Idź do treści

Dom Dziennego Pobytu ul. Radzymińska 154 – aktualności

5.12.2023
Pieczemy pierniczki 🙂 U nas w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 pachnie świętami 🙂


4.12.2023
Seniorzy z DDP przy Radzymińskiej 154, w ramach współpracy z Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży nr 12 z okazji występu „Mikołajki w bibliotece”, przygotowali w ramach upominku dla najmłodszych, świąteczne bombki. W ramach podziękowania biblioteka obdarowała nas wspaniałymi książkami, dzięki którym seniorzy spędzają czas na miłej lekturze.


30.11.2023
Andrzejki to dzień wróżb i świętowania imienin Andrzeja. To imię jest jednym z najpopularniejszych w naszym kraju. Dzisiaj w DDP przy ul. Radzymińskiej 154, świętowaliśmy to wydarzenie hucznie z uwagi na czterech imienników, którzy są wśród naszych podopiecznych i kadry. Raz jeszcze składamy im wszystkiego co najlepsze.
Wszystkim Andrzejom życzymy mnóstwa uśmiechu i radości.


28.11.2023
Dobra zabawa zawsze poprawia humor. Gra „Pytaki” nie tylko zapewnia rozrywkę, ale również jest narzędziem do wspólnego poznawania się i integracji.


27.11.2023
Dziś w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 odbyło się spotkanie, podczas którego poruszone zostały tematy dotyczące zagrożeń i mechanizmów oszustw, na które w obecnych czasach narażeni są seniorzy. Pan Jarosław Konończuk – kierownik delegatury w Dzielnicy Targówek Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, sierż. szt. Michał Kmiecik, mł. asp. Łukasz Jakóbczyk przedstawili zasady postępowania w przypadku próby kradzieży i wyłudzenia pieniędzy.
Seniorzy otrzymali również publikację, w której znajdą podpowiedzi jak postępować, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Gościnnie odwiedził nas pan Jerzy Żarnecki Radny Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Dziękujemy Pani Małgorzacie Kwiatkowskiej – Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy za wsparcie akcji i ufundowanie nagród dla osób, które najlepiej wypadły w teście wiedzy ze znajomości przedstawionego tematu.


22.11.2023
Dziś w DDP Radzymińska dzień pełen aktywności.


21.11.2023
Dziś w DDP Radzymińska, dzień robótek ręcznych.


17.11.2023
Na zewnątrz szaro, buro i ponuro, ale w DDP Radzymińska dbamy o dobrą energię seniorów. Dziś m.in. ćwiczenia sensoryczno – motoryczne z wykorzystaniem woreczka, wymagające skupienia i koordynacji ruchu. Trochę tańca, dużo śmiechu, a na deser … BINGO! 😀


15.11.2023
Tematem przewodnim dzisiejszych kulinarnych warsztatów w DDP Radzymińska, była dynia. Część seniorów przygotowała szybki sernik dyniowy, a inni trenowali umysł przy grach logicznych.


14.11.2023
Dziś w DDP Radzymińska, podczas warsztatów kulinarnych, seniorzy przygotowywali aromatyczną jesienną zupę z dodatkiem curry. Dzień dziś pochmurny, ale humory wszystkim dopisują.


8.11.2023
Wczoraj w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 mieliśmy przyjemność gościć kabaret „Na brudno”, który prowadzą Anna i Mariusz Czaja. Grupa seniorów z SM „Bródno” przygotowała wspaniały  występ, który został entuzjastycznie przyjęty.


8.11.2023
Dziś w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 wspólnie świętowaliśmy kolejne urodziny Pani Bożeny. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego naszej jubilatce.


3.11.2023
Jesienne kompozycje w wykonaniu seniorów z DDP przy ul. Radzymińskiej 154.


3.11.2023
Pierogi to jedna z najbardziej lubianych i popularnych potraw w naszym kraju. Ciasto może zostać zrobione z dowolnego rodzaju mąki: pszennej, ryżowej, kukurydzianej, żytniej, gryczanej, a farsz dobrany w zależności od upodobań smakowych. Dziś w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 podczas warsztatów kulinarnych seniorzy wybrali wytrawny farsz i lepili pierogi ruskie. Smakowały wspaniale. Miłego dnia.


31.10.2023
Z okazji Dnia Dyni gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 22 w Warszawie. Przedszkolaki wraz z seniorami przygotowywały dynie z balonów oraz jesienne kompozycje z liści, kasztanów, żołędzi i szyszek. To spotkanie to świetna okazja do integracji międzypokoleniowej.

Święto Dyni – film (mp4, 99.93MB)


30.10.2023
Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych,seniorzy podczas zajęć, przy wsparciu terapeutek zajęciowych, komponowali wieńce na groby dla swoich bliskich.


30.10.2023
W dniu dzisiejszym w DDP przy ul. Radzymińskiej 154, seniorzy podczas warsztatów kulinarnych przygotowali jesienną młoda kapustę z koperkiem. W kuchni dziś wrzało z powodu zaplanowanej wizyty przedszkolaków w dniu jutrzejszym. Seniorzy przygotowali dla dzieci zdrowe ciasto marchewkowe oraz muffiny pomarańczowe. Po kapuście nie ma już śladu a ciasto zjemy jutro wraz z dziećmi.


