Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

  Dział Wsparcia Rodziny

  DZIAŁ WSPARCIA RODZINY
  OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ
  DZIELNICY TARGÓWEK M. ST. WARSZAWY

  ul. Św. Wincentego 87
  03 - 291 Warszawa
  tel.: 22 277 02 46
  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  Kierownik Działu – Teresa Jabłonowska

  UWAGA: Pod numerem 22 277 02 46 nie udzielamy informacji ws. 500+, becikowego i Świadczeń rodzinnych - proszę kontaktować się w tych sprawach z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia.


  Zadania Działu

  Do podstawowych zadań Działu należy w szczególności:

  • organizacja i koordynacja poradnictwa rodzinnego,
  • zapewnienie rodzinom wieloproblemowym pomocy asystenta rodziny oraz organizowanie innych form pracy z rodziną,
  • prowadzenie monitoringu sytuacji dziecka z rodziny zagrożonej kryzysem lub przeżywającej trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych,
  • wsparcie dzieci zaniedbywanych przez środowisko rodzinne poprzez zagospodarowanie czasu wolnego i realizowanie programów,
  • organizacja, koordynacja i realizacja programów i projektów kierowanych, w szczególności do rodzin wieloproblemowych.

  Gdzie szukać informacji o pomocy?

  Informacje dotyczące pomocy rodzinie na różnych etapach życia można znaleźć na stronach:

  1. http://www.rodzina.gov.pl (otwiera nowe okno)
  2. http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe-w-urzedzie/sprawy-urzedowe/41 (otwiera nowe okno)
  3. http://urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=267&id=333 (otwiera nowe okno)

  Informacje dla rodzin z dziećmi szukających pomocy na terenie m. st. Warszawy:

  Baza danych o miejscach pomocy rodzinom z dziećmi (pdf, 91 kB)

  Wydarzenia

  Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek zaprasza Rodziców na "Warsztaty umiejętności wychowawczych". Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 9:00 - 11:00 w budynku przy ul. Krasnobrodzkiej 11, piętro I (przy pętli autobusowej - wejście od strony parkingu). Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22) 277 02 46.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Warszaty umiejętności wychowawczych - plakat (pdf, 1,5 MB)

  Lato w mieście 2017 - Chatka Puchatka

  Dział Wsparcia Rodziny w dniach od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. brał udział w organizacji akcji „Lato w mieście 2017" w ramach  realizowanego programu pn. "Chatka Puchatka", w którym uczestniczyło 30 dzieci.
  Uczestnicy programu wzięli udział w otwarciu akcji „Lato w mieście” na Agrykoli, gdzie odbywał się piknik pod hasłem „Bądź bezpieczny latem w mieście”. Podczas pikniku zaprezentowali się przedstawiciele różnych służb mundurowych. Można było zobaczyć m.in. pojazdy i specjalistyczny sprzęt używany na co dzień przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Żandarmerii Wojskowej.  Dodatkowe atrakcje sportowe zapewnił Uczniowski Klub Sportowy Akademia Walki oraz Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”.
  Kolejnymi atrakcjami "Lata w mieście" były: zwiedzanie  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, i udział w zajęciach pn. „Gry i zabawy - jak się dobrze razem bawić”, pokaz naukowym NUD w DK Praga „Kolorowa chemia”, udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę, dodatkowo uczestnicy wspinali się po ściance wspinaczkowej, zjeżdżali kolejką grawitacyjną oraz obejrzeli filmy: „Auta 3” i „Smerfy” oraz brali udział w seansie w Cinema Park kino5D - „Przełącz się na ekologię”.
  Odpoczynek po licznych atrakcjach odbywał się podczas zabaw na kompleksie basenów odkrytych przy ul. Szczęśliwickiej i basenu zakrytego „Potok”. Podczas różnych zajęć dzieci miały okazje zdobyć kolejne doświadczenia i wiedzę oraz dobrze się bawić.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Lato w mieście 2017 - Świetlik

  Dział Wsparcia Rodziny w dniach od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. brał udział w organizacji akcji „Lato w mieście 2017" w ramach  realizowanego programu pn. "Świetlik", w którym uczestniczyło 33 dzieci.
  Uczestnicy programu wzięli udział w otwarciu akcji „Lato w  mieście” na Agrykoli, gdzie odbywał się piknik pod hasłem „Bądź bezpieczny latem w mieście”. Podczas pikniku zaprezentowali się przedstawiciele różnych służb mundurowych. Dodatkowe atrakcje sportowe zapewnił Uczniowski Klub Sportowy Akademia Walki oraz Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”.
  Dużą atrakcją była wycieczka do Planetarium, uczestnicy "Lata w mieście" korzystali z basenu "Polonez", Hula - kula, kolejki grawitacyjnej, Multikina, placu zabaw na Forcie Bema i w Parku Bródnowskim oraz brali udział w pokazie naukowym w Domu Kultury Praga.
  Pomimo zmiennej i kapryśnej pogody było sympatycznie i przygodowo, a uczestnicy spędzili aktywnie czas w mieście. Wszystkie wycieczki były udane i godne zapamiętania, a dzieci - uśmiechnięte - miały okazje nabyć solidną porcję wiedzy i dobrze się bawić.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Warsztaty "Jak być dobrym i skutecznym rodzicem"

  Jeśli:

  • masz dosyć ciągłej walki o poranne wstawanie, ubieranie się, zjedzenie śniadania albo odrabianie lekcji,
  • ogarnia cię bezilność i złość na siebie i swoje dziecko,
  • chcesz skutecznych wskazówek, co robić z korzyścią dla siebie i dziecka,

  przyjdź na nieodpłatny warsztat wprowadzający do Pozytywnej Dyscypliny.

  Gdzie: OPS ul. Krasnobrodzka 11 ( I piętro ) program "Świetlik"
  Kiedy: 14 września 2017 r. godz. 17:00
  zapisy: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  tel. (22) 277 02 46 w godz. 8:00-16:0

  Więcej szczegółów w załączonym plakacie.
  Warszaty - plakat (pdf, 1,15 MB)

  „Lato w mieście” 2017 w Świetliku

  Dział Wsparcia Rodziny zaprasza na „Świetlikowe” Lato w Mieście 2017 od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. w godz. 8:00 – 16:00

  Zapisy:
  Program „Swietlik”
  ul. Krasnobrodzka 11
  tel. 797 318 130
  w godz. 14:00 – 18:00

  Więcej szczegółów poniżej.
  Lato w mieście - Świetlik - plakat (pdf, 183 kB)

  „Lato w mieście” 2017 w Chatce Puchatka

  Dział Wsparcia Rodziny - Program „Chatka Puchatka” - zaprasza dzieci do udziału w akcji „Lato w mieście” 2017 od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. w godz. 8:00 - 16:00 Zajęcia są nieodpłatne.

  ul. Węgrowska 1/3
  tel.: 797 318 178
  O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Lato w mieście - Chatka Puchatka - plakat (pdf, 87 kB)

  Dzień Dziecka

  W ramach realizowanych projektów socjalnych w OPS dla dzieci uczestniczących w programie pt. "Chatka Puchatka" i "Świetlik" został zorganizowany Dzień Dziecka. Dzięki wsparciu "Targówek Park" dzieci otrzymały miłe niespodzianki, w imieniu dzieci serdeczne  podziękowania kierujemy do przedstawicieli "Targówek Park", a w szczególności do Pani Aleksandry Żuraw-Miłkowskiej.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Aktywne czerwcowe piątki przy Chatce Puchatka

  Serdecznie zapraszamy dzieci, całe rodziny i seniorów na wspólne imprezy - czerwcowe piątki organizowane na placu przy ul. Węgrowskiej 1/3.
  09.06.2017 w godz. 16:30 – 18:30
  23.06.2017 w godz. 16:30 – 18:30
  30.06.2017 w godz. 16:30 – 18:30

  Więcej szczegółów poniżej.
  Czerwcowe piątki - plakat (pdf, 840 kB)

  "Warsztaty umiejętności wychowawczych"

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek zaprasza Rodziców na "Warsztaty umiejętności wychowawczych". Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 9:00 - 11:00 w budynku przy ul. Krasnobrodzkiej 11, piętro I (przy pętli autobusowej - wejście od strony parkingu). Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22) 277 02 46.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Warsztaty Umiejętności Wychowawczych (pdf, 1,51 MB)

  Grupa samopomocy dla rodziców dorastających dzieci

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy - Zespół Pomocy Dziecku i Rodzinie rozpoczął nabór do grupy samopomocy dla rodziców dorastających dzieci. Szczegółowe informacje pod numerami telefonu 503 347 227 lub 797 318 128.

  Więcej szczegółów poniżej.
  Grupa Samopomocy (pdf, 165 kB)

  Zaproszenie na spotkania Grupy samopomocy

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza RODZICÓW objętych wsparciem Asystenta Rodziny na spotkania Grupy samopomocy pn. „Między Nami Rodzicami”.

  Szczegóły w załączonym plakacie.
  Grupa samopomocy - plakat (pdf, 265 kB)

  Program "Świetlik"

  Plakat - program "Świetlik" (pdf, 110 kB)

  Program "Chatka Puchatka"

  Plakat - program "Chatka Puchatka" (pdf, 169 kB)