Idź do treści

Programy

Twórcze warsztaty dla rodzin „Dwie godziny dla rodziny”

Warsztaty skierowane są do rodziców i ich dzieci. Zajęcia prowadzone są metodami arteterapii, terapii zajęciowej oraz metodami relaksacyjnymi. Warsztaty ubogacone są również w elementy z zakresu komunikacji interpersonalnej opartej na założeniach Porozumienia bez przemocy.  
Celem programu jest wzmocnienie więzi między rodzicami a dziećmi, poprawa komunikacji rodzinnej, zwiększenie aktywności
i kreatywności, a także umożliwienie ekspresji emocji poprzez działania twórcze i obcowanie ze sztuką. Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne techniki artystyczne, które mogą wykorzystywać w pracy nad własnymi postawami, umiejętnościami wychowawczymi oraz społecznymi. Zajęcia w swojej formie pozwalają na pracę z własnymi uczuciami i potrzebami, oddziałują relaksująco i mogą inspirować do twórczego spędzania czasu rodzinnego.
Warsztaty odbywają się raz w miesiącu i trwają 2 godziny. O najbliższym terminie zajęć poinformujemy wkrótce.
Zapraszam do kontaktu:
Agata Michalska

Jak być dobrym i skutecznym rodzicem – Pozytywna Dyscyplina

Dział Wsparcia Rodziny zaprasza na cykl spotkań dla rodziców małych dzieci z wykorzystaniem metody Pozytywnej dyscypliny. Pozytywna dyscyplina to metoda oparta na miłości, empatii, szacunku, umiejętnym komunikowaniu własnych granic oraz poszukiwaniu rozwiązań wraz z dzieckiem.

Metoda ta pomaga rodzicom:
– zrozumieć swoje dzieci
– wspierać ich naturalny potencjał
– wychowywać je na mądrych, pewnych siebie, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych
– skutecznie radzić sobie z codziennymi trudnościami, takimi jak ubieranie się, wychodzenie z domu, sprzątanie, mycie zębów i tym podobne.
 
Podczas warsztatów rodzice będą mieli okazję nauczyć się jak budować relację opartą na współpracy oraz przyjrzeć się, co nie służy dziecku. Zastanowimy się, dlaczego dzieci często w trudnych sytuacjach reagują tak gwałtownie i emocjonalnie oraz w jaki sposób wtedy do nich dotrzeć,nawiązać dialog i pomóc im zrozumieć naukę płynącą z tych momentów.
 
Zapisy:
tel. 797 318 163

„Warsztaty umiejętności wychowawczych”

Dział Wsparcia Rodziny  prowadzi  „Warsztaty umiejętności wychowawczych”. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 9.00 – 11.00, ul. Krasnobrodzka 11, piętro I (przy pętli autobusowej – wejście od strony parkingu).  
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 22 277 02 46.
Więcej szczegółów w załączonym plakacie – link do plakatu Warsztaty umiejętności wychowawczych


Dział Wsparcia Rodziny zaprasza RODZINY objęte wsparciem Asystenta Rodziny na spotkania grupy samopomocy pn. „Między Nami Rodzicami”

Więcej szczegółów w załączonym plakacie – link do plakatu Między Nami Rodzicami