkę do Torunia. Seniorzy zwiedzali miasto z przewodnikiem, przygotowywali pierniki. Kolejne wydarzenie do wspominania...


  Spotkanie integracyjne w Domu Dziennego Pobytu

  24 maja 2018 roku odbyło się spotkanie integrujące Wolontariuszy i Seniorów. Aktualnie podpisanych jest 16 porozumień pomiędzy Wolontariuszami i Seniorami. Goście zostali powitani przez Panią Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Alicję Witoszyńską oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Q-Rozwojowi – Wiceprezesa Zarządu Agatę Bąk i Iwonę Bernaciak. Współpraca jest bardzo owocna i długotrwała. Podczas spotkania zostały zaprezentowane prace wykonane przez Seniorów Domu Dziennego Pobytu oraz techniki ozdabiania przez Instruktorów ds. kulturalno-oświatowych Panią Liliannę Braksal oraz Małgorzatę Zalewską.
  Od początku 2018 łączymy projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla Seniora” – Wolontariusze z Zaloguj i pomagaj wraz z projektem „Z@opiekowani - kompleksowe wsparcie osób niesamodzielnych w m.st. Warszawie” z Seniorami wymagającymi opieki - aktualnie mamy już 3 takie pary.
  Serdecznie dziękujemy za serce i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że nawiązane znajomości i przyjaźnie przetrwają lata.


  c.d.n. …