Idź do treści

Happening „Bądź aktywny nie agresywny”

W dniu 2 października w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolnego od Przemocy  na terenie przy Domu Dziennego Pobytu Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek ul. Wincentego 87 odbył się Happening pn. „Bądź aktywny nie agresywny” zorganizowany we współpracy służb Komisariatu Policji Targówek i Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek. Podczas Happeningu pracownicy socjalni Zespołu Wsparcia ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek oraz dzielnicowi KP Targówek udzielali porad i konsultacji z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Podczas happeningu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy policjanta. Dużą popularnością cieszył się policyjny radiowóz do którego można było wsiąść i zobaczyć jego wyposażenie a także włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pomimo złej pogody akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, wiele osób miało okazję do bezpośredniego kontaktu i rozmowy z dzielnicowymi a także specjalistami pracującymi w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy corocznie obchodzony jest 2 października, ustanowiony 15 czerwca 2007 przez zgromadzenie ogóle ONZ. Zgodnie z rezolucją A/61/271 z dnia 15 czerwca 2007 r., na mocy której ustanowiono obchody Dnia Bez Przemocy jest on okazją do „rozpowszechnienia przesłania o unikaniu przemocy, również poprzez edukację i zwiększanie świadomości społecznej”. Rezolucja potwierdza „powszechne obowiązywanie zasady unikania przemocy” oraz pragnienie „by zapewnić kulturę pokoju, tolerancji, zrozumienia i unikania przemocy”.