Idź do treści

Podwórkowa Gwiazdka 2019

Podwórkowa Gwiazdka 2019, 7 grudnia (sobota), 11:00-14:00, Czytelnia Naukowa nr 1 i Środowiskowy Dom Samopomocy, Św. Wincentego 85

Pieczone jabłka, pachnące pierniki, smaczne przekąski i… dużo zabawy

Za nami kolejna Podwórkowa Gwiazdka przygotowana w ramach działań „Partnerstwa na Targówku”, czyli z mieszkańcami Targówka i Warszawy, i oczywiście dla nich.

Tradycyjnie połączyliśmy lokalne siły i możliwości Partnerstwa na Targówku, czyli Czytelni Naukowej Nr 1, Przedszkola Nr 18, Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Targówku”, XIII LO im. płk. L. Lisa Kuli, Delikatesów Wiśniewski, Gospody Polskiej, Straży Miejskiej, OPS-u Dzielnicy Targówek i mieszkańców z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Aktywne Pokolenia”.

Bombki, gwiazdki, lampiony

Liczne atrakcje przyciągnęły mieszkańców od najmłodszych do najstarszych. Wszyscy chętnie uczestniczyli w warsztatach tworzenia gwiazdek z papierowej wikliny i papieru, świątecznych lampionów, ozdób z origami czy bombek zdobionych kolorowym ryżem.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym chętni – mali i duzi – ozdabiali ekotorby. Udanym pomysłem okazały się również zajęcia dla najmłodszych z wykorzystaniem masy solnej, a także warsztaty zdobienia pierniczków.

Ważnym elementem Podwórkowej Gwiazdki był kącik kulinarny. To tam wspólnymi siłami świetnie zorganizowana grupa przygotowała poczęstunek dla uczestników wydarzenia, m.in. pierniczki oraz jabłka z cynamonem i kardamonem.

Wielką radość wywołała tradycyjna wizyta Mikołaja, który z pomocnikami zachęcał do udziału w warsztatach. A potem rozdawał drobne upominki. Prosto z worka.

Sąsiedzkie spotkanie pachnące cynamonem i pierniczkami zakończyło się wspólnym ubieraniem choinki wcześniej przygotowanymi ozdobami i kolędowaniem.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w planowanie i realizację Podwórkowej Gwiazdki.

 

Izabela Drzazga
koordynatorka ds. organizowania społeczności lokalnej OPS Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy  

A tak bawiliśmy się podczas imprezy…

„Projekt Podwórkowa Gwiazdka” został wsparty przez Towarzystwo Sąsiedzkie w ramach konkursu na działania lokalne „Po Sąsiedzku”. Projekt Towarzystwo Sąsiedzkie finansuje m.st. Warszawa”.  Spotkanie lokalne zrealizowane zostało również w ramach projektu „ Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019 oraz Programu Organizowania Społeczności Lokalnej OPS Dzielnicy Targówek, który obejmuje m.in. działania w/w lokalnego partnerstwa oraz nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Aktywne Pokolenia”.