26.10.2023
Dziś w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 wspólnie świętowaliśmy urodziny Pani Elżbiety. To był miło spędzony czas w gronie bliskich sobie osób. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego naszej jubilatce.


25.10.2023
W deszczowy dzień nie ma nic lepszego niż zapach i smak pieczonych jabłek. 😊 Seniorzy w DDP przy ul. Radzymińskiej 154, przygotowali pyszną szarlotkę na poprawę humoru. Miłego dnia 😊


24.10.2023
Dziś w ramach współpracy Domów Dziennego Pobytu, seniorzy z DDP przy ul. św. Wincentego, dzielili się swoja wiedzą z podopiecznymi z DDP przy ul. Radzymińskiej na temat gry w brydża. Dzięki takiej inicjatywie seniorzy integrują się i poznają się nawzajem. Gra w brydża, to świetna okazja do ćwiczenia umysłu. Uczy logicznego myślenia, planowania i szybkiego podejmowania decyzji w stale
zmieniających się okolicznościach, uczy współdziałania i odpowiedzialności, wyrabia odporność na stres.


19.10.2023
Seniorzy z Klubu Seniora Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów Relax zaszczycili nas swoją obecnością i przygotowanym programem artystycznym. Było radośnie i bardzo miło. Przygotowane wiersze i piosenki wywołały gromkie owacje.

Program artystyczny – film


18.10.2023
Łapiąc ostatnie promienie słoneczne, seniorzy uczestniczyli w gimnastyce ogólnorozwojowej na świeżym powietrzu. Zajęcia odbyły się dla chętnych osób. Dzisiejszego dnia skupiliśmy się na wzmocnieniu mięśni kończyn dolnych i ćwiczeniach równoważnych. Zakończyliśmy gimnastykę kilkoma ćwiczeniami oddechowymi.


13.10.2023
Wczoraj Uczniowie z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego WYSPA JP2, przeprowadzali wywiady z seniorami z DDP przy ul. Radzymińskiej 154, które będą wykorzystane w prezentacji na temat najciekawszych miejsc na Targówku. Bardzo się cieszymy, że młode pokolenie nawiązuje kontakt z seniorami i jest zaciekawione ich historiami.


11.10.2023
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154 kolejne warsztaty kulinarne za nami. Seniorzy pod okiem terapeutki zajęciowej uczyli się nowych przepisów na szybkie i pożywne śniadania. Przygotowali tortillę z serem cheddar i salsą pomidorową.


10.10.2023
Dziś gościliśmy Grupę Wsparcia „60+ nie jesteś sam”. Spotkanie było kolejną okazją do integracji i wzmocnienia więzi seniorów różnych środowisk. Mieliśmy również ogromną przyjemność gościć Seniorki z zespołu „Echo” działające przy Kole Emerytów i Rencistów z Oddziału Rejonowego na Targówku. Przedstawiły one wspaniały program poezji „Chcemy pamiętać, pożegnanie lata z szacunkiem dla seniorów”. Podczas spotkania seniorzy wysłuchali również wykładu na temat historii Targówka wygłoszonego przez pana Łukasza Zwalińskiego z Instytutu Pamięci Narodowej.


9.10.2023
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154, w naszej pracowni plastycznej seniorzy uczyli się techniki mix media polegającej na łączeniu różnych materiałów i technik w jednej pracy plastycznej. Jest to technika, która twórcy daje dużą swobodę na wyrażanie swojej kreatywności. Seniorom bardzo się ona spodobała i z pewnością będą tą techniką tworzyć kolejne prace.


6.10.2023
6 października z okazji Dnia Seniora uczestnicy Domów Dziennego Pobytu oraz grup wsparcia wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek wspólnie z Fundacją Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, Koniku”. Spotkanie odbyło się na gościnnym terenie PGR Bródno. Ponad 100 uczestników w miłej i przyjaznej atmosferze spędziło piątkowe przedpołudnie.


4.10.2023
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154 korzystamy z darów jesieni i tworzymy wianki i ozdoby jesienne.


3.10.2023
„Smacznie i zdrowo” – pod takim hasłem odbyły się dzisiejsze warsztaty kulinarne dla seniorów z DDP przy ul. Radzymińskiej 154. Seniorzy uczyli się jak przygotować ryż po tajsku oraz rozmawiali o zdrowotnym aspekcie przypraw.


2.10.2023
W tak piękny jesienny dzień jak dziś seniorzy w DDP przy ul. Radzymińskiej 154, tworzyli podstawki pod kubeczki technika decoupage. Efekt pracy można zobaczyć na zdjęciach


29.09.2023
29.09.2023 r. w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154 mieliśmy dzień pełen atrakcji. Zaczęliśmy od wspólnego świętowania, 93 urodzin naszej seniorki. Odbyły się zajęcia grupowe, na których panie indywidualnie tworzyły prace plastyczne. Ryły dowolnym przedmiotem kształty i wzory, tworząc rodzaj grafiki, na miękkim woskowym podkładzie. Choreoterapią, przy skocznej muzyce biesiadnej, zakończyliśmy miło dzień.


29.09.2023
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154 korzystamy z pięknej pogody relaksując się przy grach logiczno – pamięciowych.


27.09.2023
Podczas dnia otwartego (27.09.2023 r) w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154, odbyły się zajęcia usprawniające intelektualnie, w postaci gry skojarzeń. W ogrodzie były poranne zajęcia gimnastyczne pod okiem specjalisty. Była także możliwość skorzystania z zabiegów u podologa. Dodatkowo gry planszowe na świeżym powietrzu. Dzień minął bardzo sympatycznie.


18.09.2023
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154 korzystamy z pięknej pogody i ćwiczymy na powietrzu. Utrzymywanie aktywności fizycznej przez osoby starsze jest jednym z najważniejszych czynników podtrzymujących zdrowie i sprawność w życiu codziennym.


14.09.2023
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154 seniorzy zbierają jesienne plony z ogródka, który założyli wiosną. Przez cały letni sezon pielęgnowali i dbali o niego z wielką dbałością, a dziś cieszą się tym co wyhodowali.


12.09.2023
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154, w ramach integracji środowiska seniorów gościliśmy grupę wsparcia „Plus 60. Nie jesteś sam”. Miło spędziliśmy czas na oglądaniu zdjęć z wycieczki do Lublina oraz grze w bingo.


8.09.2023
W dniu 08.09.2023 r. Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Św. Wincentego 85 i ul. Radzymińskiej 154 oraz grup wsparcia: Plus 60. Nie jesteś sam i Kolorowa Jesień uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Podczas zwiedzania mogli zobaczyć Zamek Lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej i Donżonem, Bramę Grodzką, dalej Plac po Farze, Kościół oo. Dominikanów, Trybunał, Katedrę Lubelską z salą akustyczną, skarbcem i kryptami, Plac Litewski, Pomnik Unii Lubelskiej oraz Browary Lubelskie z trasą podziemną. Pogoda była piękna, humory dopisały, więc wycieczkę zaliczamy do udanych.


7.09.2023
Dziś odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których seniorzy przegotowywali kompozycje z suszonych kwitów na kole. Cześć materiałów pochodziła z naszego ogrodu. W relacji fotograficznej można zobaczyć efekt pracy seniorów.


1.09.2023
Za nami kolejne warsztaty kulinarne. Dziś rozmawialiśmy o niemarnowaniu jedzenia i o tym jak wykorzystać produkty, które zostały niewykorzystane lub nie zjedzone. Zastanawialiśmy się co zrobić z kaszą jęczmienną, której ugotowaliśmy za dużo i nie chcemy żeby się zmarnowała. Wspólnie z seniorkami zdecydowałyśmy, że skorzystamy z przepisu na jabłecznik z kaszą jęczmienną. To nieoczywiste połączenie pozwoliło nam na upieczenie pysznego ciasta, które wyszło wyśmienicie. Polecamy 😊


1.09.2023
Dziś gościliśmy seniorkę z Fundacji Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”, w ramach współpracy Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154. Opowiadała o swojej pasji i niezwykłych umiejętnościach tworzenia ozdób z papieru techniką origami. Pokazała również kilka technik składania papieru naszym seniorom.


1.09.2023
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154 seniorzy pod okiem terapeutki zajęciowej tworzą prace techniką decoupage.


31.08.2023
30 sierpnia seniorzy z DDP przy ul. Radzymińskiej 154 wzięli udział w prelekcji na temat Francji. Poznawanie nowych miejsc nie tylko poszerza horyzonty, ale również zwiększa empatię i tolerancję.
Podczas spotkania seniorzy dowiedzieli się o wielu ciekawostkach i życiu codziennym w tym pięknym kraju.


29.08.2023
Wczoraj w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 wspólnie świętowaliśmy kolejne urodziny Pani Stefanii. To był miło spędzony czas w gronie bliskich sobie osób. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego naszej jubilatce.


29.08.2023
Ćwiczenie koordynacji ruchowej to bardzo ważny element rehabilitacji seniorów. W DDP przy ul. Radzymińskiej 154 odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których seniorzy ćwiczyli umiejętność wstawania po upadku w domu lub w przestrzeni miejskiej np. na ulicy lub w parku.


24.08.2023
Nasi seniorzy rozwijają swoje pasje ucząc się nowych technik prac plastycznych. Dzięki temu powstają ciekawe prace.


22.08.2023
We wtorek przy ul. Radzymińskiej 154 odbyła się prelekcja na temat wpływu jedzenia dla sprawności funkcji poznawczych. Gościliśmy doktorantkę z Centrum Badań Neuropoznawczych Uniwersytetu SWPS, która wraz z zespołem prowadzi badania nad związkiem mikrobioty jelitowej z funkcjonowaniem poznawczym, emocjonalnym i społecznym człowieka.


18.08.2023
Dziś w DDP przy ul. Radzymińskiej 154, odbył się wykład dotyczący zdrowia i wpływu ćwiczeń oraz aktywności fizycznej na organizm ludzki poprowadzony przez fizjoterapeutę Andrzeja Kosmalskiego.


18.08.2023
Podczas warsztatów kulinarnych w DDP przy ul. Radzymińskiej 154, wracamy do wspomnień z przeszłości. Za nami kolejne spotkanie, podczas którego seniorzy wymieniają się inspiracjami kulinarnymi i wspólnie gotują.


17.08.2023
W dniu dzisiejszym seniorzy bardzo chętnie wzięli udział w warsztatach plastycznych podczas, których zdobili mydełka techniką decoupage.


16.08.2023
Dziś odbyła się prelekcja na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych m.in. cukrzycy. Omówiony został przebieg choroby oraz czynniki wpływające na jakość życia osób chorych na cukrzycę. Warto wiedzieć jak najwięcej o tej chorobie, by dzięki temu, w odpowiednim czasie właściwie zareagować i zadbać o zdrowie. Warsztaty poprowadziła Dorota Białek – pielęgniarka.


11.08.2023
Za nami warsztaty kulinarne, podczas których seniorzy dzielili się przepisami i inspirowali kulinarnie. Efektem wspólnego gotowania dziś
była zapiekanka warzywna z kaszy jęczmiennej i sezonowych warzyw. Wyszło przepysznie 😊


10.08.2023
Dziś gościliśmy Panią Monikę Laskowską w ramach współpracy Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154 i Fundacji Pomocy
Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”. Seniorzy rozmawiali o uczuciach, wysłuchali pięknej bajki o miłości i
dzielili się własnymi przemyśleniami na temat tego co ich uszczęśliwia. To był miło spędzony czas.


9.08.2023
Trenowanie zdolności zapamiętywania i kojarzenia, to ważny element rehabilitacji seniorów. Z wiekiem zdolność zapamiętywania, a także
przetwarzania informacji jest coraz słabsza. Dlatego staramy się do codziennych zajęć włączać ćwiczenia usprawniające pracę mózgu i
poprawiające koncentrację. Dziś z seniorami pracowaliśmy na skojarzeniach i wykorzystywaliśmy znane przysłowia do ćwiczenia pamięci.

 


1.08.2023
Dziś przypada 79 rocznica Powstania Warszawskiego. Wielu seniorów z DDP przy ul. Radzymińskiej 154 pamięta jeszcze tamten okres. Dziś był to czas na wspomnienia tamtych chwil i ludzi, którzy walczyli o wolną Warszawę. Jesteśmy wdzięczni i pamiętamy.


31.07.2023
Scrabble to gra dzięki której seniorzy ćwiczą pamięć i spostrzegawczość, a także rozwijają zdolności taktyczne. Tworzenie słów to sama przyjemność i dobra zabawa. Jest to gra grupowa, więc świetnie sprawdza się jako element integracyjny.


27.07.2023
Dzięki uprzejmości Firmy GEERS, wczoraj przeprowadzone zostało bezpłatne badanie słuchu, w ramach wsparcia seniorów z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154. Część seniorów zostało umówionych na konsultację lekarską, z której będą mogli skorzystać w najbliższym czasie. Rodziny podopiecznych również zostały poinformowane o możliwości skorzystania z darmowej konsultacji lekarskiej. We wrześniu w takich samych badaniach będą mogli wziąć udział seniorzy z DDP przy ul. Św. Wincentego.


26.07.2023
Mamy ogromną przyjemność pogratulować Pani Gertrudzie, naszej seniorce, która została nagrodzona przez Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspólnych lat.


26.07.2023
Dziś imieniny obchodzą Anny. Z tej okazji życzymy wszystkim wspaniałym Annom, wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności.
W DDP przy ul. Radzymińskiej 154 seniorzy wspólnie świętują ważne dla Nich uroczystości przy słodkim poczęstunku.


25.07.2023
Podczas warsztatów z psychologiem w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 wykorzystywane są elementy terapii reminiscencyjnej, która polega na odwoływaniu się do historii seniorów, do ich przeżyć i doświadczeń z wcześniejszych okresów życia. Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o smakach, które kojarzą się z okresem młodości. Warsztaty kulinarne, podczas których piekliśmy ciasteczka były okazją do przypomnienia miłych chwil spędzanych z rodziną i przyjaciółmi.


24.07.2023
Domino jest idealną grą, która stymuluje mózg bez względu na wiek. Wykorzystujemy ją podczas zajęć do ćwiczenia spostrzegawczości, cierpliwości, umiejętności dopasowywania i dostrzegania powiązań między elementami. Jest to cudowna gra z dzieciństwa, która pozwala kreatywnie i miło spędzić czas.


21.07.2023
Dzisiaj gimnastyka w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 odbyła się na świeżym powietrzu. Większość ćwiczeń odbywała się w ruchu, zastosowane zostały ćwiczenia koordynacyjno-ruchowe z elementami wzmocnienia i zwiększenia zakresu ruchomości kończyn dolnych i bioder. Seniorzy ćwiczyli poprawne oddychanie i utrzymanie prawidłowej postawy ciała z elementami ćwiczeń równoważnych.

 


20.07.2023
Podczas dzisiejszych zajęć muzykoterapii seniorzy śpiewali, klaskali wystukując rytm i improwizowali tworząc różne melodie. Zgodnie z definicją Światowej Federacji Muzykoterapii: „muzykoterapia
jest wykorzystaniem muzyki i/lub jej elementów (dźwięk, rytm, melodia, harmonia) przez muzykoterapeutę i pacjenta, klienta lub grupę w procesie zaprojektowanym dla ułatwienia komunikacji, uczenia się, mobilizacji, ekspresji, koncentracji fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej i poznawczej w celu rozwoju wewnętrznego potencjału oraz rozwoju lub odbudowy funkcji jednostki, aby mogła ona osiągnąć lepszą integrację intra- i interpersonalną, a w konsekwencji lepszą jakość życia”.


19.07.2023
„Czy żyjemy w ciekawym miejscu?”, to tytuł prezentacji poświęconej historii Targówka. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć Pana Krzysztofa Gajdę z Kolejki Mareckiej, Stowarzyszenia Obrony Pozostałości Warszawy, który opowiadał o rozwoju Targówka od XVII wieku do czasów obecnych. Z ciekawością słuchaliśmy prelekcji, której tłem były zdjęcia ukazujące historię tamtych czasów.

„Targówek obejmuje zróżnicowane pod względem typów budownictwa osiedla, znaleźć tu można zarówno typowe przedmiejskie blokowiska poprzeplatane z dawną zabudową tych obszarów (Bródno), osiedla willowe (Zacisze), jak i tereny przemysłowe (Utrata). Dużo jest również terenów kolejowych oraz terenów zielonych, także o funkcji cmentarnej – na obszarze dzielnicy znajdują się Cmentarz Bródnowski oraz Cmentarz Żydowski na Bródnie”.

Źródło: www.citymedia.waw.pl


18.07.2023
W zakresie pomocy psychologicznej realizowane są zajęcia psychoedukacyjne. Celem tych zajęć jest podniesienie samoświadomości seniorów oraz nauka sposobów samodzielnego wpływania na jakość swojego życia. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym w jaki sposób możemy wyrażać wdzięczność za okazaną pomoc, na kogo można liczyć w trudnej sytuacji oraz jak się zachować w stosunku do osoby, która chce narzucić nam swoje zdanie.


17.07.2023
Dbając o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną, seniorzy w DDP przy ul. Radzymińskiej 154, biorą codziennie udział w zajęciach ruchowych o godzinie 11:00. Gimnastyka to ćwiczenia ruchowe, których zadaniem jest kształtowanie prawidłowej postawy i harmonijnego rozwoju fizycznego człowieka. Gimnastyka rozwija koordynację, siłę, gibkość i wytrzymałość. Wpływa również pozytywnie na układ nerwowy człowieka.


14.07.2023
W trakcie zajęć w DDP przy ul. Radzymińskiej 154, wykorzystujemy gry matematyczne do ćwiczenia pamięci, logicznego myślenia i strategii rozwiązywania problemów. Pozytywna stymulacja mózgu jest bardzo istotna w rehabilitacji seniorów.


13.07.2023
Podczas biblioterapii seniorzy pracowali w oparciu o bajkę pt. „O motylu i pomocy” . Wywiązała się dyskusja wokół tematu, czy warto pomagać, czy też poczekać, aż ktoś o tę pomoc poprosi.
Okazuje się, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wartością tego spotkania była dyskusja i nauka swobodnej wypowiedzi.


12.07.2023
Dziś w DDP przy ul. Radzymińskiej 154 odbyło się spotkanie na temat bezpieczeństwa publicznego. Rozmawialiśmy o zagrożeniach i mechanizmach oszustw, na które w obecnych czasach narażeni są seniorzy. Komisarz Paulina Onyszko oraz pan Jarosław Konończuk – kierownik delegatury w Dzielnicy Targówek Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, przedstawili zasady postępowania w przypadku próby kradzieży i wyłudzenia pieniędzy. Seniorzy otrzymali również publikację, w której znajda podpowiedzi jak postępować, aby nie dać
się oszukać.Gościnnie odwiedził nas pan Jerzy Żarnecki Radny Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.


11.07.2023
Wspólne spędzanie czasu przy grze BINGO.


10.07.2023
Tydzień rozpoczęliśmy wspaniałym występem muzyczno wokalnym seniorów z Fundacji Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „HEJ, KONIKU!”. W ramach integracji środowiska seniorów odbyło się wspólne śpiewanie. Dziękujemy za miłe spotkanie.


07.07.2023
W ramach terapii poznawczej, seniorzy uczestniczą w zabawach pobudzających pamięć i koncentrację oraz grają w gry, aby poprawić swoją sprawności ruchową, intelektualną i społeczną.


06.07.2023
Poranne zajęcia z psychologiem, poświęcone były roli wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości. Seniorzy bardzo chętnie wracają do wspomnień z młodych lat, a udział w terapii reminiscencyjnej jest do tego wspaniałą okazją. Warsztaty podparte były grą dedykowaną osobom doświadczonym chorobą otępienną „Wrota pamięci”. Podczas warsztatów terapii zajęciowej uczestnicy zapoznawali się z techniką decoupage. Na zdjęciach widzimy prace Pana Grzegorza, który wykonał tą techniką filiżanki i dzbanek do herbaty.


05.07.2023
Dziś gościliśmy Grupę Wsparcia „60+ nie jesteś sam”. Spotkanie było kolejną okazją do integracji i wzmocnienia więzi seniorów różnych środowisk. Do tego dobry humor, wspólne śpiewanie i biesiadowanie to przepis na dobrą zabawę. Dziękujemy za spotkanie.


04.07.2023
W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „HEJ, KONIKU!” odbyły się warsztaty artystyczne z elementami dramy. Podczas zajęć prowadzonych przez Monikę Laskowską seniorzy rozmawiali o emocjach i uczyli się odgrywania ról. To był miło spędzony czas.


03.07.2023
Wspólne śpiewanie przy kawie i herbacie.
Muzyka może wywołać lawinę wspomnień ale również poprawić nastrój. Seniorzy dzięki piosenkom biesiadnym wracają do wspomnień z młodych lat.
W kontekście terapeutycznym śpiew wpływa na poprawę pamięci, usprawnienie pracy aparatu oddechowego, wydolność płuc i poprawę funkcjonowania organizmu.


Poza codziennymi zajęciami, gościmy wystawę fotografii uczniów szkól podstawowych z Dzielnicy Targówek biorących udział w warsztatach fotograficznych, w ramach projektu „Lokalny System Wsparcia na Targówku”.


29.06.2023
Dziś wraz z Panią Dyrektor Alicją Witoszyńską, seniorami i zespołem DDP obchodzimy pierwszą rocznicę otwarcia Domu Dziennego Pobytu na ul. Radzymińskiej 154. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć  Małgorzatę Kwiatkowską Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Pana Jacka Duczmana Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Jerzego Żarneckiego Radnego Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Kamila Maciejczyka Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Był to dla nas wszystkich bardzo miły i radosny dzień. 


29.06.2023
Świętujemy wraz z Panią Dyrektor Alicją Witoszyńską pierwszą rocznicę utworzenia Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154. Z tej okazji zorganizowaliśmy grilla i bawiliśmy się przy muzyce biesiadnej.


28.06.2023
Dziś w ramach spotkań z psychologiem rozmawialiśmy o tolerancji, stawianiu granic i o tym jak przeciwdziałać odrzuceniu i osamotnieniu. Podczas zajęć z terapii ręki. seniorzy ćwiczyli sprawność manualną. Pracowali nad poprawą zasięgu i siły łokcia, przedramienia i nadgarstka.


26.06.2023
Dziś mieliśmy przyjemność gościć dzieci z Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 22 w Warszawie. Przedszkolaki przygotowały wspaniały program artystyczny i spędziły miło czas z seniorami na wspólnym malowaniu i zabawach zespołowych. Na dzieci czekała niespodzianka w postaci lodów. To spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się i wzmocnienia więzi międzypokoleniowej.


Efekt pracy seniorki Pani Heleny. Przepiękne poduszki zrobione na szydełku.


Zakwitła lawenda więc jest to dobry czas na zrobienie pięknie pachnących saszetek zapachowych wyplecionych z lawendy i połączonych wstążką. Fusetki pachną i wyglądają przecudnie.

 


W maju seniorzy sadzili warzywa, owoce i zioła w donicach w naszym ogrodzie. Teraz zbieramy plony, mamy już swoje truskawki i poziomki, niedługo zaczerwienią się także pomidory. Jest kolorowo i smacznie.

 


Warsztaty kulinarne w DDP, ul. Radzymińska 154


10.05. 2023 od rana przygotowania do grilla i zabawy przy muzyce biesiadnej. Seniorzy w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154 wykorzystują przepiękną pogodę i spędzają wspólnie czas.

Po posiłku grali w bule, salwom śmiechu nie było końca.


27.04.2023 r.

Z okazji Dnia Florysty odbyły się warsztaty. Seniorzy i Seniorki zaangażowały się w sadzenie pelargonii, które ozdobiły ogrodzenie domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154. W trakcie zajęć królował uśmiech na twarzach Uczestników.


19 kwietnia 2023 r.

W dniu dzisiejszym w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej swoje utwory prezentowała poetka, malarka i śpiewaczka Pani Anna Caban. Każdorazowe spotkanie jest okazją do uśmiechu i wzruszenia.

 


17.04.2023 r. Seniorzy z Klubu Seniora Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów Relax zaszczycili nas koncertem wiosennym. Wspólne śpiewanie i poczęstunek wywołały uśmiech na twarzy Uczestników zajęć.


3 kwietnia 2023 r.

3 kwietnia br. dzieci z Przedszkola nr 106 z grupy „Żabki” odwiedziły Dom Dziennego Pobytu, aby zaprezentować krótki program artystyczny przygotowany specjalnie dla seniorów z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Po wzruszających występach przedszkolaki obdarowały seniorów zrobionymi własnoręcznie koszyczkami, a seniorzy podarowali dzieciom kolorowe pisanki. Było to bardzo miłe spotkanie.


31 marca 2023 r.

31 marca br. odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Była to wspaniała okazja do spędzenia czasu przy wspólnym stole.

Na zaproszenie Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Alicji Witoszyńskiej, przy wspólnym stole z seniorami zasiedli: Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Małgorzata Kwiatkowska, Zastępca Burmistrza Jacek Duczman i Przewodniczący Rady Seniorów Krzysztof Lewandowski.  

Obecny na uroczystości Ksiądz Jarosław z Parafii Parafia św. Marka Ewangelisty poświęcił przygotowane pokarmy. Były świąteczne tradycyjne potrawy, miłe rozmowy i piękne życzenia. Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali ręcznie wykonane stroiki wielkanocne.


6-30 marca 2023 r.

Z okazji zbliżającej się Świąt Wielkanocnych, seniorzy przygotowywali tradycyjne palmy i ozdoby wielkanocne. Powstały przepiękne pisanki tworzone różnymi technikami, koszyczki, stroiki, kwiaty z krepiny.

Dodatkowo tworzenie rękodzieła, to naprawdę skuteczna forma terapii, pozwala doskonalić zdolności manualne, poprawia koncentrację, sprzyja integracji. Jest pretekstem do rozmów na temat tradycji i wymiany poglądów.


26.01.2023 r.

Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 157 „Przedszkola z serduszkiem” w Warszawie, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Dzieci z Przedszkola z Serduszkiem nr 157, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, odwiedziły nas dziś z pięknymi życzeniami dla seniorów. Przygotowały ciekawy program artystyczny pełen humoru, który bawił i wzruszył nas wszystkich. Była to okazja do podziękowania im za życzliwość, wrażliwość i życiową mądrość,  którymi dzielą się z najmłodszym pokoleniem.

Gościnnie odwiedził nas Pan Jerzy Żarnecki – Radny Dzielnicy Targówek, który dołączył się do życzeń dla naszych seniorów z okazji ich święta oraz ufundował słodki poczęstunek dla dzieci
i podopiecznych DDP.


20 stycznia 2023 r.

Wizyta przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 22 w Warszawie, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Święto Babci i Dziadka to bardzo dobra okazja do spotkania się i spędzenia miło czasu w międzypokoleniowym gronie. Były piękne życzenia wyśpiewane przez dzieci, wspólne tańce i ozdabianie serc z gliny. Kolorowe serduszka zostały podarowane naszym seniorom oraz babciom i dziadkom przedszkolaków w dniu ich święta.


12 stycznia 2023 r.

12 stycznia odbył się poświąteczny koncert kolęd w wykonaniu Chóru Młodzieżowego uczniów z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV.

Wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary, to międzypokoleniowe spotkanie młodego pokolenia i seniorów, które dało wiele radości naszym podopiecznym, wyzwoliło pozytywną energię oraz przyczyniło się do integracji dwóch środowisk.


13 grudnia 2022 r.

Pierwsza Wigilia w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154.

Przy dźwięku kolęd świętowaliśmy z naszymi gośćmi: Burmistrzem Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Małgorzatą Kwiatkowską, z Zastępcą Burmistrza Jackiem Duczmanem i Przewodniczącym Rady Seniorów  Krzysztofem Lewandowskim.   

Było smacznie, świątecznie i radośnie.


1-20 grudnia 2022 r.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – dekoracje świąteczne

Nasi seniorzy z zapałem i przyjemnością zabrali się do robienia ozdób świątecznych. Stworzyliśmy razem choinki z użyciem wielu technik m.in. z liści dębu, kolorowych cekinów, piór, wikliny papierowej, ze styropianu – owiniętego kolorową włóczką. Niektórzy wybierali tekturę i krepę. Malowaliśmy styropianowe bombki technika de coupage lub tworzyliśmy na nich wielobarwne mozaiki z kolorowych cekinów.


9 grudnia

Nasi seniorzy otrzymali świąteczny podarunek od przedszkolaków z placówki nr 157 w ramach akcji „Herbatka dla Dziadka”. Bardzo dziękujemy 😊


1 grudnia 2022 r.

Dziś obchodziliśmy urodziny Pana Stanisława. Składaliśmy życzenia uśmiechu, zdrowia i pogody ducha.  Życzliwych ludzi wokół siebie i wszelkiej pomyślności. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

 


1 grudnia 2022 r.

Koncert piosenki kabaretowej, biesiadnej, sentymentalnej oraz pieśni dobrze znanych i lubianych.

Z okazji Andrzejek gościliśmy Pana Krystiana Makstona, który zaprezentował nam swój recital, w trakcie którego przedstawił utwory z różnych krajów świata, w różnych językach, głównie pieśni i piosenki polskie. Tańczyliśmy w rytm lubianych piosenek biesiadnych, nuciliśmy nostalgiczne utwory: „Hej, sokoły”, „Kolorowe jarmarki”, „Jarzębina”. 


23 listopada 2022 r.

95 urodziny najstarszej seniorki.

Dziś obchodziliśmy 95 urodziny Pani Lucyny najstarszej podopiecznej Domu Dziennego Pobyt.  Piękny jubileusz, który uczciliśmy gratulacjami i mnóstwem życzeń. Nie zabrakło wspaniałego tortu.


17 listopada 2022 r.

Było nam niezmiernie miło gościć w Radio Wnet i rozmawiać z redaktorem Wacławem Pokrzywnickim.

Rozmawialiśmy o tym jakie wsparcie może uzyskać senior w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Radzymińskiej 154. Placówka przeznaczona jest dla osób po 60. roku życia, a także cierpiących na zaburzenia pamięci, w tym chorobę Alzheimera. Seniorzy mogą liczyć tu na wsparcie wykwalifikowanej kadry m.in. psychologa, terapeutów zajęciowych, fizjoterapeuty, opiekunów i podologa. Wsparciem procesu rehabilitacji jest również terapia reminiscencyjna oparta na wspólnym śpiewaniu znanych i lubianych przebojów z czasów młodości seniorów. Mogą też skorzystać z wydarzeń o charakterze kulturalnym m.in. koncertów, recitali, spotkań autorskich, które stanowią ważny element edukacji kulturalne. Takie działania ułatwiają osobom starszym dostęp do kultury i są źródłem emocji i przeżyć.

Link do wywiadu: https://www.mixcloud.com/Milosc_i_Spiew_MiS/mi%C5%9B-mgliste-lata-i-szal-na-bal-17112022-r/#favorite


15 listopada 2022 r.

Koncert zespołu „Praskie Małmazyje”

Kontynuowaliśmy tradycję śpiewania pieśni patriotycznych goszcząc zespół ,,Praskie Małmazyje ” pod kierownictwem Doroty Czajkowskiej. Było wzruszająco i pięknie. Z wielka przyjemnością włączyliśmy się we wspólny śpiew.


10 listopada 2022 r.

Pieśni patriotyczne z seniorami we własnym gronie. 

Wspólnie z seniorami obchodziliśmy Dzień Niepodległości: śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i słuchaliśmy pięknych wierszy, odczytanych przez nasze seniorki, panią Stenię i panią Łucję.


8 listopada 2022 r.

8 Listopada 2022 r. gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 106 z grupy „Żabki”. Było to niezwykłe spotkanie młodego pokolenia z seniorami. Okazją do spotkania były obchody Święta Niepodległości, które co roku obchodzimy 11 listopada. Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego przygotowanego przez dzieci oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Dzieci wzięły też udział w zajęciach plastycznych i wraz z seniorami, wycinały i malowały flagi w kolorach biało – czerwonych.

Było to bardzo mile spotkanie. Mamy nadzieję, na dalszą współpracę.


24 października 2022 r.

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych komponowaliśmy kwiaty z liści klonu, lipy, zielonych gałązek oraz wieńce i znicze dla naszych bliskich.


19 października 2022 r.

Gościem DDP była Pani Anna Caban seniorka, której  twórczość mieliśmy przyjemność posłuchać podczas wizyty w minioną środę.

Słowa uznania i podziękowania należą się Pani Annie Caban, która zaprezentowała swoje wiersze pełne humoru i refleksji. Pani Anna pokazała, że w każdym wieku można realizować swoje pasje i dzielić się nimi.  Prezentacja dorobku twórczego stała się okazją do dzielenie się swoimi przeżyciami i przemyśleniami zapisanymi w słowach i rymach.


14 października 2022 r.

Na zajęciach terapii zajęciowej, korzystamy z różnych technik. Każda z nich usprawnia zdolności manualne i znacząco poprawia koordynację wzrokowo-ruchową u seniorów. Tworzymy z darów natury: obrazy, magnesy na lodówkę, kartki z życzeniami świątecznymi.


7 października 2022 r.

Dzień Seniora

7 października br. świętowaliśmy po raz kolejny Dzień Seniora. Spotkanie miało na celu integrację środowiska osób starszych,  spotkanie się, świętowanie i wzmocnienie więzi. Był to czas na miłe rozmowy, uczestniczenie w  warsztatach. Podczas biesiadowania wraz z chórem męskim „Żurawie” wspólnie śpiewaliśmy polskie szlagiery. Słuchając o tradycjach ludowych zainspirowani seniorzy malowali kubki w różnokolorowe wzory.  Smakowali chleb ze smalcem i inne regionalne potrawy. Miłym akcentem było wręczenie im publikacji „Książka Kucharska od Seniora”, w której znalazły się przepisy autorstwa seniorów z Targówka. Została ona wydana przez Ośrodek Pomocy  Społecznej.

Dzień Seniora odbył się pod patronatem Małgorzaty Kwiatkowskiej – burmistrz Dzielnicy Targówek. Organizatorem spotkania była Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „HEJ, KONIKU!” i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek.


 29 września 2022 r.

Hortiterapia

 


27 września 2022 r.

Codziennie prowadzimy gimnastykę, która usprawnia ciało, poprawia kondycję i wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie.

 


12 września 2022 r.

12 września świętowaliśmy otwarcie Domu Dziennego Pobytu w Dzielnicy Targówek. To już drugie miejsce w tej dzielnicy, które będzie służyć seniorom i wspierać ich aktywność oraz samodzielność. Placówka przeznaczona jest dla osób po sześćdziesiątym roku życia, a także cierpiących na zaburzenia pamięci, w tym chorobę Alzheimera. Seniorzy mogą liczyć tu na wsparcie wykwalifikowanej kadry m.in. psychologa, terapeutów zajęciowych, fizjoterapeuty, opiekunów i podologa. Zajęcia zaprojektowane są w taki sposób, aby uwzględniać indywidualne potrzeby seniorów usprawniając m.in. funkcje poznawcze oraz utrzymywać seniorów w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Dużą rolę kładziemy również na integrację i budowanie więzi społecznych, co wpływa bardzo korzystnie na polepszenie jakości życia osób starszych. Terapeuci zajęciowi wykorzystują różnego rodzaju techniki, które stanowią nieodłączny element kompleksowej rehabilitacji m.in. pracę przez zajęcia manualne oraz arteterapię – terapię sztuką. Jako element wspomagający wykorzystywane są również  zajęcia ruchowe pod okiem fizjoterapeuty.

„Zadaniem domu jest podejmowanie działań służących utrzymaniu samodzielności osób starszych w miejscu zamieszkania, wspieranie aktywności społecznej środowiska seniorów, zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego, zapewnienie opieki dziennej osobom z demencją i wytchnienia ich rodzinom oraz kreowanie długofalowej polityki senioralnej”.