Świetlik

  pokaż obrazek

  Dział Wsparcia Rodziny
  zaprasza rodziny, dzieci i młodzież
  do udziału w Programie „Świetlik”
  przy ul. Krasnobrodzkiej 11,
  w ramach którego realizowane są
  następujące projekty socjalne:

  1. „Figle - migle”
  2. „Poszukiwacze oklasków”
  3. Społeczność
  4. „Lubię siebie, lubię innych”
  5. „Porusz umysłem”
  6. „Pomaluj mój świat"
  7. „Mały kucharz"

  „Figle - migle”

  Zajęcia teatralno - muzyczne, mające na celu zapewnienie ciekawych form spędzania czasu wolnego dzieciom i młodzieży z różnych środowisk, w tym szczególnie z grup defaworyzowanych oraz zapobieganie zachowaniom niepożądanym społecznie. Istotnym celem jest też integracja i twórcza współpraca uczestników zajęć w tworzenie miniteatru.

  Zajęcia prowadzi: instruktor ds. kulturalno - oświatowych

  „Poszukiwacze oklasków”

  Zajęcia dramowe skierowane do dzieci i młodzieży mające na celu rozwijanie dziecięcych talentów, ekspresji, improwizacji słownej i ruchowej poprzez występy przed publicznością.

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Społeczność”

  Grupa wsparcia dla dzieci i młodzieży, której głównym celem jest rozmowa i nauka wypowiadania się w grupie oraz umiejętność słuchania innych. Uczestnicy decydują o zasadach, jakie mają panować na zajęciach, uczą się odpowiedzialności, uczciwości i bezinteresowności wobec siebie nawzajem.

  Zajęcia prowadzi: psycholog i specjalista pracy z rodziną

  „Lubię siebie, lubię innych”

  Zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży. Celem głównym programu jest wgląd emocjonalny i intelektualny w siebie. Uczestnik zajęć uczy się rozwijać umiejętności pomagające współżyć w grupach społecznych.

  Zajęcia prowadzi: psycholog

  „Porusz umysłem”

  Zajęcia edukacyjno – kompensacyjne, których głównym celem jest pokonywanie trudności w czytaniu i pisaniu, nabywanie umiejętności pozytywnego nastawienia do nauki, szybkiego uczenia się, zapamiętywania oraz stymulowanie logicznego i twórczego myślenia przy użyciu ćwiczeń kinezjologicznych.

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Pomaluj mój świat”

  Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, których celem jest rozwinięcie dziecięcej wyobraźni, usprawnienie małej motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej, podbudowanie wiary we własne możliwości i pewności siebie, doskonalenie pracy zespołowej oraz indywidualnej.

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Mały kucharz”

  Zajecia edukacyjno - kulinarne, których celem jest zapoznanie uczestników z zasadami zdrowego odżywiania, estetycznego przygotowania i podania posiłku, samodzielne przygotowanie listy zakupów i wykonania potraw, poznania i wdrożenia nawyków zdrowego żywienia.  

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  Zapisy i informacje dotyczące uczestnictwa w zajęciach można uzyskać pod numerem tel. 797 318 130 w godz. 14:00 - 18:00, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście przy ul. Krasnobrodzkiej 11


  Zima w mieście 2019 - Świetlik

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Świetlik” w dniach 28.01 - 01.02.2019 r. w godz. 8:00-16:00
  Kontakt:
  Na miejscu pod adresem: ul. Krasnobrodzka 11 lub tel. 797 318 130 w godzinach 14:00 – 18:00

  Zima w mieście 2019 - Świetlik (pdf, 217 kB)

  Zima w mieście 2018 - Świetlik

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Dział Wsparcia Rodziny zaprasza dzieci do udziału w akcji "Zima w mieście - Świetlik” w dniach 15 - 19 stycznia 2018 r. w godz. 8:00-16:00
  Zapisy:
  Na miejscu pod adresem: ul. Krasnobrodzka 11 lub tel. 797 318 130 w godzinach 14:00 – 18:00

  Zima w mieście 2018 - Świetlik (pdf, 214 kB)

  Lato w mieście 2017

  Dział Wsparcia Rodziny w dniach od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. brał udział w organizacji akcji „Lato w mieście 2017" w ramach  realizowanego programu pn. "Świetlik", w którym uczestniczyło 33 dzieci.
  Uczestnicy programu wzięli udział w otwarciu akcji „Lato w  mieście” na Agrykoli, gdzie odbywał się piknik pod hasłem „Bądź bezpieczny latem w mieście”. Podczas pikniku zaprezentowali się przedstawiciele różnych służb mundurowych. Dodatkowe atrakcje sportowe zapewnił Uczniowski Klub Sportowy Akademia Walki oraz Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”.
  Dużą atrakcją była wycieczka do Planetarium, uczestnicy "Lata w mieście" korzystali z basenu "Polonez", Hula - kula, kolejki grawitacyjnej, Multikina, placu zabaw na Forcie Bema i w Parku Bródnowskim oraz brali udział w pokazie naukowym w Domu Kultury Praga.
  Pomimo zmiennej i kapryśnej pogody było sympatycznie i przygodowo, a uczestnicy spędzili aktywnie czas w mieście. Wszystkie wycieczki były udane i godne zapamiętania, a dzieci - uśmiechnięte - miały okazje nabyć solidną porcję wiedzy i dobrze się bawić.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Zaproszenie na spotkania psychoedukacyjnej grupy wsparcia

  Program „Świetlik” zaprasza do udziału w spotkaniach psychoedukacyjnej grupy wsparcia dla rodziców/opiekunów.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Grupy wsparcia - plakat (pdf, 90 kB)