Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

  Świetlik

  pokaż obrazek

  Dział Wsparcia Rodziny
  zaprasza rodziny, dzieci i młodzież
  do udziału w Programie „Świetlik”
  przy ul. Krasnobrodzkiej 11,
  w ramach którego realizowane są
  następujące projekty socjalne:

  1. „Figle - migle”
  2. „Poszukiwacze oklasków”
  3. Społeczność
  4. „Lubię siebie, lubię innych”
  5. „Porusz umysłem”
  6. „Pomaluj mój świat"
  7. „Mały kucharz"

  „Figle - migle”

  Zajęcia teatralno - muzyczne, mające na celu zapewnienie ciekawych form spędzania czasu wolnego dzieciom i młodzieży z różnych środowisk, w tym szczególnie z grup defaworyzowanych oraz zapobieganie zachowaniom niepożądanym społecznie. Istotnym celem jest też integracja i twórcza współpraca uczestników zajęć w tworzenie miniteatru.

  Zajęcia prowadzi: instruktor ds. kulturalno - oświatowych

  „Poszukiwacze oklasków”

  Zajęcia dramowe skierowane do dzieci i młodzieży mające na celu rozwijanie dziecięcych talentów, ekspresji, improwizacji słownej i ruchowej poprzez występy przed publicznością.

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Społeczność”

  Grupa wsparcia dla dzieci i młodzieży, której głównym celem jest rozmowa i nauka wypowiadania się w grupie oraz umiejętność słuchania innych. Uczestnicy decydują o zasadach, jakie mają panować na zajęciach, uczą się odpowiedzialności, uczciwości i bezinteresowności wobec siebie nawzajem.

  Zajęcia prowadzi: psycholog i specjalista pracy z rodziną

  „Lubię siebie, lubię innych”

  Zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży. Celem głównym programu jest wgląd emocjonalny i intelektualny w siebie. Uczestnik zajęć uczy się rozwijać umiejętności pomagające współżyć w grupach społecznych.

  Zajęcia prowadzi: psycholog

  „Porusz umysłem”

  Zajęcia edukacyjno – kompensacyjne, których głównym celem jest pokonywanie trudności w czytaniu i pisaniu, nabywanie umiejętności pozytywnego nastawienia do nauki, szybkiego uczenia się, zapamiętywania oraz stymulowanie logicznego i twórczego myślenia przy użyciu ćwiczeń kinezjologicznych.

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Pomaluj mój świat”

  Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, których celem jest rozwinięcie dziecięcej wyobraźni, usprawnienie małej motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej, podbudowanie wiary we własne możliwości i pewności siebie, doskonalenie pracy zespołowej oraz indywidualnej.

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  „Mały kucharz”

  Zajecia edukacyjno - kulinarne, których celem jest zapoznanie uczestników z zasadami zdrowego odżywiania, estetycznego przygotowania i podania posiłku, samodzielne przygotowanie listy zakupów i wykonania potraw, poznania i wdrożenia nawyków zdrowego żywienia.  

  Zajęcia prowadzi: specjalista pracy z rodziną

  Zapisy i informacje dotyczące uczestnictwa w zajęciach można uzyskać pod numerem tel. 797 318 130 w godz. 14:00 - 18:00, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście przy ul. Krasnobrodzkiej 11


  Zaproszenie na spotkania psychoedukacyjnej grupy wsparcia

  Program „Świetlik” zaprasza do udziału w spotkaniach psychoedukacyjnej grupy wsparcia dla rodziców/opiekunów.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Grupy wsparcia - plakat (pdf, 90 kB)