Idź do treści

Animacje sąsiedzkie w Parku Bródnowskim

21 września (sobota) w godz. 13:00-17:00  na terenie Parku Bródnowskiego odbyło się „Parkowe Spotkanie Sąsiedzkie”. Podczas tego popołudnia wokół Domku Herbacianego były prowadzone animacje dla dzieci i dorosłych tj. gry planszowe w tym szachy, zajęcia plastyczne, gry i zabawy w plenerze jak badminton, guma do skakania, skakanka, berek, zabawy w chowanego, w tym zabawy dla najmłodszych jak kółko graniaste czy baloniku nasz malutki, które animowali wolontariusze pod okiem koordynatora wolontariatu z OPS Dzielnicy Targówek Filia Nr 1.  Ponadto zgodnie z programem o godz. 15:00 odbył się konkurs z wiedzy na temat Harry Pottera, który został przygotowany i poprowadzony przez mieszkankę z grupy sąsiedzkiej „Aktywne Pokolenia”. W wyniku dwu etapowego konkursu w którym wzięło udział 5 osób zostały przyznane nagrody w tym dwie równorzędne za zajęcie I miejsca. Gratulujemy ponownie zwycięzcom ;-). 

Podczas spotkania odbyła się ponadto w towarzystwie wolontariuszki z psem ze schroniska „Na Paluchu” zbiórka makulatury, która była rozszerzeniem akcji pomocy dla schroniska. Za zainteresowanie i dostarczenie makulatury w imieniu organizatorów składam podziękowania dla wszystkich mieszkańców, którzy nas odwiedzili.

Miłą atrakcją dla mieszkańców, którzy zdecydowali się do nas zajrzeć okazała się możliwość poczęstowania się bezpłatnie kubkiem gorącej herbaty lub kawy i zjedzenia ciastka, co pomagało w utrzymaniu serdecznej atmosfery, sprzyjało rozmowom i dalszym zabawom na świeżym powietrzu. 

W tym miejsce składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób, instytucji, organizacji, przedsiębiorców, których pomoc i wsparcie miało wpływ na przygotowanie i przebieg tego lokalnego wydarzenia.

Parkowe Spotkanie Sąsiedzkie  jest jednym z działań realizowanego przez OPS Dzielnicy Targówek Programu Organizowania Społeczności Lokalnej, w ramach którego działa „Partnerstwo na Targówku” i nieformalna grupa sąsiedzka „Aktywne Pokolenia”. Wydarzenie objęte patronatem Przewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek i Burmistrza Dzielnicy Targówek.

Parkowe spotkania sąsiedzkie – plakat

Opracowała:
Izabela Drzazga