Idź do treści

Ekologiczny Piknik Sąsiedzki na Osiedlu Bródno – wspomnienia…

7 czerwca (piątek) w godz. 16:00-19:00 odbył się Ogrodzie Przedszkola nr 18, ul. Simona Bolivara 6  piknik sąsiedzki, którego tematem przewodnim była ekologia.

Wśród atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci oraz dorosłych był m.in.  pokaz karate dzieci z przedszkola nr 18, konkurs ze znajomości zbóż, roślin strączkowych
i ziół, ekologiczna gra terenowa, atrakcje dla dzieci (dmuchany zamek, wata cukrowa, bańki mydlane …), warsztat- budowanie ekologicznego miasteczka, pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez Strażników Miejskich oraz degustacja potraw wegetariańskich, ekologicznej kawy oraz domowych ciast. 

Ponadto na pikniku odbyła się zaplanowana zbiórka: zabawek i art. papierniczych dla szpitala dziecięcego MCN w Zagórzu oraz plastikowych nakrętek jak i  sąsiedzka wymiana książek, płyt CD i audiobooków. Ilość zebranych rzeczy bardzo cieszy wszystkich współorganizatorów, parterów wydarzenia oraz zarząd i dyrekcję MCN w Zagórzu, za co serdecznie dziękujemy wszystkich zaangażowanym mieszkańcom ;-).

Lokalne wydarzenie objęte patronatem Przewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek
i Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wspólnie zorganizowane zostało w ramach działań „Partnerstwa na Targówku” dzięki zaangażowaniu przedstawicieli m.in.: mieszkańców z sąsiedzkiej grupy „Aktywne Pokolenia”, Przedszkola Nr 18, OPS Dzielnicy Targówek, , Straży Miejskiej, Stowarzyszenia Pomost, Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Targówku”, Fundacji Habitat for Humanity Poland ReStore, wolontariuszy oraz lokalnych przedsiębiorców tj.  mgr farmacji Anny Kobylińskiej,  Gospody Polskiej, Sklepu Wiśniewskiego. Ponadto wsparciu firmy Baziółka, organizacji Rekopol, Domu Kultury Świt oraz Urzędowi Dzielnicy Targówek.

Piknik Sąsiedzki jest jednym z wielu działań zorganizowanych wspólnie „pod szyldem” „Partnerstwo na Targówku” w skład którego wchodzą mieszkańcy nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Aktywne Pokolenia”,  koordynowanego przez OPS Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w ramach Programu Organizowania Społeczności Lokalnej.  

W tym miejsce składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg tego lokalnego wydarzenia.

Izabela Drzazga
Koordynator ds. Organizowania Społeczności Lokalnej
OPS Dzielnicy Targówek m.st Warszawy 

A tak bawiliśmy się podczas pikniku…

Piknik Sąsiedzki, który odbył się 7 czerwca 2019 r. zgodnie z informacją umieszczoną na plakacie był:
fotografowany dla potrzeb i promocji OPS w związku z realizowanym Programem Organizowania Społeczności Lokalnej w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w ramach którego funkcjonuje „Partnerstwo na Targówku”, które było organizatorem w/w wydarzenia. Uczestnictwo w tym wydarzeniu było jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w materiałach fotograficznych.
http://ops-targowek.waw.pl/ekologiczny-piknik-sasiedzki-na-osiedlu-brodno/