Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

  Chatka Puchatka

  pokaż obrazek

  Dział Wsparcia Rodziny
  zaprasza rodziny, dzieci i młodzież
  do udziału w Programie „Chatka Puchatka”
  przy ul. Węgrowskiej 1/3,
  w ramach którego realizowane są
  następujące projekty socjalne:

  1. „Społeczność”
  2. „Wesołe motylki”
  3. „Figle - migle”
  4. „Kulinarne podróże"
  5. „Magiczne zasady”

  „Społeczność”

  Grupa wsparcia dla dzieci i młodzieży, której głównym celem jest rozmowa i nauka wypowiadania się w grupie oraz umiejętność słuchania innych. Uczestnicy decydują o zasadach, jakie mają panować na zajęciach, uczą się odpowiedzialności, uczciwości i bezinteresowności wobec siebie nawzajem.

  Zajęcia prowadzi: konsultant psycholog i specjalista pracy z rodziną

  „Wesołe motylki”

  Zajęcia z elementami muzykoterapii, które mają na celu umuzykalnianie uczestników i kształtowanie ich wrażliwości artystycznej poprzez zabawę dźwiękami i różnorodnością rytmów. Program zawiera również elementy edukacji prozdrowotnej.

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Figle - migle”

  Zajęcia teatralno - muzyczne, mające na celu zapewnienie ciekawych form spędzania czasu wolnego dzieciom z różnych środowisk, w tym szczególnie z grup defaworyzowanych oraz zapobieganie zachowaniom niepożądanym społecznie. Istotnym celem jest też integracja i twórcza współpraca uczestników zajęć w tworzenie miniteatru.

  Zajęcia prowadzi: instruktor ds. kulturalno - oświatowych

  „Kulinarne podróże”

  Zajęcia edukacyjno - kulinarne, których celem jest zapoznanie uczestników z zasadami zdrowego odżywiania, estetycznego przygotowania i podania posiłku, samodzielne przygotowanie listy zakupów i wykonania potraw, poznania i wdrożenia nawyków zdrowego żywienia oraz zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej o potrawach z różnych stron świata i Polski.  

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Magiczne zasady”

  Zajęcia psychoedukacyjne, które mają na celu wyposażenie uczestników programu w wiedzę na temat bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach i zapoznanie się z zasadami dbania o własny wizerunek.  

  Zajęcia prowadzi: konsultant psycholog i specjalista pracy z rodziną

  Zapisy i informacje dotyczące uczestnictwa w zajęciach można uzyskać pod numerem tel. 797 318 178, w godz. 14:00 - 18:00, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście przy ul. Węgrowskiej 1/